Sme v rozvodom konaní a manžel chce poslednú šancu

levica2013
11. dec 2013

Baby potrebujem poradiť ... potrebujem počuť názor viac ľudí .. S manželom sme v rozvodom konaní ... Boli sme spolu 7rokov, máme 3 ročnú dcérku ... manžel mi nikdy z ničím nepomáhal a len sme sa hádali ... teraz ma prosí aby som sa vrátila, že sa zmenil a že bude robiť všetko preto aby sme boli štastný ... lenže neviem či mu veriť kedže ma

levica2013
autor
11. dec 2013

@levica2013 už veľa krát oklamal a nikdy nedodržal slovo ... prepáčte malá mi odoslala správu skôr ...

cerez
11. dec 2013

Ak ťa už viac krát oklamal a nedodržal slovo, ako mu máš veriť. Zabil si tým dôveru. Že sa zmenil počas rozvodového konania, to je zvláštne. Ľudia sa nemenia. 7 rokov je dosť dlhá doba aby si uvedomil, že sa treba zmeniť. Nechcem ťa podporovať v rozvode, ale na takú rýchlu zmenu ja proste neverím.

levica2013
autor
11. dec 2013

@cerez dakujem za nazor ... dnes idem k psychologicke lebo uz neviem co mam robit ... kvoli malej ma to nuti riesit to i ked som bola pevne rozhodnuta, ze je koniec ... mala mi nechce od neho odist lebo jej kupuje vsetko mozne a mne to potom je cele luto a mam vycitky, ze kvoli mne bude vyrastat bez otca ...

nivi
11. dec 2013

@levica2013 u nas bola ta ista situacia. ale on mal sancu a nie jednu. vzdy len sluboval a skutek utek. Odisla som. A aj pre malu je to tak lepsie. teraz ma stastnu maminu a ma aj otca, ja mu absolutne nebranim v styku s malou. ale zas pravda je taka, ze ako sa do toho nehrnul pokym bol s nami, nehrnie sa ani teraz.

klincek
11. dec 2013

@levica2013 k rozvodu sa clovek neodhodla len tak..asi si mala dost dovodov.
kupovanie darcekov z chlapa dobrého otca neurobi, skor niekedy naopak 😒 . ked uz zlyhal ako manzel, nech sa aspon ako otec prejavuje tym spravnym sposobom 😉

martinkatinka
11. dec 2013

Ak sa naozaj zmenil, to uvidíš až po rozvode.... ja by som to dotiahla, uvidíš ako bude potom.

levica2013
autor
11. dec 2013

@nivi moj muz sa o malu nestaral vobec .. ani raz ju neprebalil, neokupal, neobliekol, nedal jest ... same vyhovorky, ze on je unaveny z roboty .. teraz ma malu dva krat do tyzdna a kazdy druhy vikend ... venuje sa jej ... bojim sa, ze ked sa vratim spat, ze to spadne naspat a nebude mi z nicim pomahat a nebude sa nam venovat ... i ked teraz slubuje, ze bude ... som zmatena ...

cerez
11. dec 2013

Uvidíš čo ti na to povie. Jasné, že najviac tým trpí dieťa.

levica2013
autor
11. dec 2013

@klincek dovodov bolo strasne vela a uz sa to nedalo vydrzat ... lenze teraz mi povedal, ze som mu otvorila oci a prisiel nato co stratil a ze nas chce naspat a ze sa bude starat ..

denkaajejdeti
11. dec 2013

@levica2013 Niekedy sa fakt čudujem, čomu všetkému sú ženy ochotné uveriť.
Ak sa chceš stále točiť v jednom kole, tak mu kľudne odpusti, ak chceš už konečne žiť, tak dokonči, čo si začala. Malá o otca nepríde, ani on o ňu, nebudete síce kompletná rodina, ale podľa tvojho popisu budete všetci jednoznačne šťastnejší a v oveľa väčšej pohode. Trojročná dcérka za teba nemôže rozhodovať, pretože nepozná súvislosti a dôvody, ktoré ťa k takémuto kroku viedli....skôr sa mi zdá, že si už teraz sama zdôvodňuješ prečo s ním predsa len po x- tý krát zostať.
Ak ťa baví takéto samotrýznenie, tak v tom len pokračuj, ale v žiadnom prípade nečakaj, že tu niektorá žienka rozhodne za teba, resp. že to za teba vyrieši dcérka - to musíš urobiť len a len ty sama.
Buď konečne dospelá a mysli na to v akom prostredí vyrastala malinká doteraz.

