Striedavá starostlivosť 6 rokov po rozvode

klaudiuska
20. jan 2013

Rozvadzali sme sa ked mala dcerka 4 roky.sud nariadil styk kazdy druhy vikend,parne a neparne roky prazdniny a tak ako to byva zvykom....nedodrziaval to pravidelne pracoval v tom obdobi aj v zahranici tak to bolo viac menej na dohode.neskor si s dcerou zvykli zavolat ako im to vyhovuje..mne to samozrejme vyhovovalo,lebo bola viac doma🙂.vyzivne mame 99.46 eur.ked som chcela vyssie vyzivne horko tazko sme sa dohodli mimosudne na 150tich eurach.sud by mi dal aj 300 plati ho nemecka firma...po desiatich mesiacoch to stopol a mam opät 99.46 eur a prislo mi predvolanie vraj striedava starostlivost. Boli u nas aj kuratorky dcerka povedala,ze v ziadnom pripade tam nechce byvat.byva totiz az 50km od nasho bydliska, dochadza do prace kazdy den do mesta kde dcera navstevuje ZS.ma tu kamaratky,som druhy krat vydata mam maleho syna sme rodina uz 5 rokov.manzel sa s nou ucil vychovaval ju atd.som zufala vraj stacilo on je jej otec a hotovo.kuratorka mi povedala,ze ked sa otec prebere tak to väcsinou schvalia 😒 ☹

flower2
20. jan 2013

za par rokov ma caka asi nieco podobne:( zatial ma syn len 2 roky..... otec si mysli ze bude uzasnym otcom ked ho vidi raz za 2 tyzdne..... dlhsiu dobu som z otho bola velmi vystresovana , o terza si hovorim ze asi to neovplivnim....
Ale u Teba, dcera ma 10 rokov? tak mi to vychadza, preto bude na sude svedcit aj ona aked pove ze nesuhlasi, tak podla mna ju donutt nikto nemoze, predsa len v takom veku uz dieta vie co chce....
To s tym ucenim a vsetkym chapem, kazda zena co ju chlap opustil ma na to jednoznacny nazor, kto sa stara ten je otec a nie ten kto pride pozriet raz za cas a vsetka starostlivost a zodpovednost je na matke....
Ja som na sude bola zhrozena z toho ako sudca hajil otca..... ako sa novelizoval zakon o rodine v 2010 tak sudy zdoraznuju rodicovske prava otcov...... zial...:(
daj potom vedet ako to dopadlo , som celkom zvedva a budem Ti drzat palceky!

atka3
20. jan 2013

dievčence moji chlapci majú 17,a skoro 14. nechcú k otcovi chodiť,on trvá na svojom. prešli sme peklom. psychologovia,lekári, kurátori,súdnoznalecký posudok.vypovedali aj na súde a stále to nie je ukončené. napr. ja si neviem predstaviť,ako donútiť chalanov v puberte ísť k otcovi,čoho za nohy bude ťahať?lenže naša legistlatíva nebere ohľad na deti,aj ked hovoria niečo iné,skutky sú iné. teraz ex vymyslel nejakého z ochrany práv dieťaťa.jednooducho chcem mať už pokoj.

kaktusik007
20. jan 2013

@klaudiuska daj na sud vyzivne.... a poukaz ze ti platil tych 150... k striedavke -- poukazuj na to, ze dcera je v svojom prostredi, bola by vytrhnuta, a preco? kvoli rozmaru jej otca.... nemyslim si, ze to, co ti povedala kuratorka, je pravda - a ak ano, tak sa odvolaj.... sudcovia na krajskom sude uz vacsinou nie su zainteresovani....
ach jaj... toto su fakt otcovia.... 😠 😠 😠

nezalozime si ligu matiek???

klaudiuska
autor
20. jan 2013

@atka3 katastrofa!!!ex mi stale tvrdi,ze ak mu neodklepnu striedavku teraz,tak sa bude odvolavat pokial mu ju neodklepnu....vobec ho nezaujima dceryn nazor vraj je zmanipulovana mnou!doma mi narieka,ze nejde mam to vybavit ona sa ho boji nevie mu to povedat...zrejme nas caka to iste.uz teraz som na nervy....

