Striedavá starostlivosť - problémy

kikus2510
27. dec 2015

Prosím vás máte niekto skúsenosť so striedavavou? Niesme rozvedený no mame podpisane dohodu o striedavej. Manžel hucka malého a malý k nemu nechce. Nevieme s manželom vychádzať robí iba naprotiveň. Uz to psychicky nezvladam. Dava ma fotiť sledovať konfrontuje moje kamarátky.:(

pribinak
27. dec 2015

Tak ak nebývame spolu, nirmalne požiadaj o zverenie syna do tvojej starostlivosti, dalsi navrh na sud na zverenie, úpravu styku a vyzivne.
Ak si to nevieš napisat sama, pomozu ti kurátorky na úrade prace. Je to zdarma.

kikus2510
autor
27. dec 2015

Mam pravnika :( este niesme rozvedeny:( cakame na pedovysetrenie a potom bude pojednavanie :( chcem vediet aka je sanca ze syna daju mne :'( uz sa to vazne psychicky zvladat neda :'(

pribinak
27. dec 2015

@kikus2510 velmi vysoká, sudy u nas vo väčšine prisúdia dieta matke, jedine, ze vysi bola alkoholička, narkomanka, mala velmi vážnu psychiatrickú diagnozu, opakovane by si zanedbávala starostlivosť o dieta a to hrubým spôsobom, alebo by dieta zneužíval ci týral tvoj napr nový partner
Ak mas pravika, preco to uz neriešite? Ved sa da poziadat o zverenie aj na cas do rozvodu prostredníctvom predbezka

kikus2510
autor
27. dec 2015

Moj manžel ma donutil vtedy pred rozvodom podpisat striedavu... Donutil ze bud alebo pridem o syna..viem aky je mala som strach o syna..ze mi ho zoberie:'( viem aky je moj manzel.. Psychicky natlak uz niekolko rokov.. :'( pre mna bolo vtedy hlavne aby som bola so synom.. A nechcela som ani syna pripraviť o otca ale dobre to nebolo :'( psychicky teror z jeho strany sa len prhlbil maly plakava i v noci zo sna ze k otcovi nejde :'( ja ako matka mam dojem,ze som zlyhala :'( velmi zlyhala :'(

kikus2510
autor
27. dec 2015

@pribinak nepijem,nedrogujem a o syna sa staram. Momentalbe som nezamestana no po novom roku uz budem mat inu pracu nakolko tam som robila na 12tky a teraz budem na 8ky aby som sa.mohla o syna lepsie starat hoc nezarobim tolko. :'( ale manzel volaval do byvaleho zamestania,... Sleduju ma... :'( a je to na nervy ale nemam mu to ako dokazat :'( dôkazy co som mala :'( manzel rozbil lebo som to mala v mobile ked sme este byvali spolu:'(

pribinak
27. dec 2015

@kikus2510 to je jedno kolko zarobíš, to nema ziadny vplyv na to ci dostanes syna
O to viac mu moze prispievať napr na kruzky ci kvalitnejšiu garderóbu on ako otec
Kolko ročný je syn? Ak je uz starší napr 8 ročný kurátorka sa s nim moze rozpravat ako si to predstavuje on

sisaha
27. dec 2015

@kikus2510 je ta dohoda co ta prinutil podpisat odobrena sudom? ak nie, daj navrh na predbezko (zverenie do vychovy) - sud musi do 30 dni rozhodnut. Co sa tyka sledovania, staci ti svedok, ktory je s tebou, ze niekde stoji a foti si ta. Takisto kamaratky, ktore vedia dosvedcit, ze ta prenasleduje. A podat trestne oznamenie na neho.

