Terapia hrou nariadená súdom

cehavuk
11. sep 2024

Ahojte. Je terapia hrou/filiálna terapia hradená poisťovňou? Môže mne súd ako matke na predĺženej RD zo zdravotných dôvodov dieťaťa nariadiť aby som túto terapiu s dieťaťom absolvovala? (syn odmeotam otca, zúfalo pri nom plače, 6 ročne dieta), ďakujem

tinalia
11. sep 2024

@cehavuk v CPP napr. robia terapiu hrou bezplatne. Ešte som nepočula, že by ju niekto súdom nariadil.

damian85
12. sep 2024

@tinalia súdom sa nariadi výchovné opatrenie na pôde CPP ( zvačša v prípade patologickej situácie rodičov ) a tá môže ako metódu zvoliť prave toto.

tinalia
12. sep 2024

@damian85 nehovorim, ze nemozu, ale ze som sa s tym v praxi ako pracovnik CPP este nestretla, ze by ju niekto nariadil. Cize to nevylucujem

damian85
12. sep 2024

@tinalia nikdy si sa nestretla so súdnym nariadením výchovného opatrenia rodičov ? Je to predsa bežná prax súdov - pri patologických vzťahoch ( v tomto prípade " odmietanie " jedného z rodičov ) podporované jednou stranou. Súd len nariadi výchovné opatrenie - a pracovníčka ako formu " uzdravenia " respektíve odpoveď na otázku súdu odpovie práve cez použitie tejto terapie. Ja som sa s tým stretol viac krát , resp. u deti predškolského veku - úplne bežné.