Striedavá starostlivosť a 1,5-ročné dieťa

3. máj 2023

Baby ahojte ako to je..s priatelom mame dieta 1.5r a kedze jeho rodina ma nenavidi a medzi nami sa to pokazilo chceme ist od seba..on si vybral jeho rodinu a nechce pre nasu zachranu urobit nic ..jansom sa snazila ale pocuvat od nich aka som neschopacka a podobne a byt na to sama uz nedavam...ide o to..krd pojdeme od seba automaticky ide mala na striedavku a bez mojho dohladu?pravdupovediac nechvem aby bola len s nim a s nimi..je nrjaka sanca ze uspejem?neni zly otec ked mohol sa postaral ale maly sa boji svokrovcov lebo sa od jej narodenia doteraz oeho nrzaujimali a on silou mocou chce aby ich poznal dakujem..

januska12323
3. máj 2023

Nič nie je automaticky, keď sa neviete dohodnúť rozhodne súd. Také malé dieťa nijaký príčetný človek neodporučí na striedavku.

autor
3. máj 2023

@januska12323 takze ostane zatail so mnou?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. máj 2023

Resp mozno sud rozhodne striedavku ked je muz cistotny pracujuci a k malemu dobry

mimi408
3. máj 2023

U tak maleho dietata sa naozaj striedava starostlivost neodporuca. Aj otec by sa na to mal pozriet zodpovedne a nechat dieta matke a bravat si ho na vikend, poprip. Ako sa dohodnete. Ved to dieta bude mat z toho taky chaos ak bude byvat na dvoch miestach. Neda sa s otcom dietata dohodnut? Treba urobit tak aby to bolo co najlepsie pre dieta.

autor
3. máj 2023

@mimi408 no ja nechc3m aby ho ani len jeden den mal na hodinu lebo on ho chve nutit k svokrovcom aby si ich pamatalo..on zahodil celu rodinu len koli tomuto ..nikdy si maleho nevsinali len teraz zacalli jemu je jedno co nam spravili hlavne chce aby maly vedel kto su a pre mna je to tazke

mogaa
3. máj 2023

Možné je všetko len je to veľmi nepravdepodobné....Obvykle sa striedavka dáva od 2,5-3rokov, kedy už dieťa nie je tak fixované na matku.....ale samozrejme aj ak nebude mať dieťa v striedavej starostlivosti tak súd určí aj styk otca s dieťaťom a ten už v tomto veku môže byť aj bez prítomnosti matky.....otcovi nič nebráni požiadať o striedavku po 3roku dieťaťa.....to že ho bude dávať v čase kedy má mať dieeťa svokrovcom, to vôbec nevadí.....musí zabezpečiť starostlivosť v tom čase, teda on ho môže dať kludne aj ku svokrovcom a nebyť s ním.....

kristinapetronela
3. máj 2023

Nič s tým neurobíš ... Nejako to vydržis keď tam malý bude ... Veď za chvíľu aj tak pôjde do škôlky tam tiež bude medzi cudzími ľuďmi ... Ale chápem ťa ... Držím palce

janetinka27
3. máj 2023

ahoj, ak si ho doteraz nevsimali, tak si ho zrejme nebudu vsimat ani neskor. on tiez zisti, ze nie je take lahke starat sa o male dieta. kamaratka sa rozvadzala a muz sa jej vyhrazal, ze jej zoberie maleho a nakoniec mal problem si ho zobrat na viac dni, ked ona bola v nemocnici

autor
3. máj 2023

Ja chapem ze pojde do skolky a ja tam.nebudem..ja len nejdem prezit ze silou mocou ho tam chce brat a zrazu uz vedia se maly existuje mna tam nechvu tu nali vzdy dvere otvorene aj ked ma neznasali oni sa rozhodli kaslat na nas a teraz priatelovi sa ozvala matka ze chve vidat maleho ale bezomna a uz zabudol co nam plrobili a habe ho tam keby mohol kazdy den..ide ma porazit cjcem odist od neho len sa bojim ze sa tomu aj tak nevyhnem ach

kristinapetronela
3. máj 2023

To je normálne že ti chcú robiť zle cez dieťa ... Proste nechaj ich tak .ich to prejde ...dúfam

kristinapetronela
3. máj 2023

Skoro dvojročné je už partak na výlety ,aj už netreba mixovať stravu .proste nechaj ich nech sa vyhrajú a vrátia naspäť neboj ... bojuj ale neviem ako to dopadne .

