Rozvod po deviatich rokoch

petkoor
10. okt 2014

tak moj problem sa objaivil asi tento rok pracujem v zahranici asi aj to bude problem manzelku skutocne milujem uroobil by som cokolvek na zachranu.ale jej odpoved je jednoznacna ze uz ma nemiluje som ochotny ist aj do poradne chcem zostat pracovat doma ale ona uz jednoducho nechce o mne ani pocut neviem ci niekoho ma ale boma uz proste nemiluje sme manzelia 9 rokov brali sme sa mlady ja som mal 20 ona 18 mame 9rocne dieta majetok je prevazne moj nadobudnuty pred svadbou dieta jej nechcem nechat prosim poradte mi co mam robit ja si neviem predstavit zivot bez nich

alicka850
10. okt 2014

Porozpravat sa s nou. jedine riešenie. tu ti asi nikto neporadí lepšie

ivett1
10. okt 2014

@petkoor no, neviem, čo ti poradiť, lebo keď sa žena rozhodne ... skús zistiť, či niekoho má, lebo ak nie, možno máš ešte šancu ...ale museli by ste to nechať na odborníkov v manželskej poradni...

sissy27
10. okt 2014

@petkoor pracuješ v zahraničí a dieťa jej nechceš nechať? a teraz ho máš kde? u seba? chápem, že ti je všelijako, ale zavri svoje urazené ego niekam do tmavej pivnice a nechaj ho tam... dieťa nie je majetok, aby sa niekomu nechávalo... očividne je dieťa zvyknuté na život pri matke a s tebou cez víkendy, tak prečo zrazu máš potrebu to meniť? fajn, nájdi si prácu bližšie k nim a môžeš sa s budúcou exmanželkou normálne dohodnúť na častejšom kontakte s malou... rozvodom sa totiž končí manželstvo a nie rodičovstvo...
ťažko sa nejako vyjadriť k tomu, prečo sa tvoja manželka chce rozviesť, ak by si aj napísal, bol by to len jednostranný pohľad na vec, to, čo teba možno robilo šťastným a spokojným, ju mohlo ubíjať... ako príklad uvediem, že chlap má full servis, navarené, oprané, ožehlené, o deti postarané, manželka celkom k svetu, jediná starosť chodiť do práce a zarobiť prostriedky na život, tak je šťastný a spokojný... lenže žena síce dostane tie prostriedky, ale musí ísť na nákup, upratať, oprať, ožehliť, navariť z toho čo dovliekla z nákupu, umyť riady, prestrieť stôl, medzitým poriešiť s deťmi úlohy, bitku o hračku, odbehnúť do lekárne, lebo decku začína nádcha, spraviť tisíc iných "blbostí", aby keď manžel príde z práce, mohla celá rodina pekne sadnúť k stolu a navečerať sa... po večeri umyť riad, uložiť deti a byť pripravená, keby bol manžel pri chuti... a toto stále dookola... nehovorím, že toto je váš prípad, ale je to o uhle pohľadu na tému "chce sa rozviesť a ja nechápem prečo, keď máme šťastné manželstvo" ...
postav sa k tomu ako chlap, otvorte si fľašu vína a porozprávajte sa, čo ju k tomu vedie... keď nič iné, aspoň budeš mať odpoveď...

liebling98
10. okt 2014

@sissy27 tvoje slová vytlačiť a zarámovať. Súhlasím s každým písmenom.

maria1989
10. okt 2014

@petkoor najlepšie by vám poradil právnik 😉

bonaqa2013
10. okt 2014

Určite od nej dostaň aspoň dovod rozvodu. Možno budeš prekvapený....

lulu369
10. okt 2014

@sissy27 lepšie sa to ani napísať nedá...Naozaj si to vystihla a napísala pravdivo ako to funguje v rodinách

