Snúbenec má dlhy. Ako riešiť BSM?

6. feb 2024

ahojte,
moj muz je zo zahranicia, ma dlhy, asi okolo 15 000 e. Chcem logicky uz pred svadbou BSM, netusim ale co to je, ako to ovplyvni pripadne dedenie ak by sa muzovi nieco stalo, ako to prebieha, mam si ho vziat k notarovi a podpisat to bsm, ci ako?
alebo ja neviem este aj ako sa proste ochranit ucinne, tym ze manzel buduci ma dlhy a ja ich po pripadnom rozvode nechcem splacat? vsetko je mozne, rozvody existuju, takze pocitam aj s tym.
ako to osetrit ?
a co pripadne bsm znamena ? ja potom ale nemam narok na nic, co on nadobudne pocas manzelstva vsak ? kebyze on kupi byt, tak to nejde potom napolovicu vsak pri rozdelovani? neviem s cim potom ratat pri pripadnom rozvode. dakujem

autor
6. feb 2024

taktiez mi ide o to, ze ci sa da hocikedy bsm zrusit,
a tiez
ci ma bsm zmluva ochrani pred tym, kebyze si vezme este aj pocas manzelstva nejake dlhy od banky alebo od hocikoho,

zuzulik27
6. feb 2024

Byť na mne...chlapa s dlhmi by som si nebrala. Pokiaľ nemáme na mysli seriózny úver či hypo, ktorú riadne spláca.

deti95060810
6. feb 2024

u mňa by už snúbenec nebol... a už vonkoncom nie manžel.
radšej z kratšej cesty...😉

deti95060810
6. feb 2024

napíš mi ip

eliska13
6. feb 2024

Môžete zúžiť BSM

autor
6. feb 2024

@eliska13 co to prosim znamena takto v " reci mojho kmena "? nie som pravnik, vobec sa v tom nevyznam a som dost mlada, nemam s tym skusenost, iba 26 rokov.

autor
6. feb 2024

@zuzulik27 no tak zamilovani sme, kazdy obcasne robi chyby, bol mlady

petamich
6. feb 2024

hlavne nechapem ake BSM chces pred svadbou - BSM je bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov a teda pred manzelstvom neexistuje

v praxi to znamena, ze cokolvek pocas manzelstva nadobudnete aktiva aj pasiva (prijem, nehnutelnost, uver) sa povazuje za vase spolocne

priatelove dlhy spred manzelstva su teda iba jeho, ak sa vezmete su jeho ALE hypoteticky ich bude splacat z vasho spolocneho prijmu, kedze v manzelstve je spolocny (aspon teda na Slovensku), po rozvode nebudes musiet splacat tie jeho, lebo su len jeho, kedze ich ma spred manzelstva

ak sa dohodnete na zruseni BSM napr. tak to znamena, ze kazdy mate svoj prijem, kazdy je sam za seba a majetok sa nebude povazovat za spolocny ak to neosetrite zmluvne

inak ak partnerovi doverujes a vies, ze naozaj je to chyba z mladosti a riadne dlhy splaca, tak ja v tom zas az taky problem nevidim, moj manzel ma byt, ktory ma spred manzelstva, ma na nom hypoteku, cize vlastne tiez splaca dlh (aj ked okej nie je to to iste) - je to jeho byt, on si ho splaca a ja nemam narok na byt, pri rozvode by som ale mala narok na polovicu splatok tejto hypoteky uhradenych pocas manzelstva, lebo sa to berie, ze to splaca "z naseho" hoc si to plati sam zo svojho prijmu a ja tiez mam spotrebny uver spred manzelstva a splacam ho a plati tam ten isty princip

pribinak
6. feb 2024

Ten tvoj princ nech si najskôr vyrieši a vyplati svoje dlhy a potom nech sa ožení

Maj zdravý rozum, máš 26 rokov, nie 18, čože nejaké životne skúsenosti už máš, tak rozmýšľaj a rozmýšľaj
Svadbu odlož až potom keď ten tvoj princ bude aspoň na 0

januska12323
6. feb 2024

Ja na tvojom mieste počkám kým si vyrieši dlhy, má na ne aspoň splátkový kalendár a spláca? Z čoho chcete platiť svadbu?

mk1111111111
6. feb 2024

No, v Tvojom pripade, radsej zite na" hromadke". Byt kup, najlepsie na seba pred svadbou.

hiro
6. feb 2024

Este asi zalezi ake zahranicie, ak je z tretich krajin tak to ho tu nedohonia 🙂

dizzy1822
6. feb 2024

Ak chcete kúpiť na slovensku na seba byt a budete vydata pojdete k notárovi a budete ziadat bsm ale plati sa 1% zo sumy bytu. A zrušiť sa to uz neda jedine ze ho zapisete do listu vlastnictva. Alebo mozete zrušiť úplne bsm ale to sa rieši cez súd. A to co nadobudnete za slobodna nespada do bsm

danica2711
6. feb 2024

nechaj ho najprv vyplatiť dlhy a potom plánuj svadbu (ak to, pravda, mladému náhodou neponáhľa kvôli pobytu v EU...)

