Súdny spor v tehotenstve

29. okt 2022

Dobrý večer, prosím Vás ak sa tu nájde maminka ktorá mala súdny spor a bola tehotná ako zvládala účasti na súde?
Ja som tehotná a dosť mam stres aj pred pojednávaním nakoľko sa zúčastnenej osoby na súde obávam a vždy tá osoba klame a zavádza súd z čoho sa mi vždy zdvihne tlak.
Bojím sa ako budem pojednávanie zvládať počas tehotenstva.

pribinak
29. okt 2022

Nájdi si právnika a ten bude chodiť na pojednávania miesto teba

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
29. okt 2022

Však to si sa hneď mala informovať na začiatku či robí aj zastupovanie na pojednávaniach

Aj tu je skupina právnikov, skús sa im ozvať, napr @draik

deti95060810
29. okt 2022

právnik ťa na súde bude zastupovať a môže žiadať aby ta ospravedl.
min. raz musíš prísť na súdne pojednávanie aby ťa súd vypočul...

pribinak
29. okt 2022

Kľudne sa môžeš dať ospravedlniť z pojednávania kvôli zdravotnému stavu a rieist celu vec až po pôrode

majkabambulik
29. okt 2022

Najskor ti vyjadrujem uprimnu lutost nad takytmto utrpenim v tehotenstve-ja som to mala podobne. Ked si zalovana a mas pravnika tak nemusis tam ist, no z osobnej skusenosti VIEM, ZE ZIADEN PRAVNIK NEVIE TAK ARGUMENTOVAT AKO TY SAMA, pretoze ani ked mu vsetko porozpravas, aj tak nemas zaruku, ze povie vsetko a nezabudne polovicku z toho co si mu povedala-on ma viac pripadov v hlave, a taktiez on nevie vsetky detaily, ktore si ty prezila a teda ty vies lepsie co odpovedat, no on moze poziadat sudkynu/sudcu, aby ta predvolali podat svedecku vypoved, cize budes si musiet poziadat gynekologycku ci vseobecnu o lekarske odporucanie nezucastnit sa v tehotenstve takehoto vypocutia zo zdravotnych dovodov-urcite tieto stresy malickemu neprospievaju a mala by si si to vybavit cim skor a mat uz to v rukach. Pravnikovi to tiez pomoze, pretoze pojednavania sa vytycuju v horizonte niekolkych mesiacov. No a ked uz tam posles pravnika tak si po pojednavani vzdy vyziadaj zvukovy zaznam z pojednavania, plati sa okolo 1 eura na CD. Budes to mat navyse ku zapisnici z pojednavania-lebo do nej sa nezapise absulutne kazde slovo, iba zhrnutie co nadiktuje sudkyna do zapisnice. Chapem, ze nechces aby sa sud natahoval, no to len ten kto ta zaluje zneuziva tvoju sucastnu situaciu, nedokazes bojovat za seba v plnej sile.

janka_266
29. okt 2022

Záleží aj od toho, o čom je spor, pri niektorých to vyrieši pravnik od stola a pri niektorých môže vaše dieťa maturovať a vy budete mat stále nejaké pojednávanie pred sebou 🤷‍♀️

mogaa
30. okt 2022

ak si ty žalovaná, mala by si byť aj na pojednávaní....musia ťa predsa vypočuť....ono nikdy nestačí len tvrdenie niekoho že to spravil alebo nespravil...a ako to zvládneš? to ti dopredu nikto nepovie, ale jednoducho to zvládnuť musíš....niesť následky za svoje konanie musí každý a aj tehotné....

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
30. okt 2022

Závet, to je ešte na dlhšie ako trestný čin 🙈každopádne sa tým nestresujte, bude stačiť možno, keď tam pojdete raz, poviete, čo viete a zvyšok vyrieši pravnik

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
30. okt 2022

Držím palce, nech to netrvá roky.

autor
30. okt 2022

@janka_266 ďakujem moc ❤️