Sociálna pracovníčka u nás doma

andreastaronova
2. okt 2023

Ahojte, podala som na súd žiadosť o zverenie syna do starostlivosti, výživné a styk. Príde k nám pani zo sociálneho na kontrolu, chcú aby bol syn doma(5 ročný). Kto ste si tým prešli, ako prebiehalo stretnutie? Co sa pýtali vás, dieťaťa, kontrolovali bývanie, či má vlastnú posteľ, jedlo v chladničke, navarene ci je a podobne?
V papieri je uvedené, že ak rodič(otec alebo matka) odmietne stretnutie na úrade, nič sa nedeje. To naozaj? Nie je to ako keby nezáujem o dieťa??? Ďakujem vam

bamboa
2. okt 2023

@andreastaronova moje deti nemuseli byť doma, ale syn bol. Pozrela spálňu, obývačku, nakukla do kuchyne, viac ju nezaujímalo. Do kúpeľne, wc ani do chladničky nepozerala, veď videla, že všetko je ok. Synovi vysvetlila kto je a čo je jej úlohou - že zastupuje záujmy detí a nie nás rodičov. So mnou spisała zápisnicu a odišla. Nič hrozné 😉

andreastaronova
autor
2. okt 2023

@bamboa ďakujem, presne vravela, že donesie nejaké papiere. A co bolo prosím v tej zápisnici?

bamboa
2. okt 2023

@andreastaronova išla podľa môjho návrhu... Napísala čo u nás videla, že každé z detí má vlastnú posteľ, priestor na hranie, učenie, že byt máme plne zariadený... Pýtala sa na jasle, školu, krúžky... Pýtala sa na otca, či udržiava kontakt s deťmi, či prispieva atď... Netreba sa toho báť 🙂

tehotna40
2. okt 2023

@andreastaronova u nás(partnerov syn) presne tak isto ako u @bamboa ale plus k tomu sa rozprávala sama v izbe z malým nakoľko on nechcel chodiť vôbec k svojej matke bal sa. Tak sa chcela uistiť, či ho k tomu nenahovara otec alebo sa u matky dialo naozaj niečo zlé. Takže ak chceli aby bol syn doma, určite s nim budú mať pohovor.

zuza265
2. okt 2023

@andreastaronova my sme si tym presli z druhej strany - otca. Prisla, pozrela izbu, kupelnu a jednoducho veci pre to dieta. Ale nenazerala nikam. Ani do skrin. My sme len ukazovali, ze tu ma dieta komplet vsetko. Chladnicka, jedlo neriesila. Podla mna uz na prvy pohlad je jasne kto to ako doma ma. V podstate to citit z rozpravania a reakcii na otazky. Presli sme si nejake formulare. Klasicke otazky o vydavkoch, ako travime cas, ci sa dietatu venujeme (ono to fakt citit ci vies kde je sever a co sa uci v skole a sukromne veci). Cela ta situacia bola pohodova a bolo to prijemne. Pani bola naozaj mila a do buducna aj napomocna 🙏🏼 spravu napisala nasledne pravdivo.