klaudiuska
autor
20. jan 2013

@kaktusik007
@flower2 zajtra mam sud mala nejde ta vypovedala kuratorkam podam aj o vyzivne mame to o 14tej dam vediet. ☹

kaktusik007
20. jan 2013

@klaudiuska uff, to uz zajtra? budem na teba mysliet.....

flower2
21. jan 2013

@atka3 ale ved v takom veku, to si naozaj nemozu o tom uz rozhodnut chalani? :( som v soku, doteraz som si myslela, ze ked je dieta vacsie berie sa ohlad najma na jeho vyjadrenia a jeho nazor......
ale zase ja ked som bola na sude, tak mi to tiez prislo take,..... ze dieta place? no a co, to je problem matky, ze mu neukazovala otcove fotky a videa....no pochopite to????? ja na to vyjadrenie asi dozivotne nezabudnem......
to ze dieta si buduje nejaku citovu vazbu k rodicovi co sa o neho stara, to je akoze nic, a ta psychicka trauma.... a keby aj s nim siel tak to si neviem predstavit akoby tam zaspal, bezo mna asi tazko.... tiez si to neviem predstavit.....
najhorise je ze v mojom pripade to nei je boj o tca o dieta, ale krstnych rodicov z otcovej strany ktory vlasten dieta mat nemozu......
taku mam zlost od toho sudu.... a ta predstava ze sa to bude teraz tahat kym dieta evyrastie.... clovek sa asi musi nad to nejako povzniest, ale samej sa mi to nedari, snad casom.....

flower2
21. jan 2013

@kaktusik007 ja som sa radsej neodvolavala, zase otec dietata je u mna dost vysoko postaveny abojimsa aby tam nieco nevyspekuloval este ked sa k tomu prida jeho zakerna matka..... su schopny spolu vymysliet aj nemozne.... ze dieta tyram,a lebo ja neviem co...... ked sme spolu este zili, fotil si kazdu smietku na zemi....a rozhadzanu vec, neumyty riad..... vraj dokazy, ze sa o maleho neviem postarat...... bolo to riadne psycho.....
a ja som zase v otmto taka nepriebojna, pretoze sa do prava absolutne nevyznam.... peniaze na dobreho pravnika nemam, takze sa radsej do icoho nepustam.... jedine co mi bolo poevdane ze sudci v BB neskutocne zohladnuju otcov, vraj keby zijem inde by to slo lahsie.......
a liga matiek? uprimne povedane cudujem sa ze este nevznikla...... ideme do toho?🙂 trosku ludom pripomenut kto dieta vynosi, porodi, vychova a nauci vsetko? 🙂 lebo zrejme je teraz mienka ze to sa vsetko samo🙂 tak preco sa nevykaslat an zenu, robit si karieru a byt otcom az ked ho vypiple.....

flower2
21. jan 2013

@klaudiuska drz sa! budem na Teba mysliet!

kaktusik007
21. jan 2013

@flower2 vidis, a s tymto oni rataju.... natlak a strach z ich strany, tak ty radsej si ticho a beries co mas iste, pretoze tebe ide o to skoncit tie nervy a ide ti o klud dietata - a je ti jasne, ze ked ty budes mat nervy, odzrkadli sa to aj na spravani k dietatu....
nervy....

flower2
21. jan 2013

@kaktusik007 presnejsie si to ani vystihnut nemohla.... ja som bola vystresovana asi pol roka nonstop lebo som nevedela co a ako bude.... ci to riesit sudne ci nie potom ci mi zvysia vyzivne , potom zbierat blocky avypisovat vsetko...no na nervy....a maly bol toho pol roka pekne nervozny, pretoze to zo mna citil..... teraz som asi stvrt roka uplne kudna a aj on uplne inak reaguje, .... to ze som z tych nervou prisla o mlieko ani nespominam.... ale to ti uzasny ockovia nevidia.......egoisti......

