Stretávanie dieťaťa s otcom alkoholikom

slnieckojezlte
28. aug 2014

Dobrý deň mamičky,

chcem sa Vás opýtať, ako ste riešili Vy podobnú situáciu ako je tá moja. Už sa mi dva razy stalo, že ex prišiel na stretnutie so synom pod vplyvom alkoholu. Ako mám postupovať, aby som mala dáky dôkaz a mohla požiadať o zákaz styku? Kurátorka mi nedala žiadne konkrétne riešenie, tak skúšam či nemáte Vy. Ďakujem za každú radu.

hope87
28. aug 2014

@slnieckojezlte ahoj...ja takuto skusenost sice nemam a babatko mame este len na ceste ale v tomto pripade je velmi tazke ziskat nejaky dokaz...ak ti mozem poradit, tak poviem ti uprimne, ze ja by som opitemu, resp. viditelne pod vplyvom alkoholu dieta nedala a jasne by som to povedala aj tomu ex, ze kym nepride triezvy, tak ma smolu...ak to nebude riesit on, neries to ani ty...ale v pripade, ze by sa to opakovalo casto a dal by to na sud, tak je to sice slovo proti slovu ale aj slovami sa da vela dokazat...staci len povedat, ze ako matka mas povinnost chranit svoje dieta a pokial mas pochybnosti a viditelne tvoj ex pozil alkohol, tak aj napriek tomu, ze to nemas ako dokazat, tak si za tym budes stat...+ vyhodou by este bolo, keby ho niekto koho poznas videl v ten den napriklad niekde popijat...

sisaha
28. aug 2014

@slnieckojezlte velmi jednoducho.. ak pride opity, zavolat policajtov, aby mu dali fukat. Budes ma o tom zaznam.