katarinamarkova
10. okt 2014

@petkoor do bodky suhlasim s @sissy27 - takto casto vznika to muzske - ja neviem preco, ked je vsetko take super dokonale a stastne- je pre teba ako muza, egoistu, ktory za stastne manzelstvo povazuje svoje stastie, ona ocividne ked ta nemiluje, nechce o tebe ani pocut, stastna vobec nebola - treba byt trosku menej egoistom a zacat pocuvat manzelku, ak chces vase manzelstvo zachranit, treba naplnat aj jej potreby, nech sa ti zdaju akokolvek malicherne.
pre zenu je casto omnoho vacsim prinosom to, ked jej manzel povie aka je uzasna nadherna sikovna ako vsetko s prehladom zvlada, sama doma, ked on je prec, ako si ju vazi, objatie, rozhovor.......ako to,ze domov donesie peniaze.
a ps: ak si jej co i len raz, mozno nechtiac, mozno zamerne s cielom postrasit ju....povedal, ze dieta jej nechces nechat, tak ako pises - tak hold smola - dozivotne ta bude, ak je dobrou matkou povazovat za debila, co jej chce zobrat dieta.....nech si to myslel v tej danej chvili akokolvek, nech si otcom akymkolvek, toto sa matkam jednoducho nehovori.
ak chces este to posledne co ostalo nanovo vybudovat treba: pocuvat, rozpravat, konat

bubelko
10. okt 2014

@katarinamarkova
@sissy27 keby to pisala zena, ze pracuje v zahranici, a ze muz jej po 9 rokoch povedal, ze ju uz nemiluje, ze o nej nechce uz pocut a ze si necha deti, kedze doteraz bol s nimi doma on (su aj take pripady), tak jej tiez napisete, ze chudak chlap asi necitil doma uznanie alebo jej napisete, ze je to hajzel, ktory si 100% nasiel milenku?
trocha objektivity by nezaskodilo...😉

@petkoor z toho, co si napisal je tazko sudit, kde sa stala chyba vo vasom manzelstve. ci je to tak, ako pisu zeny vyssie, alebo si niekoho nasla. to musis od nej zistit sam. bez rozhovoru to ale nezistis... 😉

katarinamarkova
10. okt 2014

@bubelko nie, napisala by som to iste, co teraz - ze to ma jednoducho suvis s muzskym egom a zenskou malichernostou 🙂 v tomto pripade by som videla hlavny problem v tom, ze muzske ego v danom pripade trpi, muz je predsa od prirody ten, co lovi, zabezpecuje a zena je ta co sa stara o zachovanie pohodlia,vychovu deti....v tomto pripade by tiez slo o muzske ego - pretoze muz jednoducho nebude spokojny s rolou zeny, vo vacsine pripadov, ho to niekde vnutri bude zrat....a zensku malichernost: pretoze ta len tazko pochopi jednoduchost muzskeho ega.
pri tej zenskej malichernosti by zrejme pani nedoslo, ze jeho ego trpi, ze aj ked si ona mysli, ze ved penazi mame dost a akeho ja mam super manzela, mam navarene upratane o deti sa vie postarat, chvalim ho za to, ma sexi uspesnu zenu.........nedoslo by jej ze ten muz doma takto trpi....
tiez by som odporucila rozpravat sa, pocuvat, konat.

bubelko
10. okt 2014

@katarinamarkova cize vzdy je v podstate na vine chlap a jeho ego, chapem to spravne?
na to, aby sa dalo povedat, ze zakladatelova zena bola frustrovana a ubijal ju zivot doma, nam zakladatel napisal malo informacii. maju velke dieta, takze chodila pravdepodobne do prace, dieta do skoly...mala v podstate svoj zivot a on svoj...

katarinamarkova
10. okt 2014

@bubelko nie nie...vzdy je na vine muzske ego a zenska malichernost....vzdy to je 50/50
vzdy to je tak ze jeden druheho nechape aj ked si mysli ze chape 🙂 a o to ide, pochopit toho durheho, pochopit preco ten druhy nie je stastny, pochopit, ci vobec je stastny.
pochopit co robi mojho muza stastnym pochopit to, co robi moju zenu stastnou.
k teme: pan si mysli ze stastne manzelstvo, jeho manzelka ocividne nie.....
tam zlyhala komunikacia a pochopenie muzskeho ega a zenskej malichernosti.....on si mysli aka je ona happy ona pritom trpi.....ona mu ale dlhodobo nic nepovie, lebo si mysli,ze on cita jej myslienky....atd.
tam ide o to, ze ak jeden nevidi ze ten druhy trpi a nie je stastny, tak sa ma v prvom rade pozriet na seba a na to, ako vnimal danu osobu a jej potreby doteraz.
tak ako by presne o toto islo v opacnom pripade, keby zena bola stastna, ale muz by bol ego-ponizeny.
🙂 asi som to napisala dost blbo, mozno ale chapes co chcem povedat 🙂
vzdy tvrdim ze vztah je o dvoch ludoch, ze vsetko co sa deje sa deje lebo oni dvaja...nie jeden z nich.......
pan chce zachranit manzelstvo a k tomu mu nepomoze vyhrazat sa zene, ze jej dieta nenecha....k tomu mu pomoze len pochopit to, co ju spravi stastnou, rozpravat, chapat, konat 🙂
keby to bolo opacne a ona chcela zachranit manzelstvo, tiez by jej pomohlo len pochopit co jeho spravi stastnym.....

