Súdny znalec pri určovaní styku detí s otcom

mananenka
7. sep 2014

Žienky..veľmi veľmi vás prosím, ak ste prešli aj vy týmto, že vám bol nariadený súdny znalec pri určení styku dieťatka-detí s otcom o nejaké infošky..ako to prebiehalo, ako to zvládli deti, vy mamičky a teda nakoniec to najhlavnejšie, či ste boli spokojné so záverečným posudkom. Mňa to asi čaká, keďže dcérka razantne odmieta chodiť k otcovi, navštevujeme síce detskú psych. ktorá poslala na žiadosť súdu na súd správu o malej chovaní a jej dôvodoch..ale ja možné že sudkyni to nebude stačiť a nariadi znalca, keďže aj otec sa ho domáha..Malá má 7 rokov... Ex žije v tom, že malá je ovplyvnovaná mnou, aby k nemu nešla....tak si myslí, že tým posudkom to bude dokázané..Je to ale tak, že ja mám novú rodinu-síce ešte nie sme zosobášený,ale mám malého synčeka a malá volá priateľa ocko a vníma nás ako fungujúcu rodinu. Ex malú nenavštevoval ani v časoch stanovených súdom a odrazu si chce žiadať znalca, aj ked netuším čo mu to pomôže..vlastne komu..mám obavu, hlavne kvôli malej nechcem ju znova stresovať, navyše je teraz prváčka, takže má toho ozaj dosť..Ďakujem krásne vopred každej, ktorá mi čo len troška poradí alebo zareaguje 😵 😵 😵

fidorka7
9. sep 2014

@mananenka neboj sa, s takýmito malými deťmi komunikuje určený znalec tak, že malá ani nezbadá, že bola na "výsluchu", je to hravou formou v rámci rozhovoru. To, aký bude záverečný posudok Ti ale nikto vopred nepovie. Snáď ti to dopadne dobre, dôvody ktroré uvádzaš sú logické a majú svoju hlavu a pätu.

mananenka
autor
10. sep 2014

@fidorka7 Ďakujem za odpoveď...no ja som v kontakte s našou kurátorkou a tám tiež doporučuje znalca..že by sa to doriešilo už na isto...a pozná náš príbeh,tak vie že pre nás by to bolo najlepšie a nechcela to tak povedať,ale že v náš prospech..ale aj tak mám z toho stresy 😨

nela777
11. sep 2014

Ahoj, vôbec sa nemáš čoho báť...pre dieťatko to nieje absolútne stresujúce, nezbadá, že je u nejakého doktora alebo podobne...Súdny znalci sú kvalifikovaný odborníci, ktorý skutočne nemajú titul a licenciu len na parádu. My sme už prešli 3 znalcami a môžeš mi veriť, že výsledky dopadli skutočne výborne a hoci to bolo robené nezávisle od seba - všetci traja bez ovplyvňovania sa zhodli...takže určite choď do toho a nemusíš mať z ničoho obavy🙂 nech sa ti darí🙂