Súd na pridanie rokov, cirkevný súd

kacicka1123
1. okt 2021

Dobry den ,prisla som si sem ryychlo po radu ,mam 17 rokov ,mame maličké dieťa ,ja a priateľ sa chceme vziať , potrebujem aj na súde si nejako priplatit aby som bola plnoletá ,nechcem povedať blbosť ale nemala niektora z vas s týmto skúsenosť? Neviem nikde nájsť nejaké informácie o tom pridaní roku ,ako to celé prebieha a čo všetko je tam potrebné , s priatelom sa potrebujeme rýchlo vziať skrz rodinné problémy ,ktoré nás k tomu donútili , dá sa to nejako vybaviť aj na matrike ? Je k tomu potrebný aj zakonny zástupca ? Dakujem

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeliz59
1. okt 2021

Skús zavolať vo vašom meste na matriku tam tí musia povedať kde sa čo vybavuje podľa mňa alebo upsvar??neviem skúšala by som😅

ddaassuullaa
1. okt 2021

Manželstvo nemôže uzavrieť maloletý. Súd môže v súlade s účelom manželstva výnimočne povoliť uzavretie manželstva maloletému staršiemu ako 16 rokov. Bez povolenia súdu je manželstvo neplatné. V takom prípade súd aj bez návrhu rozhodne, že manželstvo je neplatné.

cize - poziadat sud

gianna
1. okt 2021

treba dat navrh na prislusny okresný súd o povolenie uzavriet manzelstvo, s tymto rozhodnutim ides na matriku (+obciansky preukaz a rodny list snubencov) a vyplnite ziadost o uzavretie manzelstva.
uzavretim manzelstva nadobudas plnoletost

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mondolina
1. okt 2021

@ddaassuullaa
mladistvý nie maloletý

ddaassuullaa
1. okt 2021

@mondolina nad 16 rokov proste, toto je vykopirovane zo stranky slovensko.sk, snad to nebudem opravovat🙈

mondolina
1. okt 2021

@ddaassuullaa
to určite nie, len maloletý 16 ročný je také komické

ddaassuullaa
1. okt 2021

@mondolina 😂nuz....slovensko

gianna
1. okt 2021

@mondolina malolety je zakonny termin na oznacenie cloveka do 18 rokov 🙂

vulka
1. okt 2021

@kacicka1123 Zákon č.36 z roku 2005

mondolina
1. okt 2021

@gianna
a mladistvý je potom čo?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gianna
1. okt 2021

@cocolino234 tam je terminológia iná, v občianskom práve je do 18 maloletý, potom plnoletý 😉

esterba
1. okt 2021

@kacicka1123 zajdi si na okresny sud v Dolnom Kubine a povedz im, ze potrebujes spisat a podat navrh na povolenie uzavretia manzelstva maloletym starsim ako 16 rokov. Oni ti uz ostatne povedia.

lilope
1. okt 2021

@cocolino234 nemáš pravdu. Podľa trestného zákona je osoba do 18 rokov dieťa, len pri trestnom stíhaní tejto osoby sa považuje za mladistvú. Je to celkom zložité rozoznať a v iných zákonoch je zase iné pomenovanie pre túto osobu.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilope
1. okt 2021