Úprava styku, keď zo sociálky neboli na prešetrení pomerov

20. jan 2023

Je možné aby súd rozhodoval o úprave styku(striedavého starostlivosti) a dieťa zastupovala socialka bez toho,aby boli zo socialky na prešetreni? Z dieťaťom bola socialka v kontakte naposledy keď mal 3r teraz ma 7

pribinak
20. jan 2023

Áno je to mozne. Ty ako účastník konania môžeš požiadať o prešetrenie pomerov na oboch stranách

nikaeli
20. jan 2023

U nás sociálka nikdy nebola, ani ma nijak nekontaktovala, a to som už takmer 9 rokov rozvedená.

autor
20. jan 2023

Prečo sa nikto neporozprava s dieťaťom, je dosť veľký nato aby povedal ci chxe alebo nechce ísť k otcovi

deti95060810
20. jan 2023

u nás boli raz na prešetrení, ex ich nevpustil ani za bránu.... 🙂

draik
20. jan 2023

Nie je dosť veľký, je manipulovateľný

matkahelka
20. jan 2023

@draik cize na to, co chce dieta v takom veku sa neprihliada? netyka sa ma to, len ma to zaujima.

autor
20. jan 2023

@draik plače ze tam nechce chodiť prežil tam zle veci a museli sme kvôli tomu navštevovať psychológa

autor
20. jan 2023

@draik mal ho každý druhý víkend zrazu chce striedavku

matullienka
20. jan 2023

Treba doložiť správy od psychológa a prípadne požiadať sociálku o prešetrenie. Ak je to tak ako píšete nemyslíme si, že má veľkú šancu na striedavu starostlivosť

autor
20. jan 2023

@matullienka ďakujem

dievcacitajucelist
21. jan 2023

So striedavou by malo hlavne dieťa súhlasiť. Ja chápem, že obaja rodičia majú právo vychovávať dieťa, ale tak povedzme si úprimne nie každý rodič je aj "rodičovský" typ a robí to pre dobro dieťaťa...určite požiadaj o preverenie pomerov...na oboch stranách a taktiež uveď, že dieťa navštevovalo psychológa...nemyslím si, že Striedava je pre každého...žiaľ niektorí chlapi ju žiadajú z "vypočitavosti, alebo pomsty" držím prsty nech to dopadne dobre

kinlly7
27. jan 2023

myslím že až od 12rokov dieťaťa môže vypovedať na súde a povedať svoj názor kde chce byť