Svedok na stretnutie dieťaťa s otcom

andreastaronova
29. nov 2023

Ahojte. Prosím vás o radu. Ex začal chodiť po 8 mesiacoch za synom(4,5) roka. Syn to zvláda zle. Nechce s nim byt, plače, po stretnutiach je výbušný, chce stále mňa, bije si rukami hlavu. Chcela som na stretnutie prizvať kolíznu, odmietla, vraj to nerobia. Poraďte prosím co robiť? Kto môže byt ešte ako svedok? Ako môže sociálne hájiť záujem dieťaťa keď to reálne nevidia???? Načo je vôbec sociálna kuratela???

mogaa
29. nov 2023

@andreastaronova v prvom rade máš ty ako matka pripraviť dieťa na styk s otcom, aby neplakalo.....to ti ale zrejme povedala aj kolízna opatrovníčka a to ti povie aj súd....

pribinak
29. nov 2023

@andreastaronova chod s chlapcom aj s otcom k psychologické.

Nech Vám dá tipy ako to spolu zvladnut. Porozoravatjte sa ako stretnutia vyzerajú a čo sa deje po ich. Možno povie otcovi aby si dal na čas pauzu, mizno vás všetkých 3 posle na terapiu, mizno povie, Ab sa ďalšie stretnutie uskutočnilo u nej

Otec dieťaťa vie ako chlapček reaguje po stretnutiach? Predtým to bývalo v poriadku?
Ako prebiehajú stretnutia ? Si prítomná?

anjelicek26
29. nov 2023

Ono by bolo idealne, keby dieta predaval otcovi niekto neutralny a nezaujaty... deti robia najvacsie sceny prave pri luceni s mamou..

deti95060810
29. nov 2023

tiež som mala pocit že kolízne sú úplne zbytočné...😉

andreastaronova
autor
29. nov 2023

Otec od samého narodenia syna bol viac od nás ako s nami. Radšej bol u rodičov. Po rozchode za 8 mesiacov za synom nebol ani jedenkrát a počas leta sa vône neozval. Aj kým sme boli spolu, nejaký extra vzťah medzi nimi nebol. Stretnutia boli zatiaľ len u nás doma.

andreastaronova
autor
29. nov 2023

@deti95060810 však? Na šetrení u nás sa pýtala len na peniaze. Keď som začala hovoriť o vzťahu medzi nimi dvoma, tak ze to si nám povedať na súde. A vraj idú hájiť záujem Dieťaťa. Sú úplne zbytočný orgán

deti95060810
29. nov 2023

@andreastaronova môj ex ju nepustil ani do dvora...poslal ju rovno od bráničky preč. Nespravila nič , u nás pila s mamou kávu....🙂

denkatn
29. nov 2023

z akeho si mesta? niekto neutralny nie je v rodine, nejaka krstna ktora s tvojim muzom vyjde?

simca06022011
29. nov 2023

no neviem.. na ukludnenie syna by mozno bolo vhodnejsie aby ste chodili chvilu spolu, zvykol si, a potom postupne s nim bude sam. Popravde nemyslim, ze mu zakazu styk s dietatom lebo dieta to nezvlada... (bodaj by ano, je to cudzi ujo)

stormie
29. nov 2023

@mogaa to ako ma matka pripravit dieta na stretnutie s “cuzim” clovekom?? Podla toho co autorka pise tak dieta otca pomaly nepozna ale matka ma zariadit aby s nim spokojne odislo 🙈