didi44
23. jan 2013

@flower2 ..hm..zaujímavý názor..ak otec, ktorý sa chce starať o svoje dieťa, požiada o striedavú starostlivosť, pričom mu to matka dieťaťa zakazuje je egoista a neviem čo ešte...Ale ťahať z neho peniaze na svoju potrebu, veď platí firma v ktorej pracuje od svitu do mrku, tak tie žiadnej nesmrdia....Stane sa vôbec niekedy z otecka ten dobrý, keď svoje dieťa ľúbi a riadne sa oň chce so starostlivosťou s jeho matkou podeliť?...Asi nikdy..

flower2
24. jan 2013

@didi44 vieš, toto sa nedá posudzovat vo všeobecnosti..... pretoze len samotna zena v konkretnom pripade vie kedy ma o dieta naozja zaujem otec, alebo len stara matka, pripadne niekto iny z rodiny.... to je za prve.....
a co sa tyka prace, tak tiez nie je praca ako praca...... je ine ked muz drie od rana do vecera potom od neho zena ao si to nazval taha peniaze a ine ked sa muz tym peniazom dostane lusnutim prsta,a le vyuziva si ich na svoju potrebu (najdrahsie znackove oblecenie, vylety) zatial co zene posle almuznu a moze sa sama aj zodrat !
Skus sa nad tym trochu zamysliet aj zo strany tej zeny!!! Vies zahrat sa z casu nacas na "dobreho ocka" je fajn, ale sutocne relane dieta vychovavat a byt s nim aj ed nepoclucha aje chore je neico ine, tiez je nieco ine ked o striedavu starostlivost ma zaujem muz, ktory s tym dietatom nazaj stravi ten cas a 100% sa mu venuje, ako ked si ho bdue sebe bravat a starat sa bude nieto iny ( uz som vyssie spominala)......
Poviem Ti to takto, keby moj ex mal uprimny zaujem o dieta..... zil by sam, alebo by mal vlastnu rodinu....a samzrejme eby som mu mohla verit a spolahnut sa na neho..... ta by sm so striedavou suhlasila,...preco nie? ved by som si aj ja vydychla a bola by osm o to lepsou matkou, pretoze by som mala cas aj na oddych....
Ibaze v mojom pripade sme spolu zili kym malo dieta niec vyse pol roka, z toho ho nechcel ani kociovta a celkovo starostlivost alebo zeby si ho trosku pomojkal nehrozilo..... dokonca mi zakazal brat ho na ruky, lebo ho (2 mesacne babatko) rozmaznam..... sam ho mal na rukach dokopy mozno 5 minut, pretoze jemu je tazky, v zivote ho neokupal....
a to som bola taka matka ze osm sa snim chcela delit o vsetko , na plavanie deticiek som chcel aaby sme sli spolu, aby videl ako sa mu dari.....
co sa tyka jeho rodiny, to by clovek musel poznat....aby si vedel vyvodit dosledky....a prepac, ale je to dieta moje a jeho ....a nie dieta jeho matky, starej matky a podobne.....
a k tej dovere a spolahnutiu sa na neho.... ked malo dieta par mesiacov mu skoro vypadlo z kocika.... raz ho doniesl s modrinou na oku a doteraz neviem co sa stalo..... nechal ho plakat kym sa nedusil..... a teraz otazka, chlapec je vo veku ked ho vonku vsetko zaujima, mam riskovat ze na neho neda pozor a vybehne mu pod auto napr??????
mozno si povies prehnane, no on sa venuje fotografovaniu a viem ze vonu by siel tak ze dieta by behalo okolo neho a on by fotil.... ibaze to sa tak neda.......
Neviem aky otec si Ty, ale ocenim ak sa zamyslis nad tym co som napisala vyssie.... tu je pripad od pripadu iny a neda sa porovnavat, dovodom rozpadu nasej rodiny, bolo prave to ze o dieta nejavil vobec zaujem...... samozrejme ved preco nenechat zenu samu nech dieta vychova a objavi sa ked uz bdue vsetko vediet, prepac ale o tomto rodicovstvo nie je..... ale to vedia zase posudit len zeny.

