Striedavá starostlivosť

20. sep 2022

Ženy ktoré majú deti v striedavej starostlivosti prosím mohli by ste mi povedať ako to funguje ak ja s detmi bývam od ex 200km ? Ako to funguje zo školou? Dcéry 8 ročná a 15 ročná chodia do školy v dedine kde bývame. Zatial sme v rozvodovom konaní no muž chce žiadať o striedavú starostlivosť na úkor toho aby memusel platiť na deti výživné. Nemusia mu to schváliť samozrejme ale čo ak ako to bude potom zo školou musia sa prehlasovať do iných alebo?

svetlanka111
20. sep 2022

Dalsi blb😭😭😭

huxy
20. sep 2022

Treba dúfať v normálneho sudcu,že to neodklepne.

autor
20. sep 2022

@huxy no veď to je najväčší problém. Dnes stačí málo k tomu sudca rozhodol nespravodlivo. A ex spraví všetko pre to.

petricka22
20. sep 2022

Tiez si nemyslim, ze by toto nejaky sudca dovolil. Dieta by malo navstevovat jednu skolu. Nezda sa mi to vobec pravdepodobne, ze by toto niekto schvalil. Ved ako by tie deti skusali a klasifikovali?

dievcacitajucelist
20. sep 2022

@petricka22 Boli pripady, kde súd schválil striedavu aj v pripade takej vzdialenosti a dieťa navštevovalo dve školy....riadne "na hlavu" ale aj take sa môže stať...

sojorez
21. sep 2022

Baby v ich veku uz vedia vyslovit svoj nazor, a myslim, ze v tom veku sa na to aj prihliada, takze ak 15tka spravi patricne pubertalny vystup niekde u koliznej, ze nemieni chodit kvoli ocovi do dvoch skol, tak by to mohlo zabrat. Ale osobnu skusenost nemam, drzim palce.

martul
21. sep 2022

@petricka22 no bohužiaľ je to reálne. Moja kamoška tak bola. Dcéra bola zahlasena v dvoch ZŠ, dostávala známky ale vysvedčenie len jedno, to sa učiteľky dohodli. Jedna škola bola,, hlavná " tam dostala aj vysvedčenie. Bolo to hrozné, pre dieťa chodil otec v nedeľu o 18.00 kým prišli do ba bol uč večer celý týždeň tam chodila do školy potom ju priniesol naspäť a ďalší týždeň chodila do školy,,u mamy"

dievcacitajucelist
21. sep 2022

@martul Tomu nerozumiem a že to nejaký sudca/kyňa schváli..niektorí rodičia sú naozaj "debilni", že toto svojim deťom spravia 🙄

horty99
21. sep 2022

@sojorez 15 tka ti môže urobiť výstup ako mojej kamarátke - že ona chce bývať s otcom a - bude bývať s otcom. Jednoduché - zmanipulovateľné deti - kolízne nevedia o manipulácii nič.

sojorez
21. sep 2022

@horty99 Ano, to moze. Zalezi od vztahov, povahy... Musim priznat, ze som to brala viac menej osobne, podla vlastnej 15 rocnej, ktora uz ma vela veci tak "dospelacky" ujasnenych a v tomto ponimani ma moznost manipulacie nenapadla.

martul
21. sep 2022

@dievcacitajucelist otec nie je normálny.

dievcacitajucelist
21. sep 2022

@martul nechcem nikoho uraziť, ale väčšinou chlapi niesú normálni...

martul
21. sep 2022

@dievcacitajucelist no tento je extra... To je asi hovorca všetkých debilov

petricka22
21. sep 2022

@martul je to naozaj neuveritelne. Vobec mi to nepride ako nieco, co je v prospech dietata. Je to na hlavu, takako ten, kto to dovolil 🤦‍♀️

dievcacitajucelist
21. sep 2022

@martul a môj ex je jeho zástupca 😂