bubelko
10. okt 2014

@katarinamarkova hej, chapem... ale skratka pri tom prvom prispevku to vyzeralo tak, ze skratka on je na vine, lebo nepochopil, ze ona nie je stastna...
a co sa tyka toho dietata - kolko je zien, ktore sa chlapom vyhrazaju, ze im nedovolia vidiet deti... o co je on v tomto horsi? o nic...hlupy vyrok v hlupej situacii...

david1991
11. okt 2014

@petkoor Serus, jedine co ti poradim..Nesud sa s nou o dieta.. Si absulutne bez sance vyhrat.. Stoji to len peniaze , nervy a cas.. Je mi luto ze to konci, ale mlade lasky nikdy nevydrzia..

david1991
11. okt 2014

@sissy27 Este to k tvojmu komentu, kolko zien to tak robi ako si opisala? Mozno 2/10.. A este tie ktore to robia v kuse frflu a maju aj tych milion pripomienok k tomu 🙂

sissy27
11. okt 2014

@david1991 Otec sa vracia z práce a vidí ako jeho deti sedia v pyžamách pred domom a hrajú sa v blate s prázdnymi krabičkami od pizzy ačíny, ktoré sú rozhádzané po celej záhrade. Dvierka na ulicu sú otvorené dokorán, tak isto dvere od auta, vnútri leží pes čerstvo vyváľaný v blate a nikde ani stopa po druhom psovi. Muž vojde do domu a uvidí ešte väčší neporiadok:
Lampa prevrátená a koberec skrčený pri stene. Uprostred izby hlasno hrala televízia a jedáleň bola zahádzaná hračkami a rôznymi dielmi šatníka.
V kuchyni to nevyzeralo lepšie. V dreze stála hromada riadu, rádio hralo na plné pecky, zbytky raňajok rozhádzané po stole, navrchu na utierkach leží mačka. Chladnička otvorené, psie žrádlo na podlahe, rozbitý pohár pod stolom a pri zadných dverách hromada piesku.
Muž rýchlo vybehol po schodoch, stúpajúc na ďalšie hračky a šlapajúc po oblečení.
Ale nezaujímal sa o to, len hľadal svoju manželku. Bál sa, že je chorá alebo sa jej niečo vážneho stalo. Videl ako popod dvere kúpelne presakuje voda. Nakúkol tam a uvidel mokré uteráky na podlahe, rozliate mydlo v hromade špinavého prádla a medzi všetkým ďalšie rozhádzané hračky. Kilometre toaletného papieru sa vinuli medzi tým všetkým a zrkadlo a steny boli pomalované zubnou pastou. Rýchlo sa otočil a ponáhlal sa do spálne, kde našiel svoju manželku, ležiacu v posteli a čítajúcu knihu. Pozrela sa na neho, usmiala sa a opýtala sa ho ako sa mal celý deň.
Pozrel sa na ňu a opýtal sa:
- Čo sa tu dnes stalo?
Usmiala sa znovu a odpovedala:
- Pamätáš sa, drahý, že každý deň, keď sa vraciaš z práce, pýtaš sa ma: Čo si, do čerta, robila celý deň?
- Áno, - odpovedal muž neisto.
- Tak dnes... som nerobila nič!

to nie je vtip, to je realita... každý chlap si myslí, že žena s deťmi na materskej nerobí nič, len vegetí a je to super, len potom nechápem, prečo sa len máloktorý ponúkne, že bude na materskej, prečo keď padne návrh "nechám ti na víkend deti a idem s babami na chatu" tak je tisíc argumentov, prečo nie a podobne... nie, tí dvaja japonci Samo a Sato neexistujú, samo sato neoperie, samo sato neožehlí, samo sato nenakúpi, samo sato nenavarí, samo sato neuprace... a ano, frfleme na to a máme pripomienky, pretože 9/10 chlapov to berie ako samozrejmosť... aj ty si pofrfleš na robotu, na kolegov, tiež máš toho občas plné zuby, to isté môže prežívať aj žena na materskej...

david1991
11. okt 2014

@sissy27 Ta si ma kvalitne zotrela.. :D