didi44
24. jan 2013

@flower2 ..žaujímavá reakcia...celú som ju nedočítal lebo dôvodom je hneď prvá veta citujem: "len samotna zena v konkretnom pripade vie"...a ja odpoviem, že aj otec v konkretnom pripade vie.....a pre svoje dokáže rovnakou mierou ako ktokoľvek iný vytvoriť pre svojho potomka to najlepšie...i keď to najlepšie pre jedného, nemusí byť najlepším pre druhého...Chcem tým povedať to, že ak matka dieťaťa všade vôkoľ deklaruje, že robí pre svoje dieťa to najlepšie, čo jeho otec nedokáže, ešte to neznamená, že je to to najlepšie...Preto ja jednoznačne uznávam striedavú starostlivosť rodičov..a ak si nerozumejú, nech si každý žije život, aký mu vyhovuje..

arabeska
24. jan 2013

@didi44 citam tu tvoje prispevky,tebe musela tvoja zena velmi ublizit,vsak?
pozri,ja som bola za striedavu starostlivost,aj ked som mala iste pochybnosti o tom ako to bude moj ex zvladat,vysledok bol katastrofalny pre deti!oni povedali same ze takto zit nechcu ze chcu byt u mna,mam ich vo svojej starostlivosti s tym ze ich otec ma neobmedzeny styk.on si sam potom priznal ze to nezvladal a ze necakal ze to bude az take narocne.my mame dobry vztah,ale ja si naozaj myslim ze na striedavu starostlivost musi pristupit najma dieta/deti,rodicia musia mat dobry vztah aby tym dieta netrpelo.
z mojho okolia striedavka klape jednemu paru z 20,co je podla mna sialne zle,hlavne oteckovia dost casto chcu striedavku prave preto aby ukazali okoliu ze na to maju a az neskor zistia ze ta zena doteraz naozaj doma na zadku len tak nesedela a ze starostlivost o deti neni az taka sranda.poznam pripad kde su deti zverene do opatery otcovi,vyhovuje to tak vsetkym.preco nie?nech ludia maju striedavku,ale nech ju maju koli detom a pre ich blaho a nie preto ze mamicka a otecko to tak chcu a ona sa chuda citi zle a domov nema vlastne nikde.
opakujem nemozes posudzovat kazdy pripad rovnako-zena ja obycajna svina,chudakovi chlapovi chce len to najhorsie,vysoke alimenty atd...nehovorim su aj take pripady a dost casto len hlavou krutim co vsetko su zeny schopne len aby dostali co najviac penazi.ja sama som uprednostnila aj nadalej vyborny vztah s mojim ex pred nadstandartnym vyzivnym(este aj sudkyna krutila hlavou,ze suhlasim s tak malou ciastkou) mne ide o to aby boli deti stastne,potom su stastni aj rodicia,nie?
a z druhej strany,nie kazdy chlap je sviniar ktory iba zenam ublizuje,ale zial su take pripady,takze ked uz hodnotis tak prosim ta objektivne.kasli na svoju zatrpknutost,bolo by na case sa nad nu povzniest,svet bude hned krajsi a mozno si aj ty zacnes konecne rozumiet zo svojou ex.....

arabeska
24. jan 2013

@didi44 este jedna poznamka,vies ako malo chlapov naozaj vie co chce jeho dieta?chlapi su vacsinu casu v praci o deti sa stara zena,ked pridu su radi ze mozu oddychovat,niektori sa detom chvilu povenuju,niektori ani to nie.prepac,ale naozaj chlapov ktori poznaju svoje deti rovnako dobre ako ich matky je velmi malo,co je smutne ale je to fakt....

arabeska
24. jan 2013

@klaudiuska ako ti dopadol sud?

