Rozdiel medzi rodičovskou dohodou a súdom

ruzicka11
31. máj 2020

Ahojte maminky, aký je rozdiel medzi rodičovskou dohodou a súdnou cesto čo sa týka výživného? Hľadala som to na internete no neviem to nájsť. A približne koľko sa na súde platia súdne trovi. Ďakujem za všetky názory hlúpe názory ma nezaujímajú ďakujem.

deti95060810
31. máj 2020

Dohoda : ak sa ty s manželom dohodnete že ti bude platiť výživné 500 e / mesiac tak súd nebude skúmať či môže platiť ešte viac popr. či mu vyjde ešte na nejaké rožky....😉

Súdna cesta : Súd najskôr skúma pomery u rodičov a až potom vyhlási rozsudok v ktorom jedného z rodičov zaviaže platiť každý mesiac výživné....

matabb73
31. máj 2020

Aj rodičovskú dohodu musí schváliť súd, inak je neplatná. Ak by prestal platiť výživné, nemala by si to ako vymáhať. Pri rozvode je súdny poplatok okolo 60 Eur, pri tomto neviem, ale asi to nebude viac. Treba pozrieť na nete.

matabb73
31. máj 2020

Je to skupina Pravne poradenstvo, tam to zvyknú často riešiť. Prelistuj si príspevky.

mirka807
31. máj 2020

Riešenie výživného je bezplatné

natalienka12
31. máj 2020

@ruzicka11 V pripade vyzivneho ucastnici nemaju pravo na nahradu trov konania, teda kazdy si plati svojho advokata, ak si ho zvoli. Ak peniaze na advokata nemas, nemusis ho mat. Sudny poplatok sa neplati.

andreaafilipko
31. máj 2020

@ruzicka11 mne bolo povedane, ze ak sa nedohodneme tak sa to moze natahovat aj rok lebo budu musiet skumat nase prijmy, ale ak spiseme dohodu tak dostaneme aj skorsi termin, nic nebudu skumat a vo vacsine pripadov sa ta dohoda odklepne. Takze som si nasla vzor na internete, podla neho som to napisala, dala podpisat mojmu ex a odoslala na sud, do dvoch mesiacov sme mali termin, tam sa nas len snazili prehovorit nech si to rozmyslime ale ked som nechcela tak odklepli dohodu. Za kolok som platila 66€ a vybavene.

natalienka12
31. máj 2020

@andreaafilipko ale vy ste mali aj rozvod nie? Lebo 66 eur sa plati za konanie o rozvod.

peter2404
31. máj 2020

sud skuma prijmy aj v pripade dohody, musi totiz zistit, ci je vyzivne primerane prijmom a potrebam.
v pripade ak sud schvali dohodu rodicov neda sa voci tomuto odvolat, voci rozsudku bez dohody ano. iny rozdiel nie je.

andreaafilipko
31. máj 2020

@natalienka12 ano, aj rozvod. Prepac som to brala nejak automaticky, ze aj vy máte.

andreaafilipko
31. máj 2020

@peter2404 nam rovno povedali, ze pri dohode nebudu nic skumat a ani neskumali.