Rozvod - dve malé deti

8. sep 2024

Veľmi pekne prosím je tu niekto ochotný poslať mi návrh na rozvod keď sa rozvádzal mám dve malé deti muž psychopat písala som podľa internetu ale.chcela by som si doplniť od niekoho kto sa rozviedol a mal to dobre samozrejme bez údajov ďakujem

vevebono
8. sep 2024

Co chceš dopĺňať? Veď každý má v manželstve iné problémy a iné dôvody. Ak súdu bude niečo chýbať, vyzvú ťa, ostatok na zmierovacom konaní, alebo priamo pred súdom

pribinak
8. sep 2024

Ak chceš mat kvalitne napísaný návrh na rozvod, tak obetuj peniaze má právnika a budeš mat kvalitne spísaný návrh

autor
8. sep 2024

@pribinak keby tie peniaze mám a tie online poradne čo sú zadarmo mi neodpísal nikto

pribinak
8. sep 2024

Ty si tá z tej témy s muzom ste vyrobili scénu kvôli bordelu v izbe?
Však máš nejakú PN, alwbo spoločne peniaze

Zas spísanie návrhu nestojí majland, za mna vždy dobrá investícia

michelle567
8. sep 2024

Nájdi si na nete centrum právnej pomoci je to bezplatne, dohodni si termín, a choď osobne

pribinak
8. sep 2024

@michelle567 nie je to bezplatne pre všetkých, musí spĺňať podmienky prw bezplatne poradenstvo

vevebono
8. sep 2024

@michelle567 mne nepomohli teda. Povedali takto to má vyzerať, tu si to pozriete ak nemáte internet vytlačím vám to a tam sa ochota skončila

vevebono
8. sep 2024

Píšeš tam dôvody, ak je psychopat, musíš to mať nejak potvrdené, napr policajná zápisnica, záznam od lekára, atď, určite priložiť. Do koho opatery navrhuješ deti a akú výšku výživného. Výživné si vieš pýtať aj na seba, ak sa nemýlim do 5 rokov od rozvodu ( ale tu si nie som istá, či je to 5 rokov stále).
Ja som to mala osobne veľmi stručné, o to jednoduchšie bolo, že sme už nežili v spoločnej domácnosti. Manželstvo uzavrete xx.xx v xxxx narodili sa dve deti xx a xx. Odporca nejavil záujem o manželský život, nezaujíma sa o deti. On pracuje ako xx so zárobkom xx a ja pracujem ako xx so zárobkom xx. Moje mesačne výdavky sú xx.
Z tohto dôvodu navrhujem, aby súd vydal tento rozsudok: súd manželstvo účastníkov konania rozvádza, deti zveruje matke a otca zaväzuje prispievať na ich výživu mesačne sumou xx.

autor
8. sep 2024

@pribinak nie netuším o čom píšeš takú tému som tu ani nezaregistrovala môj muž je agresívny uráža má pred deťmi ponižuje má hučí po mne strašné

autor
8. sep 2024

@vevebono a písala si aj ako chces styk otca s deťmi? To ma hlavne zaujíma

pribinak
8. sep 2024

Ak je agresívny tak o to viac by som spisovala návrh s právnikom a najmä ak sú v hre deti

autor
8. sep 2024

@pribinak to má vyjde aj 400 eur ja ho nemám ani z čoho vyplatiť 😭

pribinak
8. sep 2024

Ak si na materskej či rodicaku tak v CPP by to urobili dobrú sumu, skoro symbolickú

autor
8. sep 2024

@pribinak nie som už skoro rok

vierkainka
8. sep 2024

No tak ak nie si na rodicaku, alebo materskej, máš nejaký príjem? Pracuješ?

vevebono
8. sep 2024

To som dala, že ako rodicia sa vieme dohodnúť. Čiže súd neurcoval a on nechcel ani nechce

vevebono
8. sep 2024

Je to na tvojom zvážení, či vôbec chceš, aby bol s deťmi, ak je problémový. Určite ťa navštívi kuratela, za mnou boli zhruba po mesiaci po podaní. A tá pani mi neskutočne pomohla. Ako u nás sa tvárila tak odmerane, ale potom na súde bila ako besná za mňa a deti. A po súde ma ešte odstavila, a dala mi rady, čo mám spraviť do budúcna. Lebo otec zanechal veľmi zlý dojem

michelle567
8. sep 2024

No my sme sa potrebovali poradiť ohľadne inych veci a teda poradili aj sa celkom zapotili. Vyše 2hod bolo sedenie a účtovali si 4,50. Veď zatelefonuj a popytaj sa nič za to nedáš

nifnea
8. sep 2024

@vevebono len malokto ma stastie ako ty..strasne vela sudcov pomaha xhlapom debilom.