mandala77
27. dec 2015

Koľko má malý? Striedavá starostlivosť je teraz taká móda ale odborníci - psychológovia dosť varujú. Na striedavú sú vhodní rodičia, ktorí spolu komunikujú, vedia sa dohodnúť a striedajú sa v byte rodičia a nie dieťa. Skús si dať do youtube jeroným klimeš, je to český psychológ, ktorý sa tejto téme venuje a dá sa mu aj napísať a poradiť sa s ním. Je to teraz taká móda a aj chlapi niektorí sa toho držia, myslím tej striedavky. Môj bývalý frajer mal v striedavej syna, mal 3 roky, teraz má 7 a v 6 odišiel s jeho ex manželkou do Švédska a striedali si ho dva mesiace a mesiac - Švédsko a Slovensko, obaja pedagógovia, že aby si zvykol, letel sám - tomu hovoria obaja láska. Spolu nedokázali komunikovať, striedali ho tak, že ráno ho jeden dal do škôlky a druhý ho z nej zobral. Moja aj keď nie celkom osobná skúsenosť je negatívna, lebo som videla, že to nemalo dobrý dopad na toho chlapca, aj keď rodičia boli presvedčení o opaku - a to, že mu to vyhovuje. Dosť som o tom študovala na nete a ten Klimeš je fakt dobrý, kukni ho.

pribinak
27. dec 2015

@kikus2510 ak to tazko zvladas a nemas cas ist ty k psychologicke, skus si pozriet web centrum nadej, porozpravat sa s nimi, vedla dobre poradit, maju okrem socialneho aj psycho poradenstvo e a kontrakty na organizacie v tvojom okoli

kikus2510
autor
27. dec 2015

Prezriem si toho psychologa. A ano mame to sudom odobrebe cakame na dátum kedy ideme na pedovysetrenie.. Lenze ja sa bojim ze po tom nátlaku co on robi na mna :'( budem ore nu labilna :'( syna si striefame po tyzdni vzdy v pondelok o 15. Jeden ma parny druhý neparny. On ma neparny a teraz na konci roka je jedinecny výnimočný týždeň ze jeden tyzfen je 53. A druhy 1. Cize je to 2 týždne. Manzel mi ze mi ho isyotne neda. Ked som ze aspon ten druhy tyzden by sme si napoly tak by to bolo 1,5 tyzdna s nim a potom so mnou poslal ma do riti,ze ked som si podala ziafost o rozvod tak ma moze os*at co chcem ja.. A maly ked sa ho mu povedal ze to on nema roesit a ze sa nema na to pytat ze bude aj tak s nim. A hotovo :'( dva tyzdne bez synceka?:'( to sa zblaznim :'( moj syn ma 6:'(

maminuska
27. dec 2015

@kikus2510 vieš ja sa ti troška čudujem , však mu ho nechaj nech sa stará . Nech ho má aj dva týždne, nebudeš ty o nič horšia matka ako on otec. Dva týždne ubehnu ako voda a a ty budeš oddýchnutá a plná sily na 2 týždeň.
Mňa už poučil čas po rozvode a stačilo byť vstriecna ... viac záujem nebol .

kikus2510
autor
27. dec 2015

@maminuska :'( syncek plakava :'( a casto mi,ze nech si ho nestriedame ze ocko sa radsej hra na mobile,..alebo ho da k svokrovcom co do rozvodu vedeli o vnukovi len na sviatky.. Inak teraz sa staraju lebo v dedine su za najvacsich chudakov ale syn k nim nemal nikdy vztah:( a ja neviem co robit :|

maminuska
27. dec 2015

@kikus2510 musíš vydržať a aj syn musí vydržať, nechaj mu ho tie dva týždne a už sa s ním nedohaduj. Povedz mu že nech si ich so synom užije. Chápem že syn plače ale ono sa to vždy vyvrbí určitým smerom .

kikus2510
autor
27. dec 2015

@maminuska :'( myslis ze syna neovplyvni za tie dva tyzdne natolko ze ho zmanipuluje?:'( ja o synceka nechcem prist.... Ani jemu nechcem brat otca ale urobila som ustupky preco sa nechxe so mnou dohodnut?:'(

maminuska
27. dec 2015

@kikus2510 toto je strach ktorý som pred rozvodom zažívala aj ja, že ho ovplyvní aj ich ovplyvňoval , ale deti rastú a vždy budú vedieť kto je ich mama a ako budú dozrievať budú sa dívať na iné veci a hodnotiť veci vlastným rozumom .
Čím viac sa budeš s manželom naťahovať tým viac ťa to bude vyčerpávať urob mu politiku otvorených dverí cez ktoré preletí ...bude čakať odpor a na tom mieste bude vstriecne jednanie, zoberieš mu vietor z plachiet.
Na druhú stranu veľmi málo mužov vydrží striedavú starostlivosť , nie sú stavaní na starostlivosť o dieťa a ak mu to vydrží , oceníš to keď budeš pracovať, uvidíš.

