Starostlivosť po rozchode

nikibella
5. apr 2014

Ahojte, potrebovala by som poradit. S priatelom sme sa rozisli pred 2 tyzdnami ale do materskej byvame v jednom byte. Ja a maly mame trvale bydlisko u mojej mamy,on ma zasa u svojej. Ked sa odstahujem potrebujem si dat ziadost ze chcem dieta do svojej opatery alebo sa to podava len pri rozvodoch???? a este jedna vec,je v prave ked si maleho zoberie na noc prec a ani neviem kde sa nachadza, stalo sa to vcera,zobral ho a nechcel by ppvedat kde s nim bude a ked som mu volala a chcela zavolat co robi maly a tak nedvihal tel, ma pravo si ho zo rat prec s tym ze ja nemusim vediet kde sa dieya nachadza????

nikibella
autor
5. apr 2014

Inak maly ma 21 mesiacov

macamac
5. apr 2014

@nikibella myslím že nemá právo
do troch rokov dieťaťa si môžeš podať o stretávanie sa v tvojej prítomnosti
presne neviem, viac poradia skúsenejšie babenky tu 😉

sissy27
5. apr 2014

@nikibella pokiaľ nemáš malého súdom zvereného do svojej opatery, tak máte k nemu obaja rovnaké práva, čiže áno, môže si ho zobrať kedy a kam chce, každopádne mala by si o tom vedieť... podaj si na súd žiadosť o zverenie malého do svojej opatery - toto sa nerieši len v prípade rozvodu, ale malo by to byť vždy, ak rodičia nie sú manželmi, resp. mali by byť tieto veci vždy právne ošetrené, aj keď spolu rodičia dobre vychádzajú... zároveň s týmto návrhom si podaj aj návrh na výživné na malého... ako písala @macamac, môžeš žiadať stretávanie ex so synom len v tvojej prítomnosti, len si teda rozmysli, či to bude aj dobré a čo tým získaš... pokiaľ nie je alkoholik, gambler, psychický chorý a podobne, pokiaľ malému neubližuje, tak ja osobne v tomto extra zmysel nevidím...

nikibella
autor
6. apr 2014

@sissy27 len neviem aky vyznam ma ked maleho zobral k tej svojej kurve ked uz to musim takto povedat, a viem ze tam s nim bude chodit lebo on sam osobne sa o maleho nevie postarat, ked odchadzal na noc prec tak stal pol hodiny pref maleho skrinou a rpzmyslal ake veci maly vlastne potrebuje

sissy27
6. apr 2014

@nikibella on má právo s ním tráviť čas - nikde nie je presne definované, akým spôsobom... neprináleží ti komentovať jeho novú partnerku, keby hneď aj šlapala... a raz si zrejme aj ty niekoho nájdeš a rovnako on nebude mať právo sa vyjadrovať k tomu, či sa mu tvoj nový partner páči alebo nie a či môže tráviť čas s jeho synom alebo nie... máš pocit, že sa nevie postarať o malého? ty si sa to tiež musela naučiť, to nie je vrodená záležitosť, tak sa to musí naučiť aj on... nechcem sa ho zastávať, ale potlač v sebe zlosť a uvedom si, že rozchodom sa končí váš vzťah, nie rodičovstvo... viem že je to ťažké, ale nie si prvá a ani posledná, ktorá si tým v živote prešla / prechádza / prejde... práva a povinnosti si porieš súdnou cestou - právo podieľať sa na výchove malého bude mať aj on, rovnako povinnosť prispievať na jeho potreby, a čím skôr sa s tým zmieriš, tým lepšie pre všetkých...

nikibella
autor
6. apr 2014

Ja viem len som nemohla prekusnut ze ona sa s nim tahala pocas nasho vztahu a takym zenam nemozem prist na slovo,uvidim ako dopadne sud ☹

adri266
6. apr 2014

@nikibella mrzi ma, ze si v tejto situacii, ale som prekvapena, ze ona je hned k**rva, ale jeho inym menom nenazyvas. Ved to on Teba podviedol, jemu by si mala nadavat...

ejmi25
6. apr 2014

Presne tým istým prechádzam opustil nas koli k rozhodol sa pre ňu a nás vykašľal malá má 11 m celý cas to tajili..boh je spravodlivý a to zlo čo spáchali sa im vráti dúfam že čoskoro.,ja mu malú nedám keď bude s ňou nech zabudne

ejmi25
6. apr 2014

A keby zoberie malú ja neviem čo kde chlapec by len videl

ejmi25
6. apr 2014

Sú to k... Ženy čo toto spravia tá jeho sa s ním ťahá keď som bola tehotná čo je to za ženu???a on čo za otca??keď ubližuje partnerke ubližuje aj svojmu dieťaťu žiadna úcta

sissy27
7. apr 2014

@nikibella hmmm pozri, zbytočne sa na ňu hneváš - ona bola slobodná, mohla si robiť čo chcela, ale on mal vzťah a mal si držať vtáka v nohaviciach... a keby to nebola ona, bola by to iná... nikto ho nenútil, on dobrovoľne išiel inam, a keby ho táto odmietla, tak skôr či neskôr by našiel takú, čo by bola ochotná... ty si môžeš pogratulovať, že ho máš z krku, ju môžeš akurát tak poľutovať, lebo lepšie sa pri ňom ona mať nebude a jemu sa môžeš zasmiať, že bol taký sprostý a vymenil mercedes za trabant 😉
a ako som hovorila, veci okolo malého si porieš súdnou cestou, nech si malého pekne bráva, nech aj ona vie, že si vybrala chlapa so záväzkom a nebude ho mať len pre seba 😎