Rozvod po roku

5. okt 2021

Ahojte. Potrebujem sa vyrozprávať a poradiť.
Mám sestru s ktorou máme veľmi krásny vzťah. Žije v zahraničí. Je mi krstnou mamou dcérke mojej.
Pred pár dňami sme sa dozvedeli že manžel ju po roku manželstva a 12rokoch vzťahu nechal. Že to neklape, nemá ju už rád, že iba ako kamarátku. Že sa ženil lebo všetci mu vraveli.
Ale to nespomenul že 4mesiace si vypisuje s druhou. Stretáva sa na kavickach s ňou,chodí na hokej s ňou...
Mňa to strašné mrzí. Cítim obrovskú zlosť na neho. Plánovali detičky.
Tvrdí jej že manželstvo má byť o motylikoch v bruchu a on to už nemá.
Sme veriaca rodina, brali sa v kostole pred Bohom. Cítim obrovskú zlosť na neho. O Manželstvo sa má bojovať a on kvôli tomu že necíti motýliky ju nechá. Keď ju vidím aká je smutná a sklamaná z neho strašne ma to bolí..
Ako jej pomôcť??

pribinak
5. okt 2021

Radšej nech sa s ňou rozide, rozvedie ako keby ju mal podvádzať, klamať, ….

autor
5. okt 2021

Ako sa môžu chlapi tak zmeniť?? Nechápem to. Najskôr ako ju miluje a potom vyčíta že už nikde spolu nechodia,že sa nudi. Sestra má dobrú prácu, celú koronu robila a ťahala všetko,zatiaľ čo on s kamarátmi po horách, pivách.....robil na 50percent.
Je to krásna žena, a veľa mu tolerovala, ale odkopnúť ju ako hnidu je mi až zle....

jakoma
5. okt 2021

Kolko rokov ma sestra? Prezila som nieco podobne v prvom roku, ostala som v manzelstve, zial

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. okt 2021

@jakoma sestra má 32rokov. Ona sa už zbalila a odišla ku kamarátke bývať. Že pozerať sa na prázdne steny keď je On stále preč nemá chuť. A on to ukončil. Vetou že radšej si vyhoni akoby mal s ňou spat. A že isto v Tom nieje druhá a bla bla bla.....všetko bolo fajn a posledné mesiace mu všetko vadí. Keď sa ho opýtala že prečo si vlastne vypisuje s ich známou, odpoveď ty si nepíšeš s druhými chlapmi. Kuka po ňom že nie. Raz videla ako jej srdiečka posiela, a vtedy prišla NATO.
Ty si ostala vydatá???

emka530
5. okt 2021

To jeho "sa ženil lebo všetci mu vraveli" môže byť veľmi dobrý dôvod na anulaciu manželstva..ako kresťanská rodinka to môžete skúsiť, všetko raz prebolí a bude dobre, možno ju čaká šťastie v inej podobe 😉

autor
5. okt 2021

Viete ja som taká smutná a nasratá. Že motýliky, že len kamarátsky vzťah. Nieje manželstvo o Tom že ste hlavne dobrý priatelia,že si veríte,a vážite si seba??? To je základ nie. Keď mu povedala o poradni že to nemá zmysel jej povedal. Túžila po deťoch, rodine a ostali jej plne kufre. Baby ja by som mu od zlosti keby bol bližšie asi aj ublížila. Je krstným otcom mojej dcére. On to chcel. Ešte pred svadbou že aj on chcel byť. Nemuseli sa brať. Mali sme ťažko chorého otca , chceli to prekladať. On vravel že kým žije nech sa zoberú tak o čom to je?? On má 34, ťa mladka 25

7lenka11
5. okt 2021

Ja som mala kolegyňu, ktorá sa po roku rozviedla. Muž ju podviedol, ona mu dokonca chcela dať druhú šancu, ale on odmietol. Tak išli s rozvodom pred súd. Ťažko sa z toho spamätávala, rok je fakt krátka doba. Väčšinou si v takom období partneri užívajú manželstvo, plánujú spoločnú budúcnosť, rodinu, sú to najlepšie roky manželstva.. Avšak radšej z kratšej cesty preč, ako trpieť dlhé roky alebo celý život. Ak ju neľúbi, skôr či neskôr si nájde inú, bude ju podvádzať. A to by sestru už úplne zruinovalo, ver mi... Nie je nič horšie, ako plánovať rodinu, spoločné šťastie a v tom prísť partnerovi na neveru. To položí každú ženu.... Chápem, že dnes to tak nevnímate, ale aj pre sestru to môže byť nový začiatok s niekým lepším.

