Rozvod - doklady

kokeska
13. jan 2017

Ahojte.Najde sa tu niekto kto mi poradi ohladom rozvodu kam treba ziadost zaniest a napisat ziadost aj poradit o starostlivosti o syna ktory bude mat v marci dva roky.dakujem

carrot_apple
13. jan 2017

však choď na mestský súd, tam ti na podateľni povedia ako to máš podať, čo treba napísať, čo ti bude treba, aký kolok, najskôr sa treba od neho odsťahovať, že ani nebývate v spoločnej domácnosti a AK vás rozvedú a ty dostaneš malého tak bude na malého mesačne platiť ako súd stanoví napr. 80E..proste sa tam pýtaj naskôr.

pribinak
13. jan 2017

na mestsky sud je chodit zbytocne, chod na urad prace za kuratorkami, oni pomozu spisat rozvod, zverenie dietata a vyzivne
to si zanesies na podatelnu na sud

urad prace nemusi byt nevyhnutne v mieste trvaleho pobytu, moze byt aj v meste, kde sa obvykle zdrzujete, sud tiez, oni si to potom medzisebou poposuvaju

co sa tyka starostlivosti o syna, kuratorka ti vsetko vysvetli, ako najlepsie napisat celu ziadost, aby to bolo vyhodne pre dieta. vyzivne sa stanovuje podla prijmu rodicov, vydavkov a vydavkov na dieta. musis si zhrnut kolko ta dieta priblizne mesacne stoji, napr. mlieko, plienky, oblecenie, obuv, strava, zdrav. pomocky ak ma ci lieky. napr tiez kruzky, alebo nejake aktivity, ktore dieta ma

kokeska
autor
14. jan 2017

A ked sa to uz neda v spolocnej domacnosti vydrzat.furt sa len hadame a obchadzame hovori mi ze mi syna zoberie mozem odist zo synom od neho prec byvat este pred rozvodom?aby nepovedal ze som mu zobrala alebo uniesla syna.

pribinak
14. jan 2017

@kokeska mozes, to len keby si sla mimo našu republiku. aj o tomto sa porad s kuratorkami

kokeska
autor
14. jan 2017

Mimo republiku mechcem ist len od neho sa odstahovat aj s malym len neviem ci bu to nemohol nahlasit ako unos kedze sme neni rozvedeny.

pribinak
14. jan 2017

@kokeska nie, pošleš SMS, ze si pre nezhody odisla. Mas dokaz, lebo vidis, ze SMS bola doručená.
Otázne je a toto sa porad s kuratorkami, lebo pises velmi malo info, ze ako sa stretne dieta s otcom, lebo rozvod mize trvať velmi dlho
Ono to bude upravené v predbezko, takze di to premysli a porad sa v pindelok s kuratorkami

lukli87
3. feb 2017

A co robit ak si pride pre dieta pretoze ma nan rovnaky narok.a toez ho moze mat kolko.chce kym nie su rozvedeny a nerozhodne sud? Nie je lepsie rozviest sa, rozhodnut o starostlivosti a tak sa odstahovat?