Striedavka týždeň/týždeň

007bambi
4. nov 2022

Vy čo máte výživné na dieťa,je to možné pri striedavej starostlivosti v intervaloch týždeň/týždeň ? Striedavku chcel ex. Niekedy ho tu mám aj dva týždne, keď má otec poobednú. Je na tri zmeny.
Dieťa navštevuje už 3 ročník.
Platby stravné,družina platíme mesačne na striedačku. To sú sumy fixné - strava 40€+ družina 15€
Platilo sa ZRPŠ 60€ a to mi polovicu nedal, fotenie 15€ a ďalšie veci a to všetko platím len ja a trvá to už tretí rok. Nosí okuliare, za tie som tam nechala 100€. Čo sa týka obuvy, kúpila som tenisky na nosenie do školy, tie keď boli nepoužiteľné, tak ďalšie tenisky a otec nič, to isté zimné bundy, že keď som ja kúpila tak načo mu budú dve ? a milión ďalších vecí a to nepočítam lekáreň a krúžky. Ja som na MD, mám tri deti a školáka musí financovať môj súčasný manžel. Zarobia obidvaja rovnako 1200€.
Naposledy mi poslal exmanžel 12,49€.
Fakt už zvažujem, že by som zažiadala o výživné ak by to bolo možné

pribinak
4. nov 2022

@007bambi však zažiadaj ak sa s ním nedá normálne dohodnúť

tarvika
4. nov 2022

@007bambi Výživné je možné požiadať súd aj pri striedavke, hlavne keď je takáto nepravidelná. Odkladajú bločky, ak vieš dokázať ze všetko platíš a on nemá záujem ísť napoly. Striedavku mate riešenu cez súd? Ak áno malo by byť v rozsudku aj ako sa máte podieľať na nákladoch.

luccija
4. nov 2022

@007bambi moze sa platit vyzivne aj pri striedavke.Ale skor to bolo, ked muz zarabal podstatne viac ako zena.Ked si na MD s dalsimi detmi je pochopitelne, ze to plati sucasny muz.
Ved skus...tak dalsie oblecenie daj kupit muzovi.
Nikdy tie vydaje nebudete mat rovnako

007bambi
autor
4. nov 2022

@luccija keď som nebola MD, tak som zarobila 750€ a on viac ako 1150€

horty99
5. nov 2022

@007bambi Ja mam striedavku a zarobím cca 2500 , moj ex na papiery 1200 a výživné mu neplatím.....to len pri extrémnych rozdieloch