Rozvod a maloleté dieťa, 4 roky

gregora
25. júl 2019

Prosím tie, ktoré ste sa rozvádzali či sa rozvádzate. Bude sa s dieťaťom rozprávať kolízna opatrovníčka alebo niekto kompetentný? Poprípade, ak by tu bola právnička, ktorá by mala čas a mohla zodpovedať na pár otázok, veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem.

pribinak
25. júl 2019

Ak je medzi vami vážny rodičovský konflikt, tak ano kolízna moze dat nejake otazky dietatu a sudkyňa moze ziadat o posudok súdneho znalca

danielak84
25. júl 2019

Ahoj.U nas nebola ziadna kolizna ani s malym sa nerozpravala ale je pravda ze sme sa s byvalim dohodli ze maly bude so mnou.

maciatkolulu
25. júl 2019

@gregora my sme sa rozvádzali nič moc. U nás žiadna kolizna nebola,vypočuté boli deti,ale až ako 14 a 11rocne a to priamo sudkynou. Nevedeli sme sa dohodnúť na stretávani s deťmi. Dievčatá povedali pravdu a bolo. Ale už by som v živote nedovolila nič také,doteraz nechápem ako je mozne,že boli vnútri samé,žiaden psychológ ani mybakonridicia. Akurát sa riadne rozplakali. Nuž úplne zbytočne ťahanice

pribinak
25. júl 2019

@maciatkolulu rodičia tam nie su aj preto, lebo deti pred nimi nechcu vypovedať, boja sa povedat pravdu, aby nenahnevali otca ci mamu, alebo preto, ze im je trapne hovorit pred rodičmi ako sa hádajú, piju, bijú sa a pod

Ano, su to ťahanice, Idealne je ked sa rodicia vedia dohidnut a ušetria svoje deti takeho cirkusu

gregora
autor
25. júl 2019

Ďakujem Vám. Ide o to,že muž s návrhom súhlasil,dokonca si doplnil všetky potrebné info o plate a výdajoch, boli sme dohodnutí na všetko . Dnes pri stretnutí s paňou zo súdu povedal,že s ničím nesúhlasí a nechce sa rozviesť. Malá ma 4 roky a príde mi čudné,že sa s ňou chcú rozprávať i v takom veku.

maciatkolulu
25. júl 2019

@pribinak hej chápem,ale myslím,že minimálne detský psychológ tam mal byť... Ale už je to za nami. A nakoniec to bolo úplne zbytočne,lebo súd veľmi neprihliadal na ich výpoveď. Ale všetko sa utriasli časom a za tento cirkus by som sebe aj exmanželovi jednu riadne pri.....a

ildiko36
25. júl 2019

@gregora bolo to pred 12rokmi ale mi sme sa dohodli s exmanzelom..nikto neprisiel ku nam..1x nas obvolali a uz aj po pohovore rozviedli

zutera
26. júl 2019

Když jsem se rozvaděla měla jsem dcerku v podobném věku jako máš ty.I my jsme skončili u kolizné a dokonce u psycholožky na UPSVR protože ex dělal naschváli a žádal napřed dcerku do vyhradné starostlivosti,potom střidavku pak zas do vyhradné starostlivosti s omezeným přistupem ke mě-no komedie.kolizná se s dcerkou bavila napřed předemnou a pak se ptala že či můžu počkat za dveřmi což jsem ji umožnila.Dcerka mě potim povypravala že se ji ptala že jako jev školke,jestli má kamarády,kam chodí na vylety s tatinem,jako pomáhá maminke doma v kuchyni a tak.Kolizná nakonec rozhodla dcerku mě do péče a otcovi neomezený styk po domluvě semnou.Byla jsem s toho nešťastná že ty naschváli budou pokračovat,ale dcerka měla otce ráda tak jsem to nechala tak,že když chce ať spolu tráví čas.No dopadlo to tak že mě od rozvodu zavolal asi třikrát že by si pro dcerku přišel s toho jednou byla chorá.Dnes je tomu 10 roků s s toho ju asi 5 let neviděl😉.Kdyby nebylo jeho matky která se občas ozve že jako se dcerka má tak ani neví že žije.Držim pěsti-neboj-všechno dobře dopadne

jana_29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zooeynka
26. júl 2019

@jana_29 ja som sice vydata ale nemam gule posudzovat, odsudzovat inych ludi a ich manzelstva. Ty mas nejaky patent, alebo sa citis povolana/opravnena hodnotit druhych?

