Styk s deťmi, keď žijeme v inom meste

nadeo
20. sep 2022

Dobry den,

Mate niekto skusenost?
Ako upravit styk otca s detmi,
ak zijem s detmi na opacnom konci Slovenska ( napr. 300km) ako ex partner?
Ako to urcil sud vam?
Ako casto sa stretava otec s vasimi detmi?
Pride si pre nich v piatok vecer a prinesie v nedelu?
Neviem si to predstavit, nechat cestovat deti taku dialku.

Dakujem za odpovede a nazory.

mogaa
20. sep 2022

@nadeo samozrejme...ono sa prihliada aj na to, či si sa ty po rozvode presťahovala z miesta bydliska inde....lebo v tom prípade môže súd navrhnúť že jednu cestu príde otec pre deti a druhú cestu si deti vyzdvihne mamička.....samozrejme ak sú deti väčšie tak sa delia aj prázdniny a sviatky, čiže napr.jedny Vianoce deti s matkou a druhé s otcom...ak sa to nepodelí a Vianoce padnú na týždeň kedy majú byť deti u otca, budú u otca....

syslik81
20. sep 2022

dolezite je aj vek dietata.. ale vacsinou klasika kazdy druhy vikend a prazdniny na striedacku... cestu bud obe hradi otec alebo jednu ty a jednu on

ivangeline
20. sep 2022

Moja znama musela chodit tam. 🙂

veronikaszabova
20. sep 2022

@nadeo kamoska sa prestahovala 250km od EX - sud jej urcil, ze musi vozit decka (6 a 14) k EX, aj si ich musi vyzdvihnut - kazdy druhy vikend. Nakolko odstahovala sa s nimi ona, on zostal v meste, kde dovtedy zili.

nadeo
autor
20. sep 2022

@mogaa ja som sa vratila do svojho rodneho mesta, a manzelmi nie sme.
Dakujem za odpoved

melanta
20. sep 2022

@nadeo ex môjho muža tak po rozchode odišla do svojho rodného mesta, necelých 300 km. Je to teda rodné mesto aj muža, len sa spolu presťahovali do BA. Súdom má určené, že syna má voziť ona. Ale teda chodíme pre neho s mužom spolu a urobíme si program tam, máme bývanie aj tam, niekedy ho zoberieme k sebe do BA. Dosť často ho chodím vyzdvihovať iba ja, lebo mám viac voľného času ako muž. Stanovené je každý druhý víkend a polovicu prázdnin. Prázdniny bol u mamy len 2 týždne, zvyšok bol s nami. A ten každý druhý víkend funguje tak, že niekedy ho máme aj každý víkend, ak máme nejaký program kde chceme zobrať aj malého. Niekedy ona mi zavolá, že chce mať program na víkend, kedy ho nemáme mať a tak malého zoberiem. Našťastie veľmi dobre vychádzame a vždy sa dohodneme a ona ho voziť nemusí nikdy. Ale súdom má určené, že voziť ho má ona, keďže ona zobrala dieťa takmer 300 km od otca. Že je to je rodné mesto bolo pre sudkyňu nepodstatné.

tosomja
20. sep 2022

@nadeo väčšinou je to tak že matka detí odnesie, otec odovzdá. Ale všetko je to o dohode. Alebo sa sudkyňa prikláňa k tomu, že kto odišiel, ten má voziť dieťa. Niekto má klasiku, každý druhý víkend, plus každý druhý sviatok a polku prázdnin. Alebo striedavku.
Najlepšie je mať, ale, všetko na papieri, aj keď ste dnes rozumní, zajtra môže niekomu prepnúť a bude problém.

nadeo
autor
21. sep 2022

@tosomja ex si nasiel novu zenu, ktoru si do nasho bytu aj nastahoval.
preto som s detmi odisla. Nevidela som ine vychodisko.
Dakujem

tosomja
21. sep 2022

@nadeo debil 😃 tak potom by som na súde prízvukovala, že keď chce dieťa, nech ho vyzdvihne aj privezie, že ty nemáš na benzín toľko 🙄 alebo nech ti preplatí cestu 🤔

sense
21. sep 2022

@nadeo tak to uveď tak na súde ze ty si musela odísť takú diaľku keďže exmanzel si našiel novú partnerku kt do vášho spoločného bytu nasťahoval.

nadeo
autor
22. sep 2022

@sense dakujem

nadeo
autor
22. sep 2022

@tosomja dakujem za odpoved