Striedavá starostlivosť o dieťa

karin72
30. okt 2016

Dobry den, dostala som sa do situacie, kedy som s jednom mojou pardnovou znamostou otehotnela. Som s osmom mesiaci, ten chlap o mna nejavi ziadny zaujem, v kontakte sme odvtedy uz neboli. Preto budem nutena obratit sa na sud so ziadostou o urcenie otcovstva a nasledne ziadat o vyzivne. Moja otazka znie, ci mozem ziadat o striedavu starostlinost o dieta aj proti jeho vobli, aby som nanho nebola sama, aj napriek tomu ze biologicky otec dietata on nebude javit ziadny zaujem alebo je to len forma sudnej dohody, ku ktorej moze dojst iba vtedy, ked obaja rodicia so SS suhlasia? Dakujem za odpovede.

simsalabim
30. okt 2016

@karin72 poradit neviem, akurat by som ti chcela povedat svoj nazor - dat dietatko niekomu, kto ho nechce, asi nie je najlepsi napad. Co ak mu ublizi? Z hnevu, nervov, frustracie? Alebo sa onho ani neobzrie, necha hladne, smadne, zavrete v izbe? Myslim, ze striedavka moze fungovat len ked obaja chcu a dieta lubia.

pribinak
30. okt 2016

No poziadat mozes, ale on nie nemusi si pre dieta prísť, vies, ako ho donútiš, je to jeho právo, nie povinnosť
Striedavá starostlivosť je pre rodicov, ktori sa vedia rozumne dohodnut v prospech dietata

Ty si daj dieta zveriť, ale mozes urobiť tak, ze sa dohodnete, ze otec bude s dietatom častejšie a dlhsie sko bude určené v rozhodnutí sudu

Napr sud urči, ze napr od piatku do nedele s vy sa dohodnete, ze od štvrtku az do pondelku, ze dieta napr donesie do jasli ci MS

Ale stale je to take, ze on nemusi javiť záujem a ty ho nemas ako donútiť, aby sa o dieta staral viac ako len poslal vyzivne

karin72
autor
30. okt 2016

No ved to, ja som ho poznala iba par dni a je viac nez iste, ze pokial nejavi zaujem o akykolvek kontakt pocas tehotenstva ze ho nebude javit uz nikdy.

pribinak
30. okt 2016

@karin72 otazka je, ze ako sa zachová, ked sa to dieta narodi, ci prejaví záujem, alebo budes musiet vsetko riesit cez sud

sissy27
30. okt 2016

@karin72 požiadaš môžeš, ale pochybujem, že ti v tomto prípade súd vyhovie, iba ak by bola sudkyňa či sudca kompletne padnutá na hlavu... novorodenca nikto do striedavky nedá, ani keby sa hneď jednalo o dvoch rozumných, inteligentných ľudí, ktorým ide len a len o dobro dieťaťa a chcú sa oňho starať...

timea7
30. okt 2016

zase sa tu niekto počas prázdnin zabáva zakladaním nezmyselných tém 😖 😖 😖 😖 😖 nedokážem si predstaviť ženu, budúcu matku, ktorá by takto uvažovala....

nikawero12
30. okt 2016

Fajne vymyslená téma 🙂... Zrejme podkladom na tému je ten známy vtip: Kamarátka hovorí kamarátke " S bývalým sa súdime o deti - ani on ich nechce" 😀

mihula
30. okt 2016

@karin72 a ty by si zverila dieta niekolko dnovej znamosti?Ty okrem toho,že si si užila a nic o dotyčnom nevedela,ty ides riesit striedavku?Mama mia-ja byt tvojou matkou,dobijem ti rit do modra

daniela_m
30. okt 2016

to je fór? to som ešte ani nepočula.. matky sú skoro vždy proti SS a ty ešte sa ti bábo ani nenarodilo a chceš SS nanútiť "otcovi" s ktorým si mala párdňový vzťah a nejaví o teba žiadny záujem?? bože ..

liaka
30. okt 2016

Bábätko do striedavej starostlivosti? A kojit ho bude kto?

katriona1
31. okt 2016

a jinak při střídavé péči by ti výživné neplatil 🙂

petka131
Odpoveď bola odstránená
Zobraz