Súhlas otca na dovolenku

nikolienka28
1. júl 2022

Ahojte. Prosím vás, chceme ísť na par dni na dovolenku do švajčiarska autom. Čiže cez Rakúsko, Nemecko až Švajčiarsko. Potrebujem nejaký písomný súhlas otca malého? Ci stačí pas, a rodný list ze som jeho matka? Ďakujem.

diamond007
1. júl 2022

@nikolienka28 suhlas

nikolienka28
autor
1. júl 2022

@diamond007 lebo co som čítala tak tam bolo ze na krátkodobý pobyt nepotrebujem.

kornelies
1. júl 2022
natalala
1. júl 2022

@nikolienka28 ja som bola teraz s malou v turecku bez manzela na dovolenke a nikto nic nepytal 🤷🏼‍♀️

rumba01
1. júl 2022

tak tazko povedat ake mate medzi sebou vztahy, no ak ti ho da, ziadny nasledny problem ta uz necakala, takze ak by ti ho dal, bolo by to len dobre

nikolienka28
autor
1. júl 2022

@rumba01 no nemyslím si ze mi ho dá. Je stále ohrdnuty.

soldi
1. júl 2022

@nikolienka28 v ramci eu na kratkodoby pobyt (t.j. menej ako pol roka) nepotrebujes nic

ibrunova
1. júl 2022

@nikolienka28 ste rozvedení? Ak nie, tak nič netreba.

nikolienka28
autor
1. júl 2022

@ibrunova niesme rozvedený. Nežijeme spolu. Ale nemáme ani súdom určenú starostlivosť alebo styk. Je to len na dohode.

nikolienka28
autor
1. júl 2022

@soldi ale Švajčiarsko nie je EÚ

soldi
1. júl 2022

@nikolienka28 staci mu to oznamit mailom. Dobu a miesto pobytu.

anjelicek26
1. júl 2022

V ramci Europy (nie zrovna EU) moze len to treba vopred pisomne oznamit - idealny je ten mail, kam idete, kedy sa vraciate. Oznamit - nie si pytat povolenie.

nikolienka28
autor
1. júl 2022

@soldi
@anjelicek26 ďakujem vám. Urobím to teda tak. A stačí aj sms ? Lebo on email ani nemá. Teda nepoužíva.

petulda333
1. júl 2022

@nikolienka28 staci a hlavne si ju nemaz,aby si mala dokaz,ze si odoslala

missdiva
1. júl 2022

@nikolienka28 neposielala by som nic,
pokial zrovna nejdes do krajiny kde by trebalo viza nikto nebude nic riesit ak mas pasy deti a rodne listy

nikolienka28
autor
1. júl 2022

@missdiva to mam samozrejme. Aj pas aj rodný list. My ideme len na par dni. Len sa bojím ze na hraniciach aby nebol problém.

soldi
1. júl 2022

@nikolienka28 na hraniciach nema byt preco problem, to by museli kontrolovat vsetkych osamelych rodicov s dietatom.
Oznamit vsak treba vopred, aby Ta nenahlasil na policiu ze si mu uniesla dieta alebo nieco podobne. Nepreslo by mu to, ale zbytocne stresy by si mala.

anjelicek26
1. júl 2022

Na hraniciach fakt nemaju cas kontrolovat rozhodnutie sudu o tom, kde ktore dieta ma zit... robia to len ked niekto nahlasi unos dietata... a s tym, ze nepisat mu nic nesuhlasim... ked nebodaj tam maly ochorie a budete musiet dlhsie ostat v zahranici ci nejaka nehoda, pekne ti to vytmavi na sude, ze si vzala jeho dieta bez jeho vedomia het, to ti za ten stres nestoji...

laila22
1. júl 2022

@nikolienka28 nie, nikdy som nepýtala na dovolenku suhlas, lebo by si ,,honil,, ego, že môže rozhodovať o našej dovolenke, pri tom keď šiel na dovolenku on, nepriniesol ani lízatko pre svoje dieťa, aby sme náhodou nevedeli kde bol dovolenkovať.

nikolienka28
autor
1. júl 2022
missdiva
1. júl 2022

@nikolienka28 ale tak zalezi ake mate vztahy,
na hraniciach ozaj na to priestor nie je ale mohol by to byt problem ak by sa nieco stalo, ze tam dieta ochorie a on sa aktivne o deti zaujima. Ale to je take ak by sa stalo...
Moja skusenost v rodine, poslednych 10r. precestovanych xy krajin s 2detmi len s matkou nikdy nikde suhlas nikto nepytal. Vynimkou boli viza do Ciny kde chceli doklad zo sudu a aj v Brazilii to vie byt problem pri ubytovani sa v hoteli bez suhlasu.
Suhlas skor treba riesit podla mojho nazoru vtedy ked ma dieta ine priezvisko ako matka a urcite vzdy ked ide s niekym okrem rodica.

nikolienka28
autor
1. júl 2022

@missdiva ja nemám rovnaké priezvisko so synom. Preto beriem aj rodný list.

missdiva
1. júl 2022

@nikolienka28 jaj tak to je ina situacia to by som suhlas brala radsej. Ak vies, ze suhlas neda alebo mu nechces hovorit tak aspon uradne prelozeny rodny list.

nikolienka28
autor
1. júl 2022

@missdiva no nedá. Lebo je ohrdnuty.

soldi
1. júl 2022

@missdiva netreba ziaden suhlas. uz vidim, ako slovenski chlapi s ohrdnutym egom sa hrnu do suhlasu. staci iba oznamit jemu. to su aktualne informacie overene u pravnicky a tykaju sa toho, ked este nie je stanovena starostlivost o deti.
ked je stanovena starostlivost o deti, tak netreba ani oznamit, pokial to nezasahuje do casu s dietatom druheho rodica.

nikolienka28
autor
1. júl 2022

@soldi a platí to aj vtedy keď nemáme rovnaké priezviska? Stačí mi originál rodný list a malého pas? Ci to mam naozaj dať preložiť do anglického jazyka.

missdiva
1. júl 2022

@nikolienka28 podla mna ten rodny list prelozit urcite daj ked mate ine priezviska. Ved oni nerozumeju tomu co tam je napisane ked to nemas prelozene.

missdiva
1. júl 2022

@soldi ja som napisala tiez, ze netreba ani oznamovat a neriesila by som to.
Ale oni maju s dietatom ine priezviska takze uplne minimum je prelozeny rodny list.

soldi
1. júl 2022

@missdiva
@nikolienka28 ja mam s detmi rovnake priezvisko, takze toto netusim, ci treba predkladat nejake doklady. Over si to na ministerstve zahranicnych veci

moonka1
1. júl 2022

@nikolienka28 nieee nemusis nic davat prekladat