Rozdelenie majetku po rozvode. Ako to bude?

suzanah181
29. júl 2017

prosim o radu.. s manzelom sa budeme rozvadzat a zaujima ma ako si vysporiadame majetok.. on sa mi vyhraza ze bude ziadat polovicu.. ako sa to berie.. my byvame u mojej mami, nemame spolocnu ani hypoteku ani ziadne velke majetky. len sme si prerobili 3 izby v nasom rodinnom dome. cize po svadbe kuchyna (len linka, spotrebice a obkladacky - ostatne ostalo povodne), spalna - podlaha, skrina a postel. obyvacka - podlaha, tapety, obyvacia stena, televizor a gauc este len splacame (quatro pozicka na jeho meno). on ma auto za 6300e (2000e mu dali jeho rodicia) a ja mam auto za 3300e (z toho na moje mi dali nasi 2000e). spocitava sa uplne vsetko a tak sa to deli na polovicu?? ved to aj uzival 5 rokov a mame aj 2 deti ktorym to ostane.. dakujem

juliet86
29. júl 2017

Nuz...
Ak spravne chapem. Tak byvate v dome ktory vlastnia je napisany na rodicov.... do bsmka patria veci co ste nadobudli ppcas trvania manzelstva. . . Okrem veci nadobudnutych darovanim ci dedenim....
Cize. Peniaze co si dostala darom si dostala darom. Bodka. Treba si propravit vsetky mozns ucty vypisy z banky... ale pokial ty si bola 5rokov na materskej a nezarabala a manzel zarabal a vrazil do rekonstrukcie neviem 5tisic ci 10tisic eur alebo neviem kolko tak teoreticky ma narok odniest si zariadenie ci jeho polku alebo ho budes musiet vyplatit. Zalezi aka je situacia. Drzim palce

suzanah181
autor
29. júl 2017

@juliet86 ked som to tak spocitala do rekonstrukcie sme dali cca 4500e. (ale ved to slo zo spolocnych penazi nie?) a on ked si necha auto notebook a fotak spolu za 5400e ?

deti95060810
29. júl 2017

byt ostáva mame, ona je vlastníčka - bývali ste u nej....
čo ste nadobudli - obkladačky, .....a všetky tie krákoriny pôjdu napoly....zisti sa cena a rozdelíte sa. buď ho vyplatíš ty v e, alebo si niečo môže odniesť napr. nábytok, postele... nebudete rezať postele napoly.....
niekedy je rozdeliť majetok ešte väčšie trápenie ako samotný rozvod....☹

deti95060810
29. júl 2017

deti do majetku sa nepočítajú....súdu je jedno či im to ostane alebo nie....súdu je jedno na čom budú sedieť tvoje deti keď si manž. odnesie sedačku....
majetok sa rozdeľuje len medzi Vás dvoch....tvojho manžela a teba....

suzanah181
autor
29. júl 2017

@deti95060810 citala si moj prispevok vyssie? ked som to tak cca spocitala tak este on dostane viac ako ja..

fg1984
29. júl 2017

@suzanah181 a nechce náhodou polovicu majetku, nehnuteľnosti tvojich rodičov?

pribinak
29. júl 2017

Ved vlastne nic nevlastníme, co chcete vlastne riesit?
Prosim ta, ved to vsetko su haraburdy. No tak nech si odpíli polovicu postele, polovicu tv ci nech si zoberie polovicu posratych obkladaciek

Ty sa sústred na vyzivne. Z toho budes detom platit co treba

juliet86
29. júl 2017

@suzanah181 to uz je vec dohody....

suzanah181
autor
29. júl 2017

@pribinak ved to ze vlastne nic nemame a on si narokuje akoby sme vlastnili neviem ake nehnutelnosti.. no s nim sa dohodnut to bude o zivot.. s hlupym sa tazko zije..

suzanah181
autor
29. júl 2017

@fg1984 😃 snad nie.. snad este trocha zdraveho rozumu ma..nemenili sme tu ani okna ani nic podstatne dokonca ani stierky na stenach fakt len nabytok a podlahu v 2 izbach.

suzanah181
autor
29. júl 2017

@pribinak a ked povie ze si berie tv alebo gauc a ja s tym nebudem suhlasit?

suzanah181
autor
29. júl 2017

@pribinak ani neviem kolko mam pytat na vyzivne.. maly ma 4 mesiace a dcerka ide do skolky ma 3 roky.

pribinak
29. júl 2017

@suzanah181 nech si gauč kludne zoberie, na bazosi ludia darujú gauč za odvoz. Bez gauča aj tv sa prežiť da.

Vyzivne sa riesi podla výšky príjmu rodicov. On kolko zarobí? Ma este nejake ine deti?

Napr dceru 120 a syna 80. Ale to je fakt napr. Vsetko sa odvíja od príjmov a výdavkov oboch rodicov

suzanah181
autor
29. júl 2017

@pribinak on pracuje v zahranici v nemecku, je szco a zaraba cca 1500-2500e ako kedