Styk dieťaťa so starými rodičmi

adrianka83
17. mar 2013

Mám taký menší problém ako uparavit styk detí so starou mamou??totiž to býv.manžel má nastúpit na výkon trestu za neplatenie výživného,a jeho rodina samozrejme všetko dáva za vinu mne,,lenže mám dvoch synov vo veku 5 a 7 rokov a oni budú chciet ist k nim čo im ani nechcem zakazovat ale bojím sa toho že moja býv-svokra im narozpráva že ich otec sedí v base kvoli mne atd.....viem že je toho schopná,,deti vedia ýe ich otec bol na súde snažim sa im to vysvetlit ako detom,,stretávali sa s otcom predtým nepravidelne,,,,má s tým niekto skúsenost???

lenka311
17. mar 2013

@adrianka83 Ja mám zlý vzťah s otcom ale úžastný vzťah s jeho matkou...
a čo sa týka styku s dedkom a babkou - je to na Tebe... Píšeš že chceš, potom že nechceš..
Ak si to oni súdne podajú, tak je pravdepodobné že na vnúčatá im dajú nejaký ten víkend v mesiaci, dá sa to ale čo sa týka terajšej situácie -odkedy otec bude vo väzení on si ich brávať nebude a ak to nie je už súdne upravené babke a dedkovi ich dávať nemusíš... Momentálne až dokedy Tvoj ex nevýde z väzenia sú deti len a len Tvoje /ak si starý rodičia nepodajú žiadosť na súd o umožnenie styku s nimi..../ - takže tak...
A byť Tebou deťom nebránim a s bývalou svokrou sa porozprávam.... Všetko sa dá...

lilitela
17. mar 2013

@adrianka83 Ak sa toho obavas, mali by sa deti stretavat s nimi iba v tvojej pritomnosti, cize spolocne vylety, navstevy.

adrianka83
autor
17. mar 2013

ja im nebránim sa stretávat lenže je to zložité vieš niekedy prejde aj mesiac a oni sa vobec neozvú nezavolajú ako sa majú deti,potom vždy som to ja ktorá zavolá že deti by ich chceli vidiet tak ich posadím do auta a zoberiem ich k nim,,ale inak vobec nekomunikujeme,,neverím že podajú na súd niečo aby sa mohli stretávat s detmi ani ich to nenapedne až potom mi budú vyhadzovat na oči že som im nechcela zobrat deti 😢 dakujem za tvoju radu,,,ale bohužial ja s nimi nemám dobré vztahy,,,

xlucia
17. mar 2013

@adrianka83
@lenka311 stari rodicia nemaju ZIADNY narok na stretavanie a neobstalo by to ani ak by to podali na sud, pokial by deti neboli siroty!!!!!
cize ak stretavat iba v tvojej pritomnosti, idealne na neutralnom mieste, napr. v cukrarni. ja by som deti k nim nepustala, nemaju si to ako vynutit

alena7070
17. mar 2013

noo na mna ked zacala byvala svokra skaredo hovorit deti maju mobil maju12 10 9 rokovhned mi volali ze o mne skardo rozprava a v tom momente ked byvaleho zobrali do vezenia viac deti ku svokre ist nechceli a ani ich k tomu nenutim

lenka311
18. mar 2013

@xlucia Majú, lebo ja som na súde žiadala aby si ju môj ex brával len s doprovodom matky /keďže jej v troch mes. vonku pchal zmrzlinu a veci podobné/ a jeho právnik sa na mňa oboril /na súde/ že to určuje iný zákon a môžu si ho podať starí rodičia.... Mne si malú od malička brávl bez môjho doprovodu - ale my by sme sa pozabíjali keby to bolo inak... V súčasnej dobe býva mimo rodičov ale malú si bráva na víkendy k nim....