kittykat22
5. okt 2021

Chapem, ze si nahnevana a nestastna - pretoze tvoja sestra je nestastna. Ale pokial on s nou byt nechce, tak nespravis nic. Je to jeho slobodna vola. Na tvojom mieste sa skor zameriam ako pomoct sestre. Tam priestor na realizaciu mas. Ta musi byt zdevastovana. 12 rokov vztahu, svadba a zivot bez deti a muz ujde s inou 🙄🙄 Ak sa pan velkomozny neplanuje vratit tak treba sestre oznamit, ze pro jedno kviti slunce nesviti, a treba sa pohnut dalej. Ja chapem, ze teraz ti to pride ako nadludsky vykon. Ale jej muz nie je jediny na svete. Su desiatky tisic inych chlapov ktori ju spravia stastnou. Ty si moc dobra sestra - taku by si kazdy zelal. Ze sa jej zastanes a chranis ju 👍🙂 Zostan jej aj nadalej oporou. Bude ta potrebovat. Samozrejme jej ex manzelovi zelame aby zhorel v pekle ...

autor
5. okt 2021

@emka530 ďakujem. Ja viem že bude dobre,a dúfam že si nájde niekoho kto si bude vážiť čo má. O to viac ma to mrzí že ja som šťastne vydatá a keď vidím ako ju odkopol, až má srdce bolí

autor
5. okt 2021

@kittykat22 ďakujem. Ja viem že svet sa kvôli chlapovi nezrúti. To radšej sama ako s poriadnym volom.
Ja som jej už wellnes zakúpila. A ona si konečne začala vodičák robiť vždy váhala.
Ďakujem za vypočutie.

lindusss2016
5. okt 2021

Lenze on sa uz zamiloval do inej, cize tie motyliky realne ma, len nie pri svojej zene a to nic neprebije, ked je taky hlupucky a nevie, aka je zamilovanost pominutelna. Za dva roky uz nebudu ani tieto motyliky a moze si hladat nove, nuz, ale su blbci, co to nikdy nepochopia, a nielen medzi muzmi...

hellwant
5. okt 2021

Nemenia sa len chlapi aj zeny sa menia. Nezili ste s nimi, neviete aky mali vztah, preco si nasiel druhu- ci len motyliky, alebo sestra sa tiez zmenila. Mozno je na chybe len chlap v tomto pripade, ale ked spominate napr. ako ste veriaca rodina vsetci, zda sa vam ok zit 12 rokov vo vztahu( iste bez milovania,ze?) a iba rok v manzelstve?
Nemyslim, ze minimalne oni 2 zili ako veriaci. Vyjadrujem sa ku viere len preto , ze ste ju spomenula a pri ich vztahu toto slovo nema opodstatnenie, inak neodsudzujem ludi, ci ziju tak alebo tak, kazdy ma vlastny rozum.🤷‍♂️
Tu ťazko radit, je to o nich 2, mozete ju vypocut, objat...

annamalaga
5. okt 2021

Sestra si nájde niekoho iného. Žiaľ . Neboj nebude ani prvá ani posledná , ktorej sa rozpadol vzťah pre neveru.

autor
5. okt 2021

@hellwant áno, je rozdiel aj vo viere. To čo káže cirkev a to že som veriaca. Ja som žila s mojím manzelom dlhé roky v zahraničí. Cirkev má veľa veľmi veľa rozdielov .
Ja som za hriech nepovazovala že žijeme spolu. Je iné ako si cirkev naordinuje čo všetko je hriech. Ale svadba ako zväzok v kostole, áno ja som sľubovala lásku, môjmu mužovi a sľubovala som to Bohu. Nieje to fráza ale je to tak.a nemyslite si že keď niekto povie že je veriaci, vysedávať celé dni v kostole. To sa mýlite.

annamalaga
5. okt 2021

No a načo je takému človeku svadba v kostole, keď tam stejnak nechodí ? Jej partner bol veriaci alebo nie? Možno pre neho viera a svadba nemala taký zmysel!! A niesi to náhodou ty, ktorú manžel opustil a skrýváš sa za identitu sestry? Pozri našiel si mladšiu , ktorú možno baví sport a aktivity okolo toho a už ma další vzťah a tvoju sestru nepotrebuje. My im do hlavy nevidíme ani jednému , nevieme, čo sa za tie roky v partnerskom vzťahu odohrávalo.

