Šance na rozvode

kaza
16. júl 2012

ahojte potrebujem radu. mojmu znamemu odišla manželka, chce sa dať rozviesť /pravdepodobne ma priatela/. maju spol dve deti /2,4/. on sa rozvadzat nechce ale ak sa potvrdi, že ma priateľa bude suhlasiť s rozvodom. Chce mu zobrať obe deti, s tym, že bude na ne platiť a bude platiť aj jej, pretože je na md. Ona odišla byvať ku rodičom /byt je velmi maly a zanedbany/ a on je v prenajatom byte. Ma šancu pri rozvode, že bude aspon jedno dieta zverene do jeho starostlivosti? o deti sa vzorne stara, dokaže zabezpečiť chod domacnosti.

mandragora22
16. júl 2012

@kaza nie som pravnicka ani advokatka, aj ti dokazu zazraky, ale vacsinou to je na slovensku tak, ze deti pridelia matke, pokial nie je drogovo zavisla, alebo alkoholicka, alebo psychicky chora, labilna a pod... nevadi, ze maju zanedbanu domacnost, pokial tam nemaju vyslovene vykaly po zemi, tak sudy nebudu brat do uvahy to, ze ta manzelka s detmi a svojou matkou ziju mozno trochu socialne slabsie. napokon, tvoj znamy pracuje? ak ano, nemoze sa momentalne starat o deti a urcite ich skor prisudia matke, ako otcovi, ktory k nim bude zhanat opatrovatelku 😒 😒

aduskatt
16. júl 2012

@kaza zalezi na socialke a sudcovi, ale to, ze ma vyssi zivotny standard a je majetnejsi neznamena, ze dostane deti. Pokial jeho manzelka je dobra matka a vzorne sa o deti stara, tak ostanu pravdepodobne pri nej a pre neho to, ze je majetnejsi znaci, ze bude prispievat na deti viac ako ten, kto nema majetok...........

mandragora22
16. júl 2012

@kaza no...a uz vobec nebudu tak malych surodencov od seba oddelovat...

kaza
autor
16. júl 2012

ja viem, ze nie je dobre oddelovat deti od seba. ked bola ona mala, otec bol v robote a mama dost pila, asi pred pol rokom si konečne našla robotu. teraz je to o trochu lepšie. aj svoju tehotnu dceru v noci vyhodila z domu. tak neviem ci je to hodne prostredie pre vychovu deti. maly by mal ist od septembra do školky.

kaza
autor
16. júl 2012

a ako je to z výžiným? nie že nechce na ne platiť ale ona sa muu stale vyhraža a o ničom inom nehovori /aj s matkou/ len o peniazoch.

lenka311
16. júl 2012

@kaza Je veľmi malá pravdepodobnosť až by som povedala že skoro žiadna aby mu deti boli pridelené.. Môjmu bratrancovi to trvalo cez 2roky kým mu malú pridelili a to jej matka bola aj je alkoholička ktorá nechávala malú hladnú, neprezlečenú a skoro stále sa aj tak o ňu staral on...
Otcovi deti nezveria, pokiaľ matka nie je alkoholik, drogovo závislá osoba a to je ešte nadlho aj tieto veci dokázať /ona napríklad išla na liečenie, sľúbila že už piť nebude a malá bola zase jej tak na pol roka kým nezačal nový súdny proces../
Výživné bude mať stanovené tak okolo 180EUR na obe deti, závisí to od jeho príjmu, od jeho nutných výdavkov atď....

sissmiss
16. júl 2012

@kaza
ty si tam v akej pozicii?
preco odisla manzelka z bytu?
preco tam nebyva ten manzel ale v podnajme?
manzelka odisla s detmi?
manzelka ma problemy s alkoholom?
manzel ma problemy s alkoholom?
ma manzel problemy s nasilim?
kto ked bola mala pil a kto si nasiel pracu pred pol rokom? to bolo napisane velmi domotane...

sissmiss
16. júl 2012

plus...manzel sa o deti vzorne stara a dokaze sa postarat o domacnost ale byt je zanedbany...ako sa on vzorne stara o deti a domacnost ked byt je zanedbany...ak to ale nesuvisi ze on sa vzorne stara o deti a byt je zanedbany, preco to potom spajat s tym ze ona sa vzorne nestara lebo byt je zanedbany...

siska07
16. júl 2012

mala pravdepodobnost ze mu zveria deti. 99 percent pripadov zveria matke, aj ked je neviem aka krkavcia 😒

mandragora22
16. júl 2012

@sissmiss nie nie, byt zanedbany je teraz. tam, kde odisla manzelka aj s detmi. asi sa ti to domotalo 😉

sissmiss
16. júl 2012

@mandragora22 ahaa,to dava vacsi zmysel 😅 Ale stale mi to je take chaoticke ten zvysok...

nela82
16. júl 2012

@kaza ano,zeny maju pravdu..väcsinou deti zveria matke-co jelogicke..Sama si neviem predstavit,ze by som prisla o deti...To,ze matka im nemoze az tak zabezpecit zivot co sa po materialnej stranke tyka-si myslim,ze nie je az taky problem.Hlavne,ze ich miluje a stara sa v ramci moznosti 😉

Nas kamarat,ktory je rozvedeny asi 3-4roky si teraz splnil sen-dosiahol co chcel-vyhral sud a dieta tak zverili jemu...ci to bolo z lasky k dietatu a zo strany matky-nezaujem o dieta....ci to bolo len z pomsty k byvalej...nikto nevie.No moj nazor je ten,ze pokial zena deti netyra,nezanedbava,neflaka sa po baroch-deti patria matke.

tinki
17. júl 2012

@kaza existuje striedavá starostlivosť, môže požiadať aj o to..Deti bývajú nejaký čas u matky a nejaký čas u otca.

betina1984
21. júl 2012

Pokiaľ otec dokáže, že matka nie je schopná sa o deti postarať, môže požiadať o ich zverenie. Deti sa zverujú aj otcom, buď keď sa na tom dohodnú, alebo je matka bezdomovkyňa, alkoholička, drogovo závislá, psychicky chorá a podobne.