@andreastaronova mate sudom stanovene stretavanie? Ak nie tak to zacni riesit a ak uz ano tak podaj navrh na zmenu styku

dadis
29. nov 2023

@stormie Ved stretnutia prebiehaju u nich doma, za pritomnosti matky!
@andreastaronova mila autorka, mam na teba uz nazor..chces povedat, ze 4,5r dieta place a robi cirkus, lebo nema dokonaleho otca? a s cim to tam asi porovna?? preco to dieta nepripravis, nevymyslis nejaky spolocny program, nech dieta nie je v strese? ved to bude dobre len pre tvoje dieta, ak budu mat fajn vztah..snaz sa vychadzat s otcom, kvoli svojmu dietatu, nie kvoli nemu, jediny, komu ublizujes-je tvoje dieta..vzchop sa

stormie
29. nov 2023

@dadis a? To my chces povedat ze ked bude u vas doma cuzi clovek a tvoje dieta s nim byt proste nebude chciet travit cas tak ty budes vediet co robit?? Tak to ti gratulujem ale su proste deti ktore “cudzich” ludi odmietaju a este je otazne ako sa otec na stretnutiach sprava

simca06022011
29. nov 2023

@stormie tak vymyslim sposob ako toho cloveka postupne zaclenit, pojdeme von, dame si nieco v cukrarni, pojdeme do herne, prejst sa, doma sa zahrame hru... nebudem s nervami cakat ze ide byvaly a dieta este viac hrotit...ved ono citi, ze mama ho neznasa :D presne ako dadis pise, to nieda nevie ze on je zly otec. Je to proste zhodou nahod otec, s ktorym sa nestretaval... to je vsetko.
TEn sporob je lepsi, ako robit zle dietatu, sebe a dupkat si, ze je zly zly.. a dieta necham nervovat sa.

simona24
30. nov 2023

@andreastaronova skus si vo vašom okolí vyhľadať CDR, niektoré CDRka majú ambulantný terénny tím a aspoň u nás pracuju aj s rozvedený mi rodičmi, majú podobné prípady ako tvoj. Spolupracujú s nimi na základe dobrovoľnosti a majú aj psychológa.

miroslava21
30. nov 2023

Dolezite je aky ma terajsi postoj otec
Ci to chce riesit alebo iba tvrdohlavo nastoji na stretnutiach. Ako pisala vyssie, postupne ho zaclenit. Sadnut si s ocom a riadne si vysvetlit veci. Stretnutia nie organizovat typom teraz lride otec cakaj a dieta uz nervozne. Ale ist na prechadzku kde sa otec pripoji, ist na ihrisko, do herne, niekam sa ist najest...skus to, je to pre tvoje dieta, viem ze asi s ex nemas chut travit cas ale je tk docasne dokym si dieta nezvykne

stormie
30. nov 2023

@simca06022011 ako sorry, nebudem vulgarna ale otec je … (doplnit si co chces), na dieta sa vykaslal, teraz si spomenul a matka ma riesit aby ho dieta prijalo a vymyslat program a sposoby ako na to??? Matka nerobi nic naschval, umoznila styk dietata s otcom (predpokladam ze ho proti nemu ani nijako nestve) tak on nech si “spapka co si navaril”, otec nech si vymysli sposob a najde cestu k vlastnemu dietatu

sss777
30. nov 2023

@stormie
Autorka píše, že začal chodiť po 8 mesiacoch, čo teda nie je ideálne, ale dieťa má právo na oboch rodičov.
Myslím, že simca to myslela tak, že keď autorka pomôže pri tejto prechodnej fáze opätovného spoznávania sa, uľahčí to aj malému. Možno by fakt pomohol psychológ.
Lebo prístupom "nech si spapká, čo si navaril" bude trpieť len dieťa. Veď nakoniec autorka bola tá, ktorá mu toho otca vybrala, tak je snáď aj v jej záujme, aby to prebiehalo čo najhladšie

dadis
30. nov 2023

@stormie Stale tu piseme, ze nejde o zaujem otca, ale dietata. Otec nemusi byt dokonaly. Dam ti priklad na mojich detoch. S otcom sa stretavaju minimalne, ale maju ho radi. Ked ich niekam raz za 3 mesiace vezme, tak su radi. Je to ich otec, oni ho neporovnavaju s inym otcom. Ze iny otec berie deti kazdy druhy vikend, venuje sa im, kupuje im darceky, berie ich na dovolenku..vobec sa nad tymto nezamyslaju. Je to ich tatko, lubia ho bez sudov a porovnavani. Ja mozem mat ako clovek k tomu cloveku milion vyhrad, ale nezatazujem ich tym. To je len medzi nami, s ich vztahom to nema nic spolocne. Cokolvek im na tatovi vadi (to je normalne, aj na mne im vadi x veci), vydiskutuju si to s nim, postazuju sa mi, ale nestojim s nimi v opozicii proti nemu.

