Spor o dieťa, žiadosť o skrátenie styku s otcom

jajuska1212
11. jan 2020

Dobrý deň, prosim vas poradte mi ako mam postupovať, ked 12rocny syn bol zvereny do mojej starostlivosti a exmanželovi bolo sudom dovolene sa s nim stretávať každy parny vikend. On však ma nanho veľmi zly vychovný vplyv, nakoľko sa vyjadruje pred nim casto neslušne uráža ma , vyprava mu veci po ktorých sa syn boji /o duchoch.../.Kupil mu mobil na vianoce a dnes mu ho zobral.Vyjadril sa pred nim že už ma vypisany papier znova na sud a chce byť ešte častejšie a dlhšie s nim a ževraj bude mať aj právnika. My tiež chceme napisať list o skratenie styku popripade tiež rozmyšlame nad právnikom. Som s Prievidze prosim vas poradte mi čo by bolo pre mna najlepšie ./nepozna niekdo v PD dobreho právnika_/,Dakujem

stanulienkat
11. jan 2020

Prepac,ale 12 rocny veri na duchov?? Ved to nie je male decko a mal by vediet uz otcovi povedat,co sa mu nepaci. Kazdy druhy vikend nie je vela. Aj otec musi mat nejake prava. To sa ho nezastavam. Syn sa k tomu ako stavia? Nechyba mu otec?

giuli
11. jan 2020

Moj ex sa bil do pŕs ,ze chce striedavku ..po troch rokoch sud urcil 4dni u mna ,4dni u neho....po case maly k nemu odmietal ist uplne,stretával sa s nim sporadicky...samozrejme,ze neplatil nic....doteraz mame urcenu striedavku ,no syn sa s nim stretne mozno raz za mesiac a plati 120eur mesacne...boji sa,se ho dam na sud a stretavanie so synom ani nevyhladava....uz to nie je male dieta,ktoremu moze hoc co natlct do hlavy s ovplyvnit ho..drz sa

lilyen2011
11. jan 2020

Zasla by som za psychologom a nech malemu napise, ze ma otec na neho zly vplyv. Viac neviem, co by mohlo na sudcu zabrat aby obmadzil styk

syslik81
11. jan 2020

tak 12 rocny by si uz mohol vediet zastat matku.... nech mu povie ze nechce aby o tebe skarado rozpraval... tiez na pred sudom sa ho budu pytat na nazor ...

jajuska1212
autor
11. jan 2020

@syslik81 syna by na sud nevolali len kolizny opatrovnik ma možnosť stretnuť sa so synom.

syslik81
11. jan 2020

@jajuska1212 pred sudom- pred tym ako bude sud budu sa s nim rozpravat .. nie na sude

jajuska1212
autor
11. jan 2020

@syslik81 To my je jasne ved už tak bol a na sude to vôbec nebrali do úvahy ked povedal kuratorke že nechce sa s otcom stretávať.

simonnnne
6. feb 2020

Dobrý deň chcem sa spýtať ex ma udal na sociálke
prišlo mi predvolanie. Malú som mu dávala najprv nechcela u neho spávať nosil mi ju vždy večer lebo mu plakala že chce ísť spať za mnou. Ale potom sa stalo ze u neho aj prespala cez víkend vôbec som tomu nebránila . Chodila aj jeho rodičom ale nepáči sa mi ako ju vychovávajú v lete bude mať 4 roky... Mesiac do zadu prišiel pred môj dom ako sa dozvedel ze mam priateľa a chcel za zabiť vytiahol kuchynsky nôž a predomnou a pred mojou dcérou sa chcel podrezat. Už cez leto keď sme ho stretli na kúpalisku tak nám robil problémy lebo sa tam opil a zhodil stôl s nápojmi a s jedlom pred mojimi známymi a kamarátkou ktorá naňho zavolala aj mestskú políciu pretože skoro prekotil stôl na jej dcéru... A veľa krát sa stalo ze pred malou robil a mal takéto stavy mala potom moc u neho nechcela spávať at konečne keď sa ukludnil našli si k sebe cestu tak sa chcel podrezat pred ňou a mnou veľmi som sa zľakla volala som aj policiu skovalii sme sa doma ešte ze sme neboli samé polícia ho aj hľadala a nasla sa skovavat pri mojom dome tak ho aj zobrali na policiu ale neohrozoval mňa ani malú nožom len sebe chcel poškodiť tak polícia ho po mojom vypočutí aj tak pustila jedine co mohli tak mu zavolali psychiatra ale toho ze vraj ako mi povedal uprosil a pustili ho domov... A od vtedy sa mala k nemu nepýta a plače keď jej poviem ze jej ocino vola a ze si ju cche ísť zobrať a sama mi povie ze sa bojí a ze inému nepôjde prestala sa pýtať aj k starým rodičom pretože sa tam presťahoval tak keď mám pravdu povedať po tomto mam strach mu ju aj dat veľa krát sa mi do sms vyhrážal že sa zabije a pod. Mala ma cukrovku a malej neprospieva stres a nepokoj... A veľa veci sa mi priznal keď mal malú na starosti tak si dal drogy tak po tomto sa bojím mu ju dat a teraz sa mi vyhráža že mu zakazuje. Styk s malou a pod. Ale ako jej matka mam strach na súde sme ešte neboli ale povedal ze ma tam dá a ze chce striedavu starostlivosť a ze sa bude odvolávať pokým to nedosiahne psychicky ma začal ničiť sms správami vyhrážky nadávky a urazanie... Ale. Co mam robiť mala ho od vtedy nechce a on mi dáva za vinu že som v nej zbudila nenávisť voči nemu. Teraz ma dal na sociálku mam prísť na pohovor prišiel mi papier tak neviem co sa ma tam budu pýtať viete mi povedať ci mu dovolia striedavu starostlivosť lebo to určite nechcem mala je na mňa naviazaná. Penieze mi na začiatku aj dal ale potom mi prestal dávať že mi nedá ani korunu povedal ze to dá na súd on tak čakám co príde...

