Styk otca s dvojmesačným dieťaťom

ivanak49
31. aug 2020

Ahojte, bohužiaľ sme sa z priateľom rozišli a ideme si podať na súd papier o tom ako často sa môže stretávať s malou...neviete či mi súd môže zobrať malé keď ma 2 mesiace a dat ho otcovi alebo akú máte skúsenosť ako často súd dovolí stretávať sa otcovi s dieťaťom keď je takto maličké?

lauriema
31. aug 2020

@ivanak49 Ahoj, piješ alkohol? Fetujes? Ak nie tak dieťa automaticky súd da tebe. Za ďalšie kojis? Ak áno tak stretávať sa podľa mojich skúseností môže otec s dieťaťom len v tvojej prítomnosti, ak nekojis tak možno max. Tak na 2 až 3 hodiny. Ako často to netuším možno raz do týždňa pri tak malom dieťati

suzitok
31. aug 2020

Ahoj, pri tak malom dietati je styk vzdy za prítomnosti matky...take neexistuje, ze odovzdas 2mesacne dieta otcovi a potom ti ho prinesie..
Bezne je urcene na 2-3hodiny pocas dna, bud u teba doma, alebo mimo domu (na prechadzke, v parku), raz týždenne....u väčších deti byva dane raz za dva tyzdne...
Moj zacal chodiť s otcom sam ako 3-4rocny, prespavat unho ako 5-6rocny...u nas to ale otca dlho nebavilo, najskor mal extremny záujem a hned ako prebehol sud, na prve dve stretnutia ani neprisiel, alebo prisiel, po pol hodine odišiel, neskor sme ho aj niekoľko mesiacov nevideli....na jednej stane sme mali kľud, ale na strane druhej nas to stresovalo a nebolo dobre, ze dieta si muselo stale zvykat nanho nanovo..
Potom prestal chodit uplne...

mogaa
31. aug 2020

@ivanak49 pokiaľ nie je vážny dôvod, tak dieťa sa zveruje matke....styk pri tak malom, záleží od sudcu - kludne môže určiť 2-3hodiny 3x do týždňa - v prítomnosti matky , u starších cca 2-3ročných detí si ich môže brať otec samé každý druhý víkend a rozdelujú sa sviatky - každé druhé Vianoce, Nový rok, u školákov sa delia prázdniny.....snaž sa zachovať čo najlepšie vzťahy s expriateľom, máte dieťa a stretávať sa budete už stále.....ja mám napr.suseda ten si berie dcéru kedykoľvek, aj keď je chorá a matka nemôže ostať na OČR stará sa on, lebo pracuje z domu, malú berú na dovolenky, majú ju ked mama bola chorá, na služobke, na školení z práce....skrátka nikdy si nerobili prieky a on dostal malú kedykoľvek chcel a naopak ona sa mohla spolahnúť že si ju zobral kedykoľvek ona potrebovala a nemal kto s dieťaťom byť....

ivanak49
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanak49
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela1911
31. aug 2020

@ivanak49 tvoje dieťa má nárok na výživné od otca. A ako družka nemáš nárok požadovať na seba výživné.

janickadr
31. aug 2020

@ivanak49 Vsetko najdes v skupine Pravne poradenstvo. Hned na zaciatku skupiny su clanky od pravnicky, tam najdes odpovede. Ak nahodou nie, napis otazky, co ti nie je jasne. Dodrziavaj vsak pravidla skupiny (svoje dotazy nesmies nasledne vymazat...)

suzitok
31. aug 2020

@ivanak49 vyzivne má prednosť pred ostatnými splatkami...neurcuje sa podla nakladov a splátok otca, ale podla prijmu

martina1201
31. aug 2020

@ivanak49 ahoj, styk len pod dohľadom ako písali žienky vyssie. Najlepšie je dohodnúť sa ešte pred súdom a dodržiavať to. Tak isto by si sa s ním mala dohodnúť aj na výživnom a pomoci ohľadom financií. Ak je normálny pochopí a pomôže. Ak nie, budeš si musieť pomôcť sama. Nerátaj ale s tým, že ti súd priklepne výživné 300€ alebo vyššie. Zas taký dobrý príjem nemá. A čo urobiť aby si vyšla s hypotékou? Môžeš skúsiť požiadať o odklad splátok na pol roka, ale to sa ti ta hypotéka potom predrazi. Do úvahy by som dala aj to, že by si išla k rodičom a dala byt do podnajmu, alebo ak máš viac izbový byt tak skúsiť si vziať podnajmnicku s dieťaťom,ktora by prispievala na nájomné a tým by si mala zabezpečenú časť nákladov na hypotéku, aj keď aj to je riziko, ak tu osobu už predtým nepoznáš, aby ste si sadli a podobne, nech ti je prínosom a nie záťažou.

mata128
31. aug 2020

Kludne ma ukamenujte,ale.....chcem aby ju vidal len raz za dva tyzdne na dve hod. a podobne,na druhej strane vsak cim vyssie vyzivne,aby som utiahla hypoteku. Niektore zeny si asi neuvedomuju,ze s chlapom odide aj jeho prijem. Ja sama som bola rozvedena s malym dietatom,moj ex mal dceru kedykolvek si zmyslel. A teda aj ma. Rozvadzali sme sa,bola malicka,teraz ma 15rokov a je to jedno spokojne dievca. Kedy chce ide za otcom,kedy chce je s mamou. A teda rozhadzana nie je ani trocha. Ano,na niektore veci vo vychove sme mali rozdielny nazor,ale vzdy sme hladali cestu. S odstupom casu to boli nepodstatne drobnosti,ktore na vychove dcery ziadne stopy nezanechali. Ale hlavne,dcera ma aj otca aj mamu. Napriek tomu,ze nezijeme spolu....

cookie29
31. aug 2020

@ivanak49 neber to zle, ale teraz sa chces pomstit byvalemu, alebo myslis na tu malu? Dieta potrebuje rodicov. Oboch. Akoze donutit ho samozrejme nemozes, ale ved je predsa v zaujme dietata, aby rodica vidavalo co najcastejsie, pokial tam nie je ziaden problem (alkohol, drogy, nasilie...). Samozrejme pri takomto malickom dietati ho sud nezveri otcovi na cely den, skor na par hodin, ale moze sa ist s nim pokocikovat, prejst, zahrat, najlepsie v Tvojej pritomnosti ... zase na druhej strane chciet, aby ho ten rodic videl len na 2hodiny raz za dva tyzdne ? To vazne nechces, aby Tvoja dcera mala otca? Podla mna ju skor rozhadze to, ze ho uvidi na dve hodky raz za dva tyzdne a pre take male dieta to bude cudzi clovek :(

draik
31. aug 2020

@ivanak49
Máte nárok na príspevok na svoju výživu, do max. dvoch rokov veku dieťaťa; ide o príspevok, teda nie dorovnanie na životnú úroveň partnera ako je to v prípade výživného. Vaša hypotéka nie je dôvod na to, aby Vám ju expartner uhrádzal; nepriamo však vplýva na Vaše náklady a náklady na dieťa. Predpokladám, že pred tehotenstvom ste mali stály príjem.
Silno neodporúčam navrhovať styk otca dieťaťa iba raz za dva týždne a súčasne navrhovať vysoké výživné na dieťa. Otec je rovnakým rodičom ako Vy, ktorá budete mať naviac "iba" osobnú starostlivosť o dieťa.