jana_29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamada
26. júl 2019

ahoj my sme sa rozvadzali ked mala malá 6r. obe strany suhlasili,a aj tak bola predvolana na upsvar ku koliznej, tam sa jej 2hodiny pytali osamote v kancelarii...a ten vysledok spracovala a kolizna predlozila na sude, to co dieta povedalo, sme sa dozvedeli az na sude...podotykam, kym sme ako rodicia v kancelarii 1,5 hod. dieta muselo byt na chodbe von - same, skoro ma piclo..lebo 6 poschodie, okna dokoran prievan..ale chodila som ju kontrolovat, nedalo mi to. ziadnu pani abo co nemaju, aby deti zabavili postrazili nic.

gregora
autor
26. júl 2019

@jana_29 Milá Jana, je "super" zapájať sa do dikusií, v ktorých objektívne nemáte čo ponúknuť. Hneď v úvode píšem, že sa majú ozvať tie, ktoré sa rozvádzajú/rozvádzali sa. Odporúčam čítať s porozumením a zbytočne netráviť čas vypisovaním toho, čo sa ma netýka.Čas, ktorý ste strávili reakciou na moju diskusiu, ste mohli využiť na čítanie knihy, ktorá Vás baví, na hranie sa s dieťaťom (ak máte deti), či rozhovor s manželom, aby ste nikdy nemuseli rišiť podobný probkém. Nesúďte, nikdy neviete, čo Vás v živote čaká. Pokora je to, čo by sme mali mať. pekn a najma šťastné dni.

rochelle18
26. júl 2019

@gregora kolízna môže prísť aj ku vám domov a dcérky sa pýtať otázky, aj keď má len 4 roky

jana_29
26. júl 2019

@gregora prijimam, preto som zmazala a dakujem 🙂

sarinka2012
26. júl 2019

@gregora Ja som sa rozvádzala tiež ked mala malá 4 roky, inak je v pohode, nijak tým netrpí (očakám poznámky ako sa to na jej psychyke odrazi neskôr a nie nebudem na ne reagovať) a neviem čo je horšie byť v neštastnom vzťahu a nechať v nom vyrastať deti alebo ísť radšej od seba a žiť v harmonii a pohode. To len na margo niektorých poznámok, najlepšie sa súdi keď niekto nezažil...no a teda naštastie my sme sa 100% zhodli, vo všetkom a s malou sa tým padom nechcel nikto rozprávať, ale čo viem tak majú na to právo, dokonca zákon ani nijak neustanovuje že musí byť pri rozhovore zákonný zástupca, smozrejme sociálny pracovník musí sám uznať podľa stavu, chovania a zrelosti dieťaťa či sa bude na niečo pýtať v prítomnosti rodiča alebo nie. Držím palce nech to zvládnete.

gregora
autor
26. júl 2019

@sarinka2012 ďakujem 🙂

pesmaxipes
26. júl 2019

Rozvod sme mali v novembri, v podstate sme boli dohodnutí na starostlivosti o deti ( sú v mojej), stretávaní otca s deťmi (chcel mať na papieri kedy presne, aby som ho nemohla aj na výživnom. Ohlásili sa mi z ÚPSVaR cca 2 týždne vopred, predvolali nás najskôr spolu s ex (v podstate to bolo OK). Druhé stretnutie chceli mať len s deťmi. Syn mal 11, bol dnu bezo mňa, čakala som na chodbe. Dcéra mala 7, bála sa ísť dnu bezo mňa, nenútili ju, po 15 min sa odvážila pridať k bratovi. Deti z toho rozhovoru neboli rozhodené. Tretie stretnutie u nás doma, bez detí. Obzrela zbežne dom, do chladničky nepozerala, ani ako je utretý prach. Deti doma neboli, ex sa rozčúlil, bolo to dosť dramatické, vyhrážky aj urážky na moju adresu. Na súde povedala len že sme dohodnutí na starostlivosti o deti aj výživnom, ona dohodu schvaľuje. Suma sumárum: 3x voľno v práci, nepomohla ale ani neublížila ani mne ani deťom. Nedá sa spoliehať, že bude kolízia opatrovníčka stáť za matkou ani chrániť záujmy detí, ex priamo pred ňou povedal, že by si chcel na mňa nájsť nájomných vrahov, že môžem hocikedy zmiznúť ako biele kone miznú hocikedy, a že deťom by to neuškodilo a za chvíľu by na mňa zabudli. A ona nič ani na súde. Keby som nezažila, neuverím. Držím palce, nech Ti súd dobre dopadne, nech je malá v poriadku a nech ste obe spokojné a šťastné.

ladydzej
4. aug 2019

Ja som sa rozvadzala minulý rok. Mala dostala svoju koliznu, ku ktorej sme boli obaja predvolaní. Vypočula najprv exmanzela potom mňa. Keby niečo kľudne napíš🙂