jajuska1212
autor
6. feb 2020

@simonnnne Nebojte sa malú bude vypočúvať sociálna kurátorka. Musi všetko povedať a vy tak isto keď súd prebehne a dajú za pravdu jemu hneď na súde s tým nesúhlasíte a odvolajte sa. Najlepšie by bolo mat pravnika.

lubkavargova1
6. feb 2020

@simonnnne tak prepac, ale vyhraza sa nozom, berie drogy a ty si s prepacenim posrata, ze ta udal na socialku? Vsak sa pochlap a ked mas tie spravy, tak potom kurwa coho sa bojis?? Ked tak vystraja aj verejne, ta by som nedala dieta aj ked by bolo neviem co. A potom ked mas noveho priatela, tak preco sa nezastane ako spravny chlap?? CI dalsia babovka ktora ti spravy dalsie dieta a potom dovi dopo?

matkamirko
6. feb 2020

@lubkavargova1 no to je vyjadrovanie- ziadna poriadna rada, len urazanie 🤦

matkamirko
6. feb 2020

@simonnnne je velka skoda, ze si ho nebola po kazdom takom utoku, udat na policiu. Zjavne je to chory clovek, ktory by sa mal urcite liecit.

eliska13
6. feb 2020

@simonnnne dávno si ho mala predbehnúť s udanim kvôli jeho excesom.Ved ta mala bude mať z toho traumu.Tak isto za výživné.

simonnnne
6. feb 2020

@lubkavargova1 klidek ja sa nebojím len som chcela vedeť co stou sociálkou co sa budú pýtať a podobne a ci na súde mu to náhodou neprejde lebo som čítala všeličo... Ja mam priateľa v zahraničí a nechcem aby mal problémy a podobne mam správy všetko v telefóne nič som nevymazala keby bolo treba len som chcela vedeť co sa ma zajtra budu pýtať ráno tam mam ísť co mam čakať

simonnnne
6. feb 2020

@matkamirko no bolo mi to najprv aj ľúto chcela som to riešiť mimosúdne ale ako vidím to inak nepôjdem len súdnou cestou

simonnnne
6. feb 2020

@eliska13 tak to najprv musel podať na sociálke a potom sa to bude riešiť súdne? Co budu chcet vedieť na tom dohovore?

marca12
6. feb 2020

@lubkavargova1 vidno,ze si take nieco nezazila. Mne byvaly svagor skoro zabil sestru,zautocil na rodicov a co myslis,ze sa stalo? Veselo si beha po slobode,taky mame socialny stat a jeho sk... zakony. Nevies si predstavit,co je to zit v takom strachu,ked ta prenasleduje psychopat a nikto ti nevie pomoct. Navyse ti ani okolie neveri,lebo to nezazili,tak tomu nedokazu uverit. Takymto chytrackam ako si ty by som to dopriala.

marca12
6. feb 2020

@simonnnne kuratela sa citlivo pyta,moj synovec je uz kamarat s tetami.pravidelne su u nich doma a v skole. Kazde podanie otca musia riesit. Zo zaciatku bola lutost,zlost,hanba a dnes si z toho uz robime srandu cez slzy. Byvaly svagor,ked uz nevie ako ma ublizit,nahlasi,ze je dieta zanedbane a to je ina hanba,ked idu do skoly presetrovat. Neuvedomuje si,ze tym skodi len dietatu. Len dufam,ze si ucitelky na synovca nezasadnu. Tiez mal obdobie,ze nechcel ist k ocovi,ked videl jeho excesy. Vtedy vykrikoval,ze matka ho nahuckala proti nemu. Po 2 rokoch pochopil,ze liskanim si ho ziska. Teraz je zase naj ocko,ktory vsetko dovoli,aj keby sa na lustri maly hupal,ocko sa bude nanho usmievat. Hroza. Pekne nervy ti prajem. V navrhu spomen drogy a jeho sialene spravanie a modli sa,aby to dostal normalny sudca. Sestra mala nanic sudkynu. Nenariadila psychologicke posudky,vsetky klamstva mu uverila. Ex svagor je dokonaly manipulator,alkoholik s depresiami a mam niekedy pocit,ze aj nieco berie,lebo take zverstva normalny clovek neurobi.

marca12
6. feb 2020

@matkamirko Lahko sa hovori,ale s takym clovekom chces mat pokoj a dalsia vec. Udanie ti nic nepomoze,si uplne bezmocna. Ani sud na to neprihliada,mozno ak je normalny sudca.

simonnnne
6. feb 2020

@marca12 ďakujem vám hádam pravda vyjde na javo

matkamirko
6. feb 2020

@marca12 viem presne o com hovoris, tiez sme to v rodine zazivali. Slovenske sudnictvo a vsetky zakony, su uplne na hovno- ale branit sa nejako musis 🤷