mell27
5. okt 2021

Ak je veriaca,nech si skúsi prezistit či by v jej prípade nebola možná anulacia manželstva... Aj podvádzanie cca pol roka pred alebo po svadbe môže byť dôvodom na anulaciu... Mám to z prvej ruky, môj ujo je cirkevny sudca 😊 ja si prechádzam podobným obdobím ako tvoja sestra...

autor
5. okt 2021

@annamalaga ja som nechcela rozvíriť hladiny. Iba sa vyrozprávať. Obaja sú veriaci. Ale naozaj nemám chuť diskutovať o viere a chodení do kostola. Kto chcel pochopil čo som tým myslela. Nie nie som to ja ,však keď to píšem anonymne som si mohla pýtať radu za seba. Ja som sa snažila len pochopiť ako to môže niekto urobiť, lebo sama neviem ako jej pomôcť.
Neviem či ste zažili že vás to trápi aj za ňu. Zožiera a bolí

misinka20
5. okt 2021

Nech je rada, že nemajú spolu deti... Bude jej bez blbca lepšie...

zuzanka.zuzu
5. okt 2021

sme veriaci, 12 rokov na hromádke 😂 celý čas sa modlili však? 🙄

simca06022011
5. okt 2021

Takto to dopadne, ked sa ludia beru, lebo "vsetci okolo vraveli", je to proste na silu.. a po 12r tazko bude citit motyliky v bruchu. Budte radi, nech sa rozvedu a najde si ineho.
A k tomu veriacemu paru: 12r vztahu pred svadbou? 🙂 urcite to vy ako rodina prezivate viac ako oni dvaja...

sense
5. okt 2021

Tak to. Dopadne keď sa dvaja berú lebo okolie... A nie lebo to tak cítia... Mohli mať aj medzi sebou problémy o kt ty nevieš...
A hnevá ta to ze si našiel inú a ju nechal alebo ta to hnevá lebo boli boli zosibaseni v kostole

acrobaleno
5. okt 2021

Že veriaca rodina, ale 12 rokov žili spolu na divoko. 😂 Akože ani sa nedivím, to je prechodený vzťah. Keby ju tak veľmi ľúbil, vezmú sa skôr a stále by do toho možno prišla tá druhá.

tosomja
5. okt 2021

Radšej po roku, ako po 13... Lebo si uvedomí, že to nie on, ale druhí chceli, aby sa oženil 🙄

annamalaga
5. okt 2021

Za prvé: tvoja sestra dobre ešte dopadla. Vieš koľké sú tu take , ktoré žijú aj vo 12 ročnom vzťahu majú tri štyri deti a chlap sa jedného pekného dňa zbalí a odíde. A takéto baby nemajú nič. Ani prácu ani depozit na podnájom ani nič. Takze áno sestra ešte dobre obišla a ak je pekná , prácu a nového chlapa si nájde.

ailiba
5. okt 2021

Možno je to preto, že mu veľa tolerovaka... Nech si radšej nájde muža, ktorý si to bude vážiť. Aspoň, že je manžel úprimný...

derdia
5. okt 2021

Ja ti poradim len jedno, zodpovednost neber za vsetky krivdy ktore sa deju. Bohuzial. Pravda je taka, ze on sa chce zbavit toho vztahu, lebo JEHO to uz nebavi. A ty by si ten vztah koli sestre chcela aby pretrvaval. Ty nemas ziadne prave sa vyjadrovat k tomu ako by si chcela aby to bolo. Bohuzial. A po dalsie sestru caka nieco omnoho lepsie ako byt nemilovana.... A bodka!

acrobaleno
5. okt 2021

@annamalaga akože a keby nebola pekná? Tak ani chlap a ani práca? 😂

majulino
5. okt 2021

Ty pocuj, obaja su zo svk? Mam pocit, že píšeš o mojej sestre a jej exfrajerovi, ktoremu po 3-4 mesiacoch prisla na to, ze ma manzelku 🙄

ailiba
5. okt 2021

Chápem, je to tvoja sestra. Aj ja mam sestru a keby jej tak niekto ublížil, tak by som bola riadne vytoceny. To, či je niekto veriaci, alebo nie s tým nemá nič spoločné-pozeraj ako koná a ako žije a to je podstatné. Tvojmu svagrovi do hlavy nevidíme, ale podla mňa sa poblaznil do niekoho nového a chce vycuvat z manželstva. Súhlasím, že lepšie teraz, ako po 10 rokoch. Tvoja sestra ma predsa na lepšieho! Tak nech na neho kašle.