damian85
8. sep 2024

Dátum uzavretia manželstva. Dôvod rozpadu manželstva ( ak budeš vyťahovať že je psychopat , každý súdny človek sa ťa opýta , ako je možné že si si so psychopatom urobila dieťa nie raz ale hneď 2x ) , predstavu ako by malo vyzerať porozvodové usporiadanie rodiny , predstavu o výživnom. Vždy to môžeš doplniť. Pride ti papier z kurately , keď máte 2 malé deti ( predpokladám ak už rok nie si na rodičáku tak 4 roky jedno , druhé asi staršie ) čokoľvek pod každý druhý víkend pri otcovi je nereálne dosiahnúť , pošlú Vás do cetra pre rodiny ( psychológ zo sociálneho ) či nie je možné obnoviť vzťah . Počítaj 3 mesiace + ( skôr 6 mesiacov ) . K všetkému čo napíšeš budú žiadať vyjadrenie druhej strany , čokolvek čo napíše on , tvoje vyjadrenie. Kedykoľvek môžeš doplňovať veci do spisu. Čim viac budeš na neho kydať , tým viac to vyvolá útok z druhej strany a budete v takom začarovanom kruhu. Otec psychopat , matka hysterka , radodajka , bláznivá atď , tak budete opisovať jeden druhého a súdca sa bude len popod fúz usmievať , že ďaaalšiii....

vevebono
8. sep 2024

@nifnea ale kdeže. Sudca bol chuj, on bol kamarát exa. Kuratela pomohla. Súd dal výživné 40€

nifnea
8. sep 2024

@vevebono do placu😢

autor
8. sep 2024

@vierkainka pracujem ale nezarabam veľa. Okrem toho ho budem musieť vyplatít z hypotéky.

@damian85 no deti majú 4 a 5 rokov. On mi vulgárne nadávať pred nimi vykrikuje na mňa nech skapem nonstop aká som k ničomu že som psychopat mám sa liečiť že som baba k ničomu a podobne všetko pred deťmi. Neraz im povie že sú sprostí alebo podobné. Bude mi robiť napriek poznám ho.

autor
8. sep 2024

@vevebono fuha vážne 40 eur? Ja som chcela pýtať 200 na každé dieťa...no smutné

vevebono
8. sep 2024

Kľudne pýtaj. Pýtaj kúsok viac, ako reálne chceš. Aspoň tak to robievam. Už 2x som dávala zvýšenie. Reálne si spocitaj náklady na dieťa a od toho sa odraz.
Dôležité potom je na súde zachovať pokoj, nenechať sa vyhecovať.

damian85
8. sep 2024

Pri rozvode to tak býva , preto sa spolu rozvádzate , pretože jeden o druhom si myslí že je psychopat , blázon a i. Nie je to ničím výnimočné , každopádne sú na súde na to zvyknutý. Vyplácanie hypotéky bude až po rozvode , to s tým nemá nič spoločné , ani s výživným. Pri rozvode je len dôležité , ako bude vyzerať starostlivosť o deti , či budú v osobnej a každý druhý víkend u druhého , v striedavej alebo spoločnej starostlivosti.

autor
8. sep 2024

@vevebono keď ja si to takto neviem vyrátať bojím sa že prestrelim ale teraz sú aj potraviny drahé aj všetko

alexnina777
8. sep 2024

V tomto veku deti už velmi vnímajú ked je otec psychopat a agresor voči tebe matke, podvedome aj vedome ho už němajú radi, lebo ti ubližuje.. baby ti dobre radia daj si ten návrh na rozvod vypracovat právnikovi, stojí to za tie peniaze aby si to mala bapisané profesionalne, aby ti na súde nerobil problémy

vevebono
8. sep 2024

Žijete spolu v domácnosti ešte?