lea641981
24. jan 2013

@klaudiuska ak nebudes suhlasit sud to odroci a dieta bude nadalej v tvojej starostlivosti ale budete navstevovat psychologov a ti budu hovorit s tebou s dcerou aj s otcom a samozrejme zalezi len a len na nazore tvojej dcerky 🙂
nemas sa coho bat 🙂 sud berie do uvahy len nazor dietata 🙂 posudok od psychologa bude dolezity 🙂 tahat sa to moze aj rok takze dcerka bude u teba nadalej 😉 nedaj sa zastrasit ani dcerka 🙂

lea641981
24. jan 2013

@didi44 😀 su plne????

flower2
25. jan 2013

@arabeska plne s tebou suhlasim, a dufam, ze dotycny si aspon Tvoje spravy docital dokonca, pretoze moje odmietol citat po prvej vete🙂.... je fat ze nevieme aku zenu mal, ale faktom je ze vacsina zien ked dietatko vynosi a porodi, tak obetuje aj vlastny zivot pre to aby boli deti stastne, no zial nie vzdy sa to zhoduje s tym co chcu otcovia..... mozno si nieco
dokazovat... ale toto je maximalne detinsy a nezrely pristup.... dieta je zive stvorenie , formuje sa a vyvija, potrebuje vzory, ISTOTU, DOMOV..... a domovy nemozno mat dva, kde si azdy vychovava po svojom..... najlepsi psychologovia sa zhoduju v tvrdeniach ze vychova musi byt JEDNOTNA....a to sa da len tam kde sa rodicia respetuju anie tam kde jeden podopava autoritu tomu druhemu...... toto je podla mna hlavynn dovod ze striedavky nefunguju.....
Moj ex nebol schopny starat sa o dieta ked mohol a mal moju pomoc, sam by to nezvladol, som si ista.... no uvidime co bude dalej.... teraz zase pride po 3 tyzdnoch, ani lenkazde 2 tt nie je schopny chodit a to ma casu a casu.... raz za 3 tt na 2 hodky, ukazat sa malemu a slubit mu ze za chvilu pride...... tomu hovorim vychova, rodicovstvo a zodpovednost..... a tiez sa na sude tvaril ze on bude choidt hadam 2 krat do tyzdna.... tak o aom zaujme teda hovorime? podotyam ze dotycny je z 5 pracovnych dni 3 dni doma....

klaudiuska
autor
27. jan 2013

@arabeska odrocili nas a ideme na referat t.j psychologicka atd...hned nam dali termin 3.4 tak uvidime....som kludnejsia....ovela sudkyna mu stale opakovala, ze tam neni malej zaujem....

lea641981
28. jan 2013

@klaudiuska nicoho sa neboj ked mala nechce ,nic nebude 😀 😀 😀 😀 😀 bojujte 🙂 moc na vas myslim 🙂

erika222
29. jan 2013

ahojte...naša 6. ročná dcéra je v striedavej starostlivosti...ja som odišla od manžela teda do nového bytu... nekomunikujeme spolu, len si dieťa "vymeníme" :( on už na súde ma zhodil pod čiernu zem a teraz ked vidí,že to nepojde cez súd skúša to cez malú...rozrpáva jej,že u neho je jej lepšie kedže dobre zarába, všetko jej kúpi, všetko dovolí, má tam svoje zázemie, kde vyrastala atd...som z toho zúfalá...dcéra naposledy odmietla ísť ku mne s plačom...(pretože u tatina je lepšie....)

didi44
30. jan 2013

@arabeska ...citam tu tvoje prispevky,tebe musela tvoja zena velmi ublizit,vsak?
.......musela si sa veľmi zamyslieť, aby si napísala toľko hlúpostí...."aj mýliť sa je ľudské

.......................naozaj chlapov ktori poznaju svoje deti rovnako dobre ako ich matky je velmi malo,co je smutne ale je to fakt....
..faktom je, že to môže byť len názor ženy, ktorá si nedokáže pripustiť, že aj otec sa môže rovnako dobre starať o dieťa ako matka..ba i lepšie..a ženy zabúdajú, že keď s deťmi trávia čas matky, tak chlapi zarábajú peniaze...a ver tomu, že keby si dokázala zarobiť viac ako muž a po príchode z práce makala doma, tak ako makajú niektorí muži, tak ja budem prví, čo si to s tebou rád vymení a budem si na materskej užívať lásku môjho potomka...