kikus2510
autor
27. dec 2015

Ako ja pracujem.. A o syna sa mi stara mama a nou byvam i s ocinom. Takze o syna je postarane:( ja verim tomu ze to bude fajn:( len mam strach z toho...strasny:( ale myslim,ze ked sa mu nebudem prosit bude to lepsie lebo takto bude vidiet ze ma nici a ved ide mu iba o to ci?

eliska13
27. dec 2015

A dokedy budes cakat na pedo vysetrenie? Ved, ak maly place a nezvlada to ziadaj o predbezne a upravu styku s dietatom.Nemala si mu to podpisat to vies aj sama, pokym ste si to nevyskusali na necisto aj ty aj syn.Kto to bude ako zvladat.Snad nenechas teraz syna pendlovat hore dole, pokym budete mat vysetrenie o mesiac ci kedy
Nenechaj sa zastrasovat nikto Ti dieta nevezme a ja by som pockala ako rozhodne sud vacsinou to byva kazdy druhy vikend.Preco si taka ustretova?

eliska13
27. dec 2015

Ak Ta dava fotit, malemu balamuti hlavu vyhraza sa podaj trestne oznamenie ty si muza poznas aky je ci je to manipulator, ci len hra hru a chce Ti ublizit

sisaha
27. dec 2015

@kikus2510 najdi si pravnika, poziadaj o vydanie predbezneho rozhodnutia s tym, ze dietatu to neprospieva. Sud moze vasu dohodu do casu do rozvodu zrusit. Kedy mate to vysetrenie u psychologa? pockaj na vysledok a spolu s nim to podaj na sud.
a samozrejme, cim horsie a utrapene sa tvaris, tym mu vacsiu radost robis.

kikus2510
autor
27. dec 2015

@sisaha my sme na sud pred rozvodom v juni podali podpisanu striedavú.. Tu som na prvom pojednavani v oktorbri napadli,ze to neprpospieva sudkyna nas poslala na pedovysetrenie. Hadam ta tetusa pride na to co je pre syna vhodne ved i keby to bolo,ze ta striedavka pristupim na to ved je to jeho dobro ale toto nieje jeho dobro:( pravnik mi,ze netreba volat Policajtov a davat sťažnosti na políciu ze zbytocne sa to bude naťahovať :( manzle je neskutocny manipulator ako syn casti povie ze len ja ho tak uprimne lubim, neni som dokonala mama niesom.

tilda
27. dec 2015

@kikus2510 spoliehaj sa na svoj zdravy usudok,ty vies co je pre syna dobre.vidno z tvojich prispevkov,ze sa exa bojis ale to je to najhorsie. Nie sud,ale ty rozhodujes o tom,co je pre syna najlepsie,si zanho zodpovedna.

kikus2510
autor
27. dec 2015

@tilda podala som pri prvom sude ze chcem syna do svojej starostlivosti.ja som len chcela vediet ci je niemot v takej situácii ako ja. A ako dopadlo to

pribinak
27. dec 2015

@kikus2510 kedy mate vytyceny termin pojednavania? Vsak toto je sialene!
Preco tvoj pravnik nepoda predbezko?

pribinak
27. dec 2015

@pribinak chod sa aj s pravnikom poradit ju kuratorke? Ked uz bude najhorsie a syn nebude chciet s otcom tak ho nedavaj, nech si Ocko zavola policiu, nech pride pravnik, aj pilicajti aj pravnik daju zapis pre sud, ze dieta nechcelo s otcom ist.
Porad sa so psychologicku, ci by si toto dokazala takto tvrdo zabojovat

kikus2510
autor
27. dec 2015

@pribinak predbezko? Obavam sa ze za to sa rata ta striedavka ktoru som podpisala ci sa mylim?

pribinak
27. dec 2015

@kikus2510 podaj predbezko s tym, ze syn stridavku nezvlada, je placlivy, muz ho hucka Proti tebe a syn aj tak vacsinu casu Travi s jeho rodicmi