Stretávanie 2,5 ročného syna s otcom

lenka91611
29. dec 2014

Dory den , chcela by som vas poziadat o vase informacie . Ma syna ktory ma 2,5 pol roka . Otec sa s nim stretava len sporadicky raz za 4-6 mesiacov. ale vobec mu to nerobi dobre . Po navsteve nechce jest a tazko sa mu zaspava a casto sa budi. je uplne rozjaseny a neposlucha na ziadne upozornenia . ked si ho berie chcela by som byt pri nom , nechcem ho nechat samotneho a chcem vidiet ako k nemu pristupuje on , Ak by niektora z vas vedela nejaku radu alebo zakon aby sa mohol stykat s nim ale v mojej pritomnosti velmi by mi to pomohlo. Dakujem

patricia2120
29. dec 2014

@lenka91611 nieco podobne prezivame my. Stretnutia su raz tyzdenne 3 hodiny.pocas stretnuti sa dcerka a syncek ako tak zahraju vdaka hrackam ale po stretnuti dcerka chyti doslova ako keby zachvat strasne place,nevie co by chcela, dosliva sa hadze o zem nie preto ze by chcela byt s otcom ale bez priciny.otca neoslovuje otec ale ,,zly ujo,,- manzel ma udrel pred detmi pastou po krku a hlave.ked ho idem odprevadit k brane dcerka zacne revat ze s nim nemam nikam chodit.ma nocne desy,neurasteniu od 1,5 roka- odmieta papat.otec ma znalecky psychologicky posudok s vysledkom:nerespektuje realitu,preferuje zivot vo fantazii,neprimerane vysoka verbalna agresivita,... Som nastastie na stretnutiach pritomna pre vsetky problemy s s nim.je mozne ziadat pritomnost matky na stretnutiach ked je dietatko malicke.ja osobne by som to vyskusala.nam ho odsuhlasil az krajsky sud a nebyt toho predbezneho opatrenia uz tu dcerku nemam...vela stastia prajem

pribinak
29. dec 2014

Uprava styku je jedine mozna len cez sud (ak sa teda neviete dohidnut vy dvaja) silne pochybujem, ze sud upravi styk syna s otacom, len kvoli tomu, ze dieta je rozjasene, ako prepac, to naozaj nie je argument

Kazda sudkyna ti povie, ze 2,5 roka je velmi komplikovany vek a ze dieta ma zo stretnuti s otcom proste prudky emocionalny zazitok a musi sa to naucit spracovavat

pribinak
29. dec 2014

Vies, ty povies, ze chces vidiet ako otec pristupuje k synovi, to by si mohol aj on poziadat napr o striedavku ci zverenie a ziadat, aby si s dietatom bola len v jeho pritomnosti, len on nema istotu ako ty pristupujes k dietatu a co s nim pocas jeho nepritomnosti stvaras

Ine je, keby bol voci tebe otec dietata agresivny a napr ta napadol, alebo by mal nejake psych problemi ci diagnozu, tam by si mohla fakt ziadat o posudok a potom o upravu tak, aby si mohla byt pritomna na stretnutiach

Osobne si myslim, ze ti sudca povie, ze si k sebe hladaju cestu a jemu by len dohovoril, aby navstevy boli castejsie a pravidelnejsie, aby dieta z toho nebolo take "paf" (ale to je moj nazor)

ivivaiveta
29. dec 2014

@lenka91611 nechapem...cize vidi sa so synom prakticky 2-3x do roka??...to z akého dovodu?..teda aby bolo lahsie poradit...

lenka91611
autor
30. dec 2014

@pribinak
@ivivaiveta vidi ho len na narodeniny a vianoce , a este asi dva krat ked povie ze pride jeho rodina a chcu ho tiez vidiet . Viac o neho nema zaujem a to byva o panelak dalej . A jeho otec na mna bol agresivny. Nas rozchod bol dost burlivy . Fyzicky ma napadol on aj jeho matka ktora v tej dobe s nami byvala . Mna vyhodil s bytu a syna mi dal az po natlaku policie . Teraz v lete mal kratko po sebe dve navstevy a dopadli vcelku dobre . Pytal si ho na jednu noc tak som to skusila . Syn sa vratil s absolutnymi amokmi hnevu . absolutne odmietal nocnik , v noci sa placom budil kazdu hodinu , nechcel nic normalne zjest . Dva tyzdne trvalo kym sa upokojil a zacal spavat, k nocniku sme sa nevratili doteraz . Teraz po sviatkoch ho ziada znova ale zas iba koli tomu ze ma prist jeho rodina . Od leta ho nevidel , iba sme sa asi tri krat stretli na ulici .

pribinak
30. dec 2014

Po tomto co píšeš, by som požiadala o stretávanie pri tvojej prítomnosti

ivivaiveta
30. dec 2014

@lenka91611 vidis dievca, takto treba napisat 😉 to uz je o niecom inom...je mozne obmedzit(kde patri aj poziadavka tvojej pritomnosti) alebo uplne zakazat styk rodica s dietatom, ak sud zisti, ze toto opatrenie je v zaujme dietata, je ohrozene jeho fyzicke,ci psychicke zdravie alebo mravny vyvoj atd...kona sa vzdy v zaujme dietata..tak si vyhodnot a priprav, co sudu predlozis (mas co) a smelo do toho...

lenka91611
autor
30. dec 2014

Dakujem urcite o to poziadam . Maleho mam sudom zvereneho do svojej starostlivosti ale starostlivost je na dohode rodicov . A co robit kým sud prebehne ? Chce volat policajtov ak mu ho nedam sameho bez dozoru . Ma na nieco take narok ?

butterfly99
30. dec 2014

@lenka91611 pokial mate neobmedzene stretavanie tak je to o vasej dohode. Cize ani policajti by nic nezmohli ak to mate uvedene niekde na papieri ze neobmedzene. Ak ma presne urcene dni a hodiny tak policiu volat moze ale neviem co poriesia.