Striedavá starostlivosť - rozdelenie detičiek

sue5594
6. dec 2023

Ahojte potrebujem radu od mamiciek ktore zazili nieco podobne momentalne cakam na termin sudu za par dni mame sedenie u koliznej opatrovnicky jedna sa o zverenie deti do osobnej starostlivosti no otec deti si chce zverit starsieho syna (5 rokov ) do striedavaje starostlivosti s cim ja nesuhlasim hlavne kvoli mladsiemu mesacnemu synovi nechcem aby boli oddeleny . Otazka znie stretli ste sa s tym ze by takto deti rozdelili ? Mam neskutocny strach kedze moj ex si ide tvrdo za svojim najal si aj pravnika urcite neni sposobili na striedavku ale mam strach prosim vas o skusenosti dakujem

pribinak
6. dec 2023

@sue5594 áno, poznám prípad kde deti boli rozdelené. 4 ročne a ročne
Odporúčam tiež nájsť si právnika

momoqui
6. dec 2023

@sue5594 ahoj, viem ze niekedy deti rozdeluju.
Ak ma s nim syn vztah, tak to vezmi tak, ze budes mat viac casu na babatko.
Nechcem ti brat iluzie a pravdepodobne to tak schvalia tak radsej sa k tomu postav tak ze dieta na to priprav

sue5594
autor
6. dec 2023

@momoqui vec je taka ze maly nechce byt u otca viac ako 2 noci ex nanho nema nervy striedavku chce len kvoli alimentom skusali sme striedavku 2 a 2 tyzdne no dopadlo to katastrofalne okrem vecernych placov zanedbal aj jeho zdravotnu starostlivost o com mam aj dokomentaciu... nejde o to ze chcem medzit styk s nim ale chcem ho len upravit tak aby syn netrpel nezodpovednostou otca

momoqui
6. dec 2023

@sue5594 ja ti rozumiem. pokial ho otec vyslovene neohrozuje na zivote, tak SS sa schvaľuje. Skus teda tie 2 noci povoliť nech sa spravi kompromis

sue5594
autor
6. dec 2023

@momoqui ja som ochotna sa dohodnut na 2 nociach alebo cele vikendy ide o to ze len nesuhlasim zo striedavou starostlivostou pretoze viem ze maly by tym utrpel a tak isto nechcem rozdelit deti maly sa za ten mesiac dost naviazal na braceka chce byt s nim...

momoqui
6. dec 2023

@sue5594 mne to vysvetlovat nemusis. Ja tomu rozumiem. Ja som sa ti len snazila poradit ako sa je dobre postavit k veci aby ste boli vsetci ako tak ok. SS pravdepodobnejsie schvalia ako neschvalia

soldi
6. dec 2023

@sue5594 pokial si presvedcena ze SS je v neprospech dietata, tak si za tym stoj. Pred mesiacom sa aj najvyssi sud SR vyjadril, ze SS je pre vacsinu deti nevhodna. Rozdelovat surodencov rovnako. Ale potrebujes pravnicku. Je to investicia ktora stoji za to

momoqui
6. dec 2023

@soldi prosim ta mas link na ten clanok kde sa aj najvyssi sud tak vyjadril? Moc by mi to pomohol

@sue5594 stoj si za tym ze 2 noci ze to tak funguje a ze viac dni casom ale ze teraz max tolko dni - ono pokial otcovia chcu tu ss tak sa to achvaluje. Zial. Aj nam to schvalili a otec o deti ziafen zaujem nikdy nejavil, staraju sa babysitterky alebo doucovatelky, je to dokazatelne, deti tak chodia len ako z povnnosti. Ja som sa vsak odvolala voci tej ss takze mame tiez 2 noci kazdy tyzden. Drzim palce

ibrunova
6. dec 2023

Jednej známej deti nerozdelili. A nie sú to vlastní súrodenci.

soldi
6. dec 2023

@momoqui nemam link. Je to info od pravnicky, s ktorou riesim svoje deti

majka1719
6. dec 2023

@sue5594 v ziadnom pripade NESUHLAS s oddelenim chlapcov a zo striedavou starostlivostou! Najhorsia vec na svete. Tie deti si ako kocovnici. Nikde ziadny domov, hniezdo. Moj syn mal striedavu a na jeho psychike to nechalo velke nasledky. Zrusili mi ju!
Chodi kazdy 2hy tyzden na predlzeny vikend od stvrtka do nedele. Bola som ochotna pevne rozdelit sviatky a prazdniny. Ale tym to haslo. Urob prosim vsetko preto, aby ex sud nevyhral. A v ziadnom pripade ako pisu vyssie. Ze sa s tym zmier , a budes mat viac casu na babatko. Tp co je! Mas 2 deti. Nie len babatko. Starsi syn si moze mysliet, ze mas radsej to male a on musi chodit prec. Nie! Nie! A nie. Drzim palce.
Argumentuj tym, ze mate odlisny sposob vychovy. A syn bude z toho zmateny. Boze az mi je za tie deti tazko 😭

momoqui
6. dec 2023

@soldi neviem to vobec nikde vygooglit - to sa tykalo asi specifickeho pripadu

sue5594
autor
7. dec 2023

@majka1719 dakujem krasne toto mi pomohlo za deti budem bojovat zubami nechtami ak bude treba odvolam sa tolko krat kolko bude treba ako matka viem ze to neni v jeho prospech pretoze sme to skusili 2 krat a dopadlo to zle verim ze mam dost argumentov a usvedcujucich veci k tomu aby sud pochopil ze u ex to je len falosna hra aby nemusel platit vyzivne vskutocnosti mu o tie deti vobec nejde

soldi
7. dec 2023

@momoqui samozrejme ze sa to tykalo specifickeho pripadu. Pravnik vie pouzit konkretny judikat ako oporu pre svoju argumentaciu pri obhajobe.

stannkas
7. dec 2023

Ja by som určite argumentovala tým, že deti by oddelením veľmi trpeli, že sú na seba zvyknutí, majú spolu veľmi vrúcny vzťah, striedavka by mohla mať negatívny vplyv na maloletých, mohol by ochladnúť ich súrodenecký vzťah a pod. Rovnako tak by som argumentovala, že maloletý má iba 5 rokov, striedavá starostlivosť by bola pre neho veľkou emočnou záťažou, rovnako by som prezentovala jeho postoj k otcovi. Na toto je však potrebné vyhľadať advokáta, úpravu práv a povinností k maloletým je veľmi citlivá téma a ak jedna strana nesúhlasí, sú to ťahanice, niekedy aj na niekoľko rokov.