autor
3. máj 2023

@kristinapetronela vies ako mi je..strasne ma sklamal priatel..ze nasilu brat maleho aj napriek tomu co nam porobili ako ma nenavidia a nevsimali si maleho..zrazu sa ozvu a uz ho habe a robi mi prieky

autor
3. máj 2023

@kristinapetronela dakujem ti velmi za pomoc

kristinapetronela
3. máj 2023

Proste vybral si rodičov ..a cez malého ti chce robiť zle ... Jednoducho to mu museli jej rodičia nahovoriť ..musíš sa s tým zmieriť .. hlavne kľud ... Ich to dlho baviť nebude ... Hlavne ide leto ,chcú sa pochváliť a vnucikom .takých poznám čo vykuknu von len keď je pekné .keď bude škaredo ani si na teba nespomenul

autor
3. máj 2023

@kristinapetronela a co by si robila. Ostala s nim alebo jednoducha zila s malym svoj zivot..ja viem ze nas nepoznas..on je ukazkovy otec ale ako partner mi nadava uraza robi mi prieky mysli len na seba a svoj volny cas..plus mi ublizuju jeho rodicia ako pises cez maleho ja uz som zufala :(

veronikaszabova
3. máj 2023

Musis si uvedomit jedno - on ostava otcom aj nadalej. Takze tvoje "" ja nechc3m aby ho ani len jeden den mal na hodinu"" ti nepomoze.

autor
3. máj 2023

@veronikaszabova ja len chcem aby sa dieta citilo v bezpeci aake mam prava..to aky je otec neznamena ze moze vsetko

veronikaszabova
3. máj 2023

Ale ziadny sud mu nezakaze stretavat sa s dietatom len preto, ze ty to nechces. Chapes?

kristinapetronela
3. máj 2023

Rozísť sa .dieťa ti nikto brat nebude .starí rodičia s ním budú tráviť čas každú druhú sobotu možno ...dokedy ich to bude baviť .. radšej v kľude s dieťaťom ako s takým hrozným partnerom .on otec nie je dobrý keď sa k tebe takto správa .to dobrí otcovia nerobia také naschvaly

veronikaszabova
3. máj 2023

Inak aj stari rodicia maju narok na stretavanie - mozu si to vyziadat aj sudne.

autor
3. máj 2023

@veronikaszabova oni sa v zivote o neho nebudu sudit..im je to tak jedno..ja by som si len zelala ze ak sa maju stretavat teraz ked jr maly aby som tam.bola

sima234
3. máj 2023

A čo také robia tomu 1,5 ročnému dieťaťu? Otec bude otcom stále a pokiaľ mu neubližuje, tak bude mať právo sa s ním stretávať. Tomu nezabrániš.

autor
3. máj 2023

@sima234 maly sa ich velmi boji ..a chlap chce nasilu ho davat na ruky a poodobnr aby si zvykol..sam je s malymmalo

sima234
3. máj 2023

Ale veď každé dieťa v tomto veku sa bojí, pokiaľ s tými ľudmi nie je často. To nie je dôvod, aby s ním nemohol byť.

autor
3. máj 2023

@sima234 no ale musi silit na ruky ked sa maly az trasie..?ved tak nech chape ze to nejaky cas potrva..takze vedome mu ublizuje len aby dobehol strateny cas

sima234
3. máj 2023

Tak sa mu to pokús vysvetliť, že nech ho zoberie, ale, že musi chápať, že malý potrebuje čas, aby si na nich zvykol. Píšeš, že je dobrý otec, tak by to mal chápať.

luccija
3. máj 2023

Čo znamená, že si vybral ich rodinu?
Také malé dieťa nedajú do striedavky, ale otec ho môže zobrať kde chce je taký rodič ako ty.Chapem, že sa Ti to nepáči nemáš ich rada, ale...asi nie je chlapec na nich zvyknutý, keď boli spolu málo.
Ty si s nimi bývalá či prečo si počúvala aka si neschopná?idete si všetci robiť zle a dieťa je rukojemník.Je to aj ich vnúča, bude Ti lepšie, keď sa rozvedies si rozhodnutá?možno to je prvá veľká kríza pri malom dietati

simona20201309
3. máj 2023

A čo tak trochu pokory, nebrániť styku starým rodičom s vnukom? Co tak trochu ustúpiť a zachrániť rodinu?
Pre svoju nejakú hrdosť, či tvrdohlavosť si ochotná radšej rozbit rodinu? Lebo si postavila manžela medzi 2 mlynské kamene? Prečo si mal vybrať? Nemôžeš mu zakázať milovať aj svojich rodičov....
Kriste pane, dnes už bude rarita ak bude dieta pochádzať z úplnej rodiny 🙏
Kedy k podaniu deti začnú ľudia pristupovať zodpovednejšie????

simona20201309
3. máj 2023

A áno, kým je malý, striedavku mu neschvalia, ale počítaj s tým, že po rozvode už nebudeš mať ZIADNY dosah a ZIADNE právo rozhodovať o tom, kam muž vezme syna a s kým ho zoznámi. Takže kľudne môžu ísť o 1,5r na dovolenku aj s jeho rodičmi. Ty s tým neurobíš NIC. Ma rovnaké právo ako ty.