Rozvod - obdobie pred ním

marlaura
31. jan 2017

Ahoj, mam zopar otazok ohladne rozvodu. Kto si tym presiel alebo vie, prosim o info... 1. ak sa chce matka s dvoma maloletymi detmi odstahovat este pred podanim ziadosti o rozvod (alebo sucasne riesit odchod a podanie ziadosti), ma pravo vziat deti so sebou do noveho byvania, pokial im nemeni skolu a budu byvat par minut autom od sucasneho bydliska a nebude branit otcovi vidat deti kedykolvek? resp.co musi matka urobit, aby deti mohli ist s nou? (nejaka ziadost na UPSVARe?)... 2. co v pripade, ak otec sa rovnako prikladne stara o deti ako matka, a chcel by striedavu starostlivost, ale deti su viac naviazane na matku a chcu byt s nou (obe do 10 r)? suhlasit so striedavkou, po tyzdni? dva tyzdne je dlho, vzhladom na to, ze deti su naviazane na mamku viac. Tie, ktore mate taku striedavu starostlivost, ste spokojne? ako reaguju deticky na to a hlavne, co v pripade, ze su u vas a chcu v ten ktory den velmi vidiet druheho rodica a naopak? 3.ak sa na vsetkom manzelia dohodnu, co sa tyka rozvodu a deti, ako dlho moze trvat celkovo rozvod, ak obaja budu suhlasit a rozvedu ich na prvom pojednavani? (myslim casovo od podania navrhu kolko casu cca celkovo ratat?). Dakujem...

draik
31. jan 2017

1. Dohoda rodičov, rozhodnutie súdu
2. Súhlas oboch rodičov nie je nutný, stačí ak jeden prejaví o striedavku záujem a súd ju môže priznať
3. Väčšinou je to rychlovka, najdlhšie bude čakanie na vytýčenie pojednávania, čo závisí od vyťaženosti toho ktorého súdu

buffinko
31. jan 2017

@draik dnes som chcela opytat podobnu otazku. manzel sa chce rozviest, bol za právnikom, ktorý spíše návrh na rozvod a zverenie detí do jeho starostlivosti. pravdepodobne stihne podat ziadost o zverenie deti skôr ako ja...o deti sa obaja starame, mame dobru pracu. Ja chcem deti tiez, maximalne som ochotna uvazovat o striedavke...Ak poda ziadost on, sud predvola oboch alebo ako to je? ma vyznam podat zajtra navrh z mojej strany?
dakujem. som uplny laik...

dzjanetta
31. jan 2017

@buffinko samozrejme, že obaja budete prítomní..Tak si daj zatiaľ, len návrh na zverenie deti do tvojej starostlivosti...to bude rýchlejšie..a potom rozvod...áno má to význam

draik
31. jan 2017

@buffinko
Rozvod, zverenie detí a výživné sa prejednáva spolu.

dzjanetta
31. jan 2017

Ahoj...
1/ ja tak urobila
2/ ak sa príkladne stará, pravdepodobne bude striedavka
3/ ak idete ,,bojovať,, o zverenie tak bude dlhšie aj súd..pokým sa nedohodnete...al rozhodne samotný súd...nakoľko najskôr riešia deti až potom rozvod..
..ak by si mala otázky, napíš IP..
...nechcem tu riešiť súkromie..

buffinko
1. feb 2017

@dzjanetta dakujem za odpoved.

ak by sa nasli maminy, ktore maju skusenosti so striedavkou....a opisali vyhody/nevyhody.
vzhladom na nasu situaciu je to asi najpravdepodobnejsi variant. dakujem,

obsadenemeno
1. feb 2017

@marlaura a kto sa rozvadza? Ten tvoj priatel, co sme hadali, ze je zenaty, lebo sa neozyval, aj ked bol online?

dzjanetta
1. feb 2017

@buffinko kľudne mi napíš IP, ak máš otázky...nechcem tu riešiť veci🙂

buffinko
1. feb 2017

@dzjanetta dakujem.

alicka850
1. feb 2017

Podaj si hned ziadost o zverenie deti do vychovy este pred rozvodom. Vytycenie pojednavania moze trvat mesiace. Ale ak sa s tvojim ex da dohodnut, nevidim na to dovod. Normalne sa dohodnite kedy si ich bude bravat.