didi44
30. jan 2013

@erika222 ..nuž, tá malá je ešte dieťaťom..a deti nevedia klamať i keď je takáto vyslovená pravda nielen pre teba veľmi zraňujúca...

klaudiuska
autor
30. jan 2013

@erika222 viem presne ako sa citiš... Je hrozne ked ti povie tvoje dieťa u Tatina je lepšie.prosim ťa,nevzdavaj sa.poznam prípad,ked chcelo dieta ostať u Tatina ,lebo Tatino bol zrazu veľmi aktívny a malému to vyhovovalo. No neskôr sam pocitil,že mamu potrebuje.a tatino(môj kamarát)sám mi priznal,že dieťa mamu veľmi potrebuje... Neviem či to nezvládol to je jedno priznal to a sú všetci spokojní. Ty si v novom byte,tam u tatina bolo DOMA. Máš to teraz ťažké. Ja nechápem ako môže prebiehať striedavka ked nekomunikujete.... Veď ako potom dopadne výchova?ty si súhlasila so striedavkou?moja sudkyna tvrdila,že komunikácia je základ.potom to je len súťaž,samé huckanie a dokazovanie kto je lepší rodič . Ak mu ide o šťastie vašej dcéry tak predpokladám,že jej dohovoril ako je dôležité ísť teraz mamičke a potom príde tatko zas....

klaudiuska
autor
30. jan 2013

@didi44 nikto nevie kde je pravda......pridavame sem kratke prispevky zo zivota co nas trapi..kde je pravda?kto je lepsi? kto horsi?nepovedala by som,že vyslovena PRAVDA bola naozaj pravda.. 6 rocne dieta sa da vo velkej miere zmanipulovat...ked dieta dospeje samo zhodnoti...najlepsie,ze malo fain oboch rodicov..DIETA MA VYRASTAT PRI MAMEak nieje fetacka,alkacka flakacka apod. A ak nema zaujem....otec ma byt vzdy na blizku.matka by nemala branit styku z otcom.v 12tich rokoch sa moze dieta same rozhodnut u koho bude byvat..

arabeska
30. jan 2013

@didi44 a ty si sa pre istotu ani nezamyslel,pretoze to co si napisal iba potvrdzuje moj prispevok.keby si ho totiz cital pozorne, tak by si zistil ze som pisala ze poznam pripady aj take aj onake a ze nikdy by som nikoho hned neskatulkovala ako to robis ty.ja viem ze je vela otcov ktori su skveli,uzasni a o deti sa staraju skvele ALE je ich velmi malo.pozri,to ze ty by si zostal doma je super a chvali hodne,ale uvedomujes si ze to ako to vidis ty to nemusi vela chlapov vidiet?to ze ty zvladas starostlivost perfektne neznamena ze ju tak zvlada kazdy,ci zena ci chlap a mozno by si bol nemilo prekvapeny ze zena si na materskej neuziva iba lasku vasho dietata.
tak to skusim este raz,zahod svoju zatrpknutost a pozeraj sa na veci s vacsim nadlhadom 😎

didi44
30. jan 2013

@arabeska ..neboj..ja nemôžem byť nemilo prekvapený..lebo viem..a nechcem sa s tebou hádať...lebo aj tak nič nenahádam...a vždy to bude len tvrdenie..proti tvrdeniu 🙂

erika222
1. feb 2013

klaudiuska dakujem ti veľmi pekne...nie nesúhlasím so striedavkou...prehlásila som to už X krát...nikto na to nereagoval...naša sudkyna nariadila aby sme si predávali informácie o jej zdravotnom stave a atd. jej je to fuk či sa spolu bavíme alebo nie....TOTO SúDNICTVO JE O NIčOM!!! mám pocit akoby som bola vzduch, kedže sa konečne nejaký otecko prebudil a požiadal o zverenie do osobnej starostlivosti....ja sa len modlím aby to už skončilo...nevládzem...