stormie
30. nov 2023

@sss777
@dadis a co podla vas autorka robi zle??? 🤷‍♀️🤷‍♀️ otca mu neodopiera, predpokladam ze na neho ani nenadava alebo inak negativne nevyjadruje atd on si moze odist/prist ako sa mu zachce a este matka je ta zla co dostatocne nepripravi dieta na ten chaos co mu sposobuje otec alias cudzi clovek?? A otec je este chudak lebo tie stretnutia nie su idealne??

dadis
30. nov 2023

@stormie Prehanas..4,5r dieta nema dovod sa bat ohlasenej "navstevy"

sss777
30. nov 2023

@stormie
Ja nehľadám vinníka, ale riešenie. Matke určite záleží na tom, aby jej dieťa bolo v pohode. Možno pomôže psychológ, ktorý zistí, kde je problém a poradí ako s tým celým pracovať.
Mne by stálo za to aspoň to vyskúšať. Ide predsa o toho chlapčeka a jeho stres z celej situácie.

stormie
30. nov 2023

@dadis tak to potom asi prehana autorka, nie ja 😂 a prva - druha navsteva mozno boli v poriadku ale dietatu asi z nejakeho dovodu vadi pravidelne stretavanie s touto cudzou osobou a este stale nevieme ako sa sprava na stretnutiach otec …
A teda z mojho blizkeho okolia mam priklad toho ako sa deti (9 a 6 rocne) mozu bat vlastneho rodica, okolie ho berie ako milujuceho a starostliveho ale dieti ho vnimaju ako autoritativneho a boja sa pri nom vyjadrit svoj nazor, otazka casu kedy deti zacnu odmietat stretavanie. Matka nikdy na otca nic zle nehovorila, deti motivuje k tomu aby sa nebali ale oni uz teraz vedia ked povedia nieco zle otec sa nahneva …

simca06022011
30. nov 2023

@stormie ako to presne bolo tazko posudis a aj keby... ;) a pochybujem ze bezne 4r dieta sa boji navstevy, a teda neviem, co si ocko spapka.. tu si to skor odnervuje kvoli zlemu pristupu dieta a matka

stormie
30. nov 2023

@simca06022011 tak asi az taka “bezna” navsteva to nie je a jediny kto tu ma zly pristup je otec, uz len tym ze sa 8 mesiacov nezaujimal a dovtedy tiez nic moc ..

simca06022011
30. nov 2023

@stormie dobre. :D

dadis
30. nov 2023

@stormie Moje deti svokru nevideli casto aj dlhsie a jej navstevy sa nebali 🤷‍♀️..to ako vysvetlis?

stormie
30. nov 2023

@dadis mozno svokrine spravanie je detom prijemne Mozno ste si aspon volali a deti vedeli ze niekto ako babka existuje? Mozno babka ma uprimny zaujem o svoje vnucata a oni to v jej pritomnosti aj citia?

Mam pokracovat alebo si pochopila ze je chyba na druhej strane ako v dietati samom? Ze v prvom rade sa ma snazit ten koho dieta odmieta a nie vsetci okolo?

dadis
30. nov 2023

@stormie Toto je len tvoj pohlad. Snazit sa mas viac ako otec, pretoze tebe na dietati a jeho pohode viac zalezi ako jemu..nerobis to pre otca, ale pre to dieta

stormie
30. nov 2023

@dadis aha takze otec moze byt … , s dietatom vztah 0, chovanie v jeho pritomnosti otazne ale ked si spomenie a rozhodne sa ze chce byt otcom tak matka ma vytiahnut carovny prutik a dieta presvedcit aby skakalo radostou ze vidi cudzieho cloveka 🙈 toto nemozes mysliet vazne