Rozvod a zverenie dieťaťa

kris988
12. sep 2023

Dobrý večer, je tu niekto kto by mi vedel poradiť ohľadom rozvodu a následného zverenia dieťaťa do opatery ? S manželkou sa po 5 rokoch rozvádzame. Aj keď sme to chceli obaja zachrániť, nepodarilo sa nám to a keďže nevieme nejaké obdobie násť spoločnú reč a stále sa hádame, dohodli sme sa že to bude pre naše dieťa lepšie vyrastať v rozvedenej rodine ako v rodine kde je krik na dennom poriadku. Máme ročného syna. Avšak náš vzťah sa tak vyostril že sa mi manželka začala vyhrážať že syn bude vraj zo zákona v jej starostlivosti a že bude robiť všetko preto aby som sním bol minimálne... dokonca raz povedala že sním utečie do zahraničia a viac ho neuvidím. Je mi jasné že na to nemá právo ale chcem sa spýtať, ako to vlastne bude ? Viem že je veľa rôznym scenárov a súd môže rozhodnúť akokoľvek ale rád by som vedel aspoň cca čo čakať. Že ako zvykne súd určiť čas otca s dieťaťom ? A bude naozaj v jej starostlivosti ? Je povinná mi ho dávať alebo bude mať ako matka nárok povedať že sa to dnes nehodí aj keď mal byť somnou ? Veľmi si vážim každu radu a vopred ďakujem.

alissa1222
12. sep 2023

Dobrý deň,my to máme tak keď sme mali súd mala mala v tom čase 11 mesiacov a sudkyna to dala na dva piatky dve soboty dve nedele a dva pondelky v mesiaci aj kvôli jeho práci ale snažím sa nech sa stretávajú aspoň tie 3 dni v tyzdni..no také malé na víkend myslím že ešte nedaju bude to takto po dňoch a čo sa týka zákazu stretávania môže robiť naprieky teraz nie je choré teraz ideme preč ale vy to viete napadnúť a potom ho bude musieť dať