prasiatko30
6. feb 2024

15000 dlh moze byt aj hypoteka a su aj omnoho vyssie sumy. Z coho ma taky “vysokansky” dlh? Z nakupu drog? Alkoholu? Hry? Ci chlap ma nejaky vlastny biznis a rozbieha sa? Co je to za dlh?
Kolko sa poznate? On uz byval na sk? Byva vobec v eu? Byvali ste uz spolu pred tym?

petronelag
6. feb 2024

Takéhoto muža si netreba brať za manžela, obyčajne zvyknú v tých dlhoch pokračovať aj keď sú ženatý. A keď by si on na SK kúpil byt za svoje peniaze, je to jeho byt (sú nato doklady) a nemôže ísť napoly pri rozvode.
Každý môže urobiť ako mladý chybu, ale nech si to potom vyplatí sám. On môže povedať všeličo a nemusí to byť ani pravda, zamotať sa do takýchto jeho neprehľadných finančných záležitosti je lveľké riziko.

domkakvet
6. feb 2024

Urcite si ho este neber, najskor nech si splati dlhy.

autor
6. feb 2024

nie, nie pozical si peniaze na studium a neplatil si zdravotku aa potom to nezaplaitl spat, ziadny alkohol hazard ani hry 🙂))

autor
6. feb 2024

baby, mne nejde ani tak skor o to, ze kupit byt, nie nie, my nejdeme kupovat ziadny byt ani dom

autor
6. feb 2024

@petamich no tak a k notarovi sa nema dojst pred svadbou? ze zrusenie bsm?
totiz, takto, on ma dlhy pred manzelstvom, to je jasne, ale ja ich v pripade rozvodu nechcem splacat, ( neviem ako to je v jeho krajine ci v pripade rozvodu ja nesplacam aj jeho dlhy ? netusim, a tiez nechcem, aby ked si vezme nejaku pozicku zase, aby som to ja potom musela splacat, ak ju vezme pocas manzelstva samozrejme.
lebo mozno tie dlhy spred manzelstva sa teda neriesia, on si ich bude splacat po tozvode sam,ale co tie dlhy ktore si vezme pocas manzelstva ? ak nejake vezme tajne ja neviem co z neho vyvstane.

autor
6. feb 2024

@prasiatko30 nie, zije mimo eu,ale v eu zil 3 roky, dlhy ma zo svojej domovskej krajiny.

autor
6. feb 2024

a nie nechceme zit v EU,ale inde.

petamich
6. feb 2024

prosim ta precitaj si este raz, co si mi napisala 🤷‍♀️ si si ista, ze si chces brat niekoho od koho nevies co vystane a evidentne mu nedoverujes? preco sa vlastne chcete brat? asi by som uprednostnila racio pred laskou

jedna vec je, ked vravis, ze dlhy lebo mlady a sprosty ale celkom iny rozmer je, ked pises, ze nevies co z neho vystane a ze pripustas, ze si moze zobrat uver bez tvojho vedomia

a teda opravte ma niekto ak sa mylim ale BSM sa da zrusit az po svadbe, cize po svadbe to treba riesit

autor
6. feb 2024

@petamich aha, ja ze k notarovi sa ide predtym. ja mu nedoverujem velmi, je to skor manzelstvo z rozumu pre mna. Ale aj ho mam rada. ja praveze uprednostnujem racio, preto sa chcem chranit pomocou BSM🙂))))))

petamich
6. feb 2024

takto vyzera manzelstvo z rozumu? 😅 zobrat si niekoho komu nedoverujem, este aj mimo EU (dufam, ze aspon Bali, Maldivy alebo tak) a vopred sa zamyslam nad rozvodom a co keby - to mi nejako nesedi

ale prepac, na to si sa nepytala 😁 a prosim ta zrusenie BSM (BSM je prave opak toho co chces)

vikiki29
6. feb 2024

Moj ty bože, dievča, neber si toho zadĺženého chlapa z inej krajiny. Čo tým získaš? Akurát tak problémy

dizzy1822
6. feb 2024

K notárovi sa nechodí pred svadbou lebo pred svadbou nespada nic do bsm. Všetko sa riesi za manželstva kedy je bsm zo zákona a idete nadobúdať majetok.

prasiatko30
6. feb 2024

Ty si ta co si na zanzibare a potrebujes ist na sk a nevies ake pokstenie si platit ci ako to bolo? Uff ty si ista co robis

autor
6. feb 2024

@petamich nechapem ta, prosim o vysvetlenie.
akoze je to ine,co chcem?

autor
6. feb 2024

@dizzy1822 aha takze den po svadbe mozem ist k notarovi pre zrusenie bsm?