levica2013
autor
11. dec 2013

@denkaajejdeti dakujem .... 🙂

nivi
11. dec 2013

@levica2013 a venuje sa jej naozaj on alebo jeho rodicia? lebo moj byvaly su ju brava tiez ale kym bola mensia sli priamo k jeho rodicom a teraz ked uz ma novu priatelku sa jej zas venuje ona. Ked sa opytam malej co robili s tatom, odpoved je no pozerali sme telku a tato spal :P alebo sa teda hra s jeho novou priatelkou. prip. sa prevezu v aute a kuknu mozno ryby v jazere. Neberie ju do kina, divadla, na vylety, nechodia sa hravat na ihrisko, na dovolenku sli len s jeho rodicmi a pod.

levica2013
autor
11. dec 2013

@nivi je s nou u seba v byte ... uz dva krat sa mi stalo, ze som prisla pre nu a on spal ... blazni sa s nou .. vzdy je rozblaznena ked ide od neho ..

cerez
11. dec 2013

@levica2013 Sestra bola vo vzťahu 10 rokov. Manžel ju pred svadbou klamal a podvádzal. Na to, koľko mu dala šancí, ani jednu šancu nevyužil. Deti na šťastie nemali. Jeho sľuby skončili bitkami, ktoré si sestra užila. Bola rada, že nemali deti. Dnes má druhého manžela, dve deti a spokojná.

levica2013
autor
11. dec 2013

@cerez a vratit sa kvoli malej ? to je to co ma nuti to este riesit ...

nivi
11. dec 2013

@levica2013 nie koli malej nie. to ti hovorim, za seba. detom je lepsie ak su rodicia od seba ale stastny. ako spolu a neustale sa hadaju, rozchadzaju a opat schadzaju. moj nazor.
a nezabudni, ze si tu aj ty. bude ti pomahat? bude si ta vazit? da sa mu verit? to, ze teraz hrajka divadielko ti nic nezarucuje.
a to, ze spal pri 3r dietati je tiez nepekna vizitka :(

levica2013
autor
11. dec 2013

@nivi dakujem za nazor 🙂

cerez
11. dec 2013

Či dať šancu kvôli dcérke? Ja neviem. Podľa mňa to nie je to najsprávnejšie. Príde mi to, že hrá na tvoje city. Ak sa chce zmeniť, musí začať od seba a nie cez dcéru.

levica2013
autor
11. dec 2013

@cerez dakujem 🙂

sisaha
11. dec 2013

@levica2013 ak k nemu este nieco citis a myslis si, ze jeho snaha o napravu je uprimna.. vyskusat to mozes..ziadost sa da stiahnut a ked zmena nenastane, dalsiu uz nedostane a ty si budes na istom, ze je iba slubotechna

denkaajejdeti
11. dec 2013

@levica2013 A vieš v čom asi spočíva jeho zmena správania ?
Myslím, že odpoveď je jednoduchá - sama si napísala, že ti predtým s malou vôbec nepomáhal a zrazu BUM...
TVOJE VLASTNÉ SLOVÁ (z 13:20)
moj muz sa o malu nestaral vobec .. ani raz ju neprebalil, neokupal, neobliekol, nedal jest ... same vyhovorky, ze on je unaveny z roboty .. teraz ma malu dva krat do tyzdna a kazdy druhy vikend ...
Asi už chápeš jeho zmenu správania - doteraz mal rodinu, o ktorú sa nemusel starať a predsa fungovala aspoň v očiach verejnosti a príbuzných, čo sa odohrávalo u vás doma za zatvorenými dverami aj tak nikto nikdy nepochopí len vy dvaja. A TERAZ má malú (v jeho očiach žiaľ až 2x do týždňa a každý druhý víkend). Vieš si ty vôbec predstaviť, aký šok si tomu chudákovi pripravila ????? Veď teraz to má oveľa horšie ako predtým a to on prirodzene nechce (čím bude malá staršia, tým aktívnejší program jej bude musieť vytvoriť a o spaní bude môcť len snívať - on si to uvedomil už teraz a preto ti brnká na city). Bohužiaľ nie je v tom láska k malej alebo nebodaj k tebe, je v tom LEN A LEN LÁSKA K NEMU SAMÉMU.
Už dávno si to mala ukončiť.

sirinka
11. dec 2013

@levica2013 ries to iba pokial si schopna ho este lubit. A pokial ano, otazka neznie, cis a on zmenil, ale ci si sa zmenila ty. Pokial nebudes dost silna, je velmi pravdepodobne, ze opat sklzne vas vztah do starych kolaji. Ty si budes musiet nastavit hranice a dosledne sa ich pridrziavat, ale stoji to namahu a vysledok vobec nie je isty... Takze v prvom rade popracovat na sebe a urcit si svoje priority a iba za jasnych podmienok to skusit opat. Ale bez lasky to asi nepojde.