lukli87
3. feb 2017

Dobry vecer, chcela som vytvorit aj ja takuto diskusiu ohladom rozvodu a zverenia maloleteho dietata, no kedze uz taka diskusia prebieha, rada by som sa pridala s otazkami. Moje manzelstvo ide dolu vodou, posledny mesiac sa s manzelom nemozeme uz ani vystat a preto uvazujem o rozvode. Mame maloletu dcerku (2,5rocnu), ktora sice velmi lubi svojho otca, no citovo je az prilis naviazana na mna. Hadky medzi nami vnima a ma obdobia (dost caste), kedy sa chce sice s nim hrat a blaznit ale mna neustale hlada, pyta sa na mna a ak je citovo rozladena, aj place. Chcem sa teda opytat ake mate skusenosti s rozhodnutim sudu, na co sa mam pripravit, ako bude sud rozhodovat o zvereni do starostlivosti a styku s maloletou? Muz urcite poda navrh na striedavu starostlivost, ja vsak s tym nesuhlasim nakolko viem ako dcerka bude trpiet tieto presuny, odlucenia a dokonca aj podkopavanie noh a autority toho druheho rodica (totiz mnohe z toho sa deje uz teraz a hadky su aj preto ako sa staram o malu, domacnost, preco nepapala a robime daco ine a mnoho ineho). Ja som viac naklonena neobmedzenemu styku no tiez mam strach ze manzel bude so mnou neustale kyvat a ziadat si malu ked to bude jemu vyhovovat a ked poviem nie, bude robit sceny a zas bude trpiet mala. Ja som uz toto s nim zazila nakolko sme uz 3 mesiace boli odluceny. Po rozvode sa budeme stahovat do vedlajsieho mesta kde budem pracovat a dcerka bude navstevovat od septembra skolku. Za vsetky rady a skusenosti vopred dakujem

veveg
28. feb 2017

Ahojte, urcite Vam poradim.Treba pozerat na dieta co je pre dietatko to najvhodnejsie vzhladom na vek.Ja mam syna 2 r a 4 mes.Rozvadzala som sa s ex na moju ziadost podanu na sude.m min.rok v sept.Predbezne opatrenie mi zamietli vzhladom na reakciu muza ze u nas je vsetko ok co ani nebolo.
Navrh podany v marci a pojednavanie v sept.Rozviedli nas hned na prvom pojednavani.Potom uz ex nastastie suhlasil s rozvodom.Styk chcel iny.Menil to raz striedavka; potom kazdy druhy vikend sviatky prazdniny urcil pri dvojrocnom dietati...
Co sud by zamietol vzhladom na vek a vzdialenost medzi mestami(300 km).
Odisla som z trvaleho bydliska z adekvatnych dovodov.
Treba urcit styk s otcom po rozvode ako sa bude stretavat al.dohodnut sa na pojednavani.Ja som nesuhlasila s jeho navrhom.
A aj vidim teraz na malom keby si presadil svoje neviem akoby to dopadlo s malym.Zo zaciatku plakal nechcel ist.Ale su tam aj ine zavazne veci zo strany ex voci mne.
Urcite si trvajte na svojom a urobtr tak aby pre vase dieta netrpelo.
Odstahovanie pred rozvodom sudu neprekaza.Otec moze navstevovat deti len nech neublizuje detom kvoli zlosti na ich mamu.Zial aj to byva ☹

petka131
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alextomas21
18. mar 2017

s manzelom nezijeme uz 2 roky mam rok priatela a chceme zacat spolu zit a byvat zial moj manzel teda zatial manzel uz mam podane o rozvod nemame urcene alimenty aani zverenie do vychovy a on nesuhlasi vraj nemam pravo zit a byvat snim len sama chcem sa opytat ci mi vie niekto poradit ci je zakon co to urcuje a zakazuje aby som mohla byvat s priatelom este pokial nemame zverenie do vychovy dakujem

veveg
18. mar 2017

Vobec neprekaza ze byvas s priatelom.S muzom nezijes 2 roky co mozes aj uviest do navrhu o rozvod a aj ake dovody k rozpadu manzelstva vznikli.Co sa tyka deti podaj si na sud predbezne opatrenie so zverenim deti do tvojej starostlivosti plus vysku vyzivneho do rozvodu a po rozvode(uved v navrhu).Odkladaj si blocky aby si vysku vyzivneho vedela dokazat.Samozrejme v predbezku a aj v navrhu o rozvod musis uviestcaj styk deti s otcom.Kedze zakaz styku je beh na dlhe trate..neviem ci otec navstevuje deti..Sud je za rodicovsku dohodu co sa tyka deti.Ak budete dohodnuti pravnika nepotrebujete ale ked jedna strana vyvadza tak urcite odporucam kvoli moznym problemom.Drzte sa!

alextomas21
19. mar 2017

@veveg dakujem za radu