Sme v rozvodom konaní, ale ja sa rozviesť nechcem

honda91
13. dec 2013

Ahojte baby,potrebujem od vas poradit...Vsetko sa ta zacalo pred cca 3rokmi ked som bola oslavovat s kamoskami a presne tam bol aj ON oslavovat s kamosmi,pacil sa mi uz davnejsie ale nemala som odvahu ozvat sa,teraz posilnena alkoholom som vykrocila rovno k nemu...Od toho vecera zacal nas pribeh,boli sme spolu kazducky jeden den a nevedeli sa od seba odtrhnut,vsetko bolo vtedy take krasne...Po necelom roku nasho chodenia sme dostali najkrajsiu spravu na svete-bola som tehotna,obaja sme sa moc tesili.Este ten rok sme sa vzali a koncom roka sa nam narodilo krasne dievcatko-Michaela.Boli sme stastny a spokojny a nic nam nechybalo az do vtedy kym sme sa nevymenili,tak ze moj manzel siel na matersku a ja do prace,od vtedy slo vsetko dole vodou..Prestal mi verit a podozrieval ma ze ho podvadzam,pricom som naozaj chodila len do prace,3x som si vysla s kamoskami von a uz bolo zle krik,hadky a plac,pricom kym som bola na materskej ja nikdy som mu nezakazovala chodit von,pricom aj ked sa vratil domov bol stale agresivny a nadaval mi ☹ aj tak som ho lubila ale clovek pri takomto spravani raz lubit prestane a pri nas to nebolo inak,kazdym dnom laska odchadzala...Az sa nakoniec koncom aprila tohto roku odstahoval k svojej mame zial aj s nasou dcerou,ktoru mi dodnes nechce dat...Vyhraza sa mi ze sa zabije ak mu vezmem aj nasu dceru a ja neviem co robit pretoze viem ze je toho schopny,pretoze ked som ho opustila chcel si ublizit,neviem ako mu to mam vysvetlit ze ja malu potrebujem viac ako on ☹ Dni pomaly ubiehali a mi sme sa odlucili uplne...Az v lete ma napadlo pozriet sa mu na soc.siet,kedze viem ze heslo si nemenil nikdy.lahko som sa tam dostala a prisla som na to naco som prist nechcela,zacal sa podlizovat svojej ex a vyznavat jej lasku,ze ju stale lubi a pod.veci,no mne viac netrebalo,zacala som sa citit kus blbo kedze mi stale vravel ze lubi len mna a zrazu toto...Tymto uplne uzavrel nas vztah,uz som sa nanho nedokazala ani pozriet tak silne sa mi zhnusil...Dni ubiehali a kedze som vedela ze on si uz niekoho nabalil tak som sa tomu nebranila ani ja,ale niako mam vkuse v hlave iba jeho a nasu dceru takze nikto treti sa tam nevie dostat.Zaciatkom septembra som odisla do Nemecka,kde sa mi ponukol kamarat ze mi pomoze zohnat pracu,moj manzel si ale mysli ze s tymto kamaratom udrziavam partnersky vztah,kde to vsak nieje pravda,aby som ho presvedcila ze to tak nieje chcem sa vratit na Sk a najst si pracu tam a hlavne chcem byt s malou,pretoze tu mi ju v ziadnom pripade nechce dat a ja uz dalej bez nej nevydrzim ☹ ...A tu potrebujem poradit co mam robit aby sme sa s manzelom dali opät dohromady??Viem ze sa ku mne posledne mesiace spraval ako idiot ale kvoly malej by som mu este chcela dat sancu a tu sancu by som chcela od neho aj ja,chyba mi to vsetko co sme spoli zazivali...Co mam urobit aby bolo vsetko tak ako predtym???Dakujem za odpovede...

janinah
13. dec 2013

podľa mňa ti ušiel vlak,od apríla je dlhá doba a ty si skoro nič neriešila,ani dieťa ani manžela 😒 no neviem,asi sa choď poradiť do manž. poradni,aby si nerobila chybu za chybou ako s tým Nemeckom a "kamarátom"

luba28
13. dec 2013

@honda91 neponizuj sa,...obdivujem ta,ze po takomto niecom ho este lubis,ci mas rada????ries malu,aby si ju mala pri sebe,tazko radit,ze co mas robit,...ja to neviem pochopit,.....ale mam pocit,ze on si uz svoj zivot zariadil,....a to ze si nieco urobiii,to je blbost a obycajne citove vydieranie,....neviem ,moj nazor je,ze ja by som bojovala o malu a jeho neriesila vobec,...mozno si potom on uvedomi a pride,......PRO JEDNO KVITI,SLUNCE NESVITI,...... 🙂

cerez
13. dec 2013

Súhlasím s luba28, jeho by som už neriešila. Dôležitá je dcéra. Držím ti palce!

ivett1
13. dec 2013

@honda91 no, tak tu sa ťažko niečo vymyslí a asi ti neporadím, asi treba fakt odborníka...ako ti radí @janinah ... skrátka nepoznám nikoho, kto by nechal svoje dieťa mužovi, ktorý by s ním odišiel k svojej matke (pre teba svokre) a staral sa, bol na materskej a rodičovskej ...a v tom čase by sa ešte aj odcudzili a on by si medzi tým písal so svojou ex (manželkou?! frajerkou?...) a možno sa aj spolu tajne stretávali? ...a ...potom mu aj tak nechal dieťa a odišiel pracovať do Nemecka s kamarátom ...sorry... asi je už na mňa neskoro - večer a nechápem...takže...možno odborník bude vedieť čo a ako ...😉 ale ... nevezmú náhodou pri rozvode do úvahy, keď sa bude rozhodovať o tom komu dieťa dajú do opatery, že kto sa o malú staral ?...teda... ako som to z tvojho dlhého príbehu pochopila...o tvoju dcéru staral jej otec-tvoj muž ... 😖 ...

kaktusik007
13. dec 2013

@honda91 no.. presne moj uz ex chcel, aby som ja sla do prace a ze on bude s detmi.... chybaaaa a velmi velka u teba, ze si to dovolila.... dieta je zafixovane na otca, kedze si to neriesila od aprila, kedy to spravil, do teraz (akoze tristvrte roka na to kasles????? ty vole....) tak sa rozluc s vlastnym dietatom a tym nemeckom si si to uz pohnojila ale uplne.

budes rada, ak ti malu prisudia na kazdy druhy vikend..... no kraviny si si porobila, toto chce advokata.... ale aj tak vela veci hra proti tebe..... takto prist o dieta.... ty vole.... . nemam slov.

sissy27
13. dec 2013

@honda91 aj by som ti napísala niečo od srdca, ale to už by som nebola ani trochu dáma a asi by to aj admin zmazal...
to, že si len ďalšia, ktorá miluje debila, to už sa ani nepozastavujem... aj keď nie celkom chápem, čo sa dá milovať na niekom, kto ma uráža, ponižuje, je agresívny, neverí mi... snáď má orgán zo zlata a keďže som taký ešte nevidela tak to nemôžem pochopiť... ale úplne nechápem, že sa od neho necháš primitívne vydierať a necháš mu dcéru - ako to, že ti ju zobral a nechce ti ju dať??? len tak zobral, alebo prebehol súd, kde mu bola zverená do opatery??? prečo si si ty nedala návrh na zverenie dieťaťa do svojej opatery? lebo by si niečo spravil? a čo prosím ťa? na to sa má príliš rád, aby si naozaj ublížil a v tomto prípade keby aj - no nech, je dospelý, jeho vec, ty nie si zaňho zodpovedná... nerozumiem... uprednostnila si jeho pred sebou a vlastnou dcérou? ak by si s tým bola v pohode, že žije u otca a bolo by to tvoje rozhodnutie, tak beriem, ale ty tvrdíš, že si z toho nešťastná, tak nerozumiem, že si o dcéru nebojovala... a ako bonus hľadáš cestu späť k nemu a skrývaš sa za dieťa... tu ti poradím len toľko - vyhľadaj dobrých odborníkov, psychológa a právnika...

tova
14. dec 2013

a vy ste tu z jahody spadli? co sa pytate ako si ju mohol zobrat a odstahovat sa k jeho mame? ved to robi 90% zien a nikto sa nevie vzit do situacie otca dietata? ked je to opacny pripad, tak je to katastrofa, no mozno takichto muzov by trebalo viac aby zeny trocha skrotli.

kaktusik007
14. dec 2013

@tova nemyslim si, ze to robi 90% zien. A tiez si nemyslim, ze tych 90% zien potom dieta otcovi nedava... a ano, pytam sa ze ako to spravil, pretoze aj ked to spravi zena, nie je to pravne v poriadku --- je dolezite, aby prebehol sud o zverenie dietata do starostlivosti -- dovtedy maju obaja rodicia pravo na dieta rovnake -- len smutne je, ze velakrat je prave dieta rukojemnikom na riesenie sporov dospelych a na vydieranie typu ja si neieco spravim, ak mi deti vezmes.... fuj... to je nechutne....

tova
14. dec 2013

@kaktusik007 jasne deti maju mat pravo vidiet 2 rodicov, a obycajne zeny su tie, ktore ich vezmu a utekaju k rodicom. autorka nepise ze deti odvtedy nevidela, len ze jej ich nechce dat, ake prace robia slovenky v Nemecku? a este kamarat jej ju nasiel? ca ak isla robit lahku zenu ako xxx ktore trvrdia ze idu robit na recepcie atd? mozno ex vie co robi. Je vela otazok,

luciferkax
14. dec 2013

Preboha a čo si robila od apríla?????? Spala si??? chápem, že peniaze treba, ale jakživ nikdy v živote, ason kým by sme nehladovali a nnežiilli na ulici, by som neodišla na tak dlhú dobu od dcéry.. enhnevaj sa, ale robíš blbosť za blbosťou, za 8 mesiacov malá mohla na te ba aj úplne zabudnúť, zanevrieť.. vezimi si to opačne, bežne maminy odchádzajú od chlapa, kým chlap zarába .. a dieťa sa naviaže na maminu. teraz sa logicky naviazalo na otecka...možno si mala svojho muža vaic chápať, mal len domácu "ponorku", ktorú pozná skoro každá mamina... a ty si ho zdeptala a zmizla do nemecka..