@adrianka83 A ešte raz opakujem je to len a len na Tebe.....

xlucia
18. mar 2013

@lenka311 nemaju. mozu si formalne podat ziadost o upravu styku s vnucatom, ale realne u nas tak nebolo nikomu vyhovene. a to ani vtedy ked sa svokra neveste vyhrazala ze jej deti zoberie. proste nemaju na to vnuca automaticky narok

lenka311
18. mar 2013

@xlucia Prečítaj si opäť čo som zakladateľke témy napísala, ja som nič nehovorila o tom že by na to automaticky mali nárok, ale že si to teoreticky môžu podať, právne na to nárok majú a či im to v reále prejde alebo nie závisí od súdu nie od nás a zároveň som jej napísala že nemusí nič, deti sú od zavretia otca do väzenia len a len jej....
Prečo sa má väčšina ľudí na MK stále chuť hádať?

marleeen
18. mar 2013

Ked citam tieto zabo mysie natahovanie sa, je mi zle. Zakon o rodine upravuje styk s rodinnymi pribuznymi, stari rodicia, bratranci, sesternice...
Ked citam nazory ludi, ktori si domnievaju, ze co asi ako...je mi na grcanie.

Nech sa k problematike vyjadruju taki, co maju skusenosti s danym problemom a nevypisuje tu bludy, co asi ako. Otrasne

jancetko
28. júl 2013

mala som taky isty problem, ex bol mimo pol roka a ex svokrovci si dali ziadost na sud, ktory im VYHOVEL

tomikejt
29. júl 2013

@jancetko prosim ta, a ako im vyhovel? myslim ako casto maju urceny styk, a v tvojej alebo bez tvojej pritomnosti?

jancetko
29. júl 2013

kazdy druhy vikend a jeden tyzden cez prazdniny

hell23
29. aug 2014

Ahoj potrebovala by som tiez poradit.Som rozvedena a sudom nrmame urcene stretavanie s exmanzelom na kolko robi v zahranici som suhlasila ze ked je tZden doma mozr si dceru bravat.Toto vsak nevyuziva a brava si ju na den dva.Jeho mama podala navrh na sud o zmene stiku s dcerou ze sa s nou chce stretavat kazdy neparny vikend ze branim stretavaniu sa s malou jej aj exmanzelovi co nie je pravda.A to spolu ziju v jednej domacnosti cize keby si ju ex brava tak ako ma na cely tyzden bola by s nou aj ona.Je mozne ze jej zo prisudia?To by potom aj moji rodicia mohli ziadat zase o parne vikendy a kde som potom ja plus co ex si ju bude bravat.

fidorka7
5. sep 2014

@hell23 nuž práve tým oponuj, že úprava styku už prebehla a je podľa teba postačujúca. Tým, že sú v spoločnej domácnosti (svokra a ex) tak môže byť s vnučkou nad rámec. Zapojila by som do toho exa, nech si matku spacifikuje, lebo potom budem ja trvať na striktne určenom čase stretávania, jeho problém, že je vtedy mimo.

Bohužiaľ, súd jej môže vyhovieť, tak sa bráň všetkými spôsobmi.

hell23
15. sep 2014

Ďakujem fidorka7

hell23
20. okt 2014

Ahoj už ma po sude a jej žiadost uplne zmietli zo stola.Nema na to narok ked že Lucka ma otca ktorý ma zabezpečiť styk s ex svokrov ked je mala u neho že to čo žiada ona by si potom mohol žiadat každy jeden člen jeho rodiny.

fidorka7
21. okt 2014

@hell23 tak super, som rada že to dopadlo dobre

sarlota19
17. nov 2014

no ja mámniečo podobné, ešte nie sme ani rozvedení s manželom a nemal ešte onúpravený styk s deťmi a už svokra so svokrom si požiadali o úpravu styku s deťmi !!!!! Deti najú 8 mesiacov a 22 mesiacov....som zvedavá ako to dopadne ja som proti

vejkaajasminka
12. jan 2015

@sarlota19 ako si dopadla ??? aj mna to caka coskoro a dost sa bojím ☹

sarlota19
13. jan 2015

ahoj zatiaľ nijak pretože pojednávanie bolo odročené s manželom a svokrovcami taktiež