luba28
11. dec 2013

@levica2013 zo psa nikdy slanina nebude!!!!!!!!!!!!!!!!!never,ze sa zmeni,..to len docasu,kym si zas nebude tebou isty,....

kaktusik007
13. dec 2013

@levica2013 aj ten moj sa chcel vratit k nam... paradoxne par dni predtym, ako prisiel rozsudok o rozvode (uz bol na sude vyrieknuty a cakala som ho postou). Navrh na rozvod podal on, ostala som v nemom uzase ked to spravil ale som si povedla ze OK, chces rozvod, tak rozvod. Toto obdobie, kedy chcel spat, som ustala a nezobrala som ho, aj ked to bolo tazke a fakt hral na city... bolo v tom ale nieco take ako pise
@denkaajejdeti - blizilo sa leto a podla rozsudku mal mat deti 14 dni v juli a 14 v auguste... no vela starostlivosti naraz, co ti poviem... a preco viem ze v tom bol pokus vyhnut sa starostlivosti o deti cez leto??? pretoze akonahle nastupila jesen, zazrakom uz nemal zaujem sa vratit -- aj ked som mu to nikdy nevylucila, ze ho spat nevezmem... takze je jasne, ze to bolo z jeho strany uplne vypocitave a hnusne...

na druhu stranu -- kamaratovi rodicia su uz cez 25 rokov stastne rozvedeni -- a ziju spolu. Vraj to bolo s jeho otcom tazke - a tak sa rozviedli... a tiez vraj sluboval, ako sa zmeni, ako ich chce ako rodinu naspat.... kamaratova mama sa zachovala velmi mudro - rozvod nechala dobehnut do konca, a pomaly sa zacala s ich otcom opatovne vidavat -- a hla, funguje im to.. Ich otec si mamou nie je isty, je mu jasne ze su rozvedeni a moze sa teda ihned odstahovat, moze si robit cokolvek, je slobodna... a tak teda otec seka dobrotu, pomaha v domacnosti..

takze ja by som ti na zaklade tohto a mojich skusenosti poradila --- dokonci rozvod, utried si veci v hlave... daj si rok ci dva pauzu a uvidis... ak je to zo strany nadejneho exmanzela pretvarka, dva roky ju hrat nevydrzi.... ak to mysli uprimne a pochopil, o co vsetko prisiel, bude ta balit a snazit sa ta ziskat spat --- tak si to po tom roku ci dvoch nejako utriedis, ze ci s nim opat zacnes randit alebo nie 🙂

a este jedna rada -- najhorsie, co moze byt, je nechat vyrastat dieta v tom ze vztah medzi dospelymi je v poriadku ked nie je... moja kamoska psychologicka mala pacientku, ktora tazko niesla ze si jej mama nasla novy vztah (jej rodicia boli rozvedeni od jej asi 3 rokov, a toto sa stalo ked mala 13) - dokonca to niesla tak tazko, ze si ublizovala.... az psychologicka zistila, ze tym, ze jej rodicia boli sice rozvedeni, ale vsetky narodeniny, oslavy, vianoce travili ex manzelia spolu (kvoli dcerke!!!!) tak jej v hlavke sa daval dokopy plan, aby sa oni dali opat dokopy.... a to, ze to nepojde, jej doslo az ked dospievala a jej matka si nasla ineho a preto to prepuklo u nej....

proste ani totonie je dobre, robit si programy s dietatom..... tam dieta sa ma naucit a travit cas zvlast s otcom, zvlast s mamou..... a ak by si bola nachylna k tomu rande ked budete rozvedeni, rozhodne nie v pritomnsoti dietata, pretoze jeden taky spolocny vylet napriklad do zoo moze v pscyhike dietata spravit velmi velky zmatok.... Takze mozno aj preto moj ex uz o mna nejavil zaujem, kedze som mu povedala ze OK, mozeme sa my skusit stretavat a vydiskutovat si par veci, ale bez deti... a uuuups, uz to zrazu neslo -- lebo povinnosti kazdy druhy vikend s detmi mal a do toho si mal najst este aj cas na mna -- a on predsa musi pracovat 😀 😀 😀 😀

mladyzajac
17. dec 2013

@levica2013 hlavne bud silna, drzime ti palce, aby si bola konecne stastna ! Nedovol mu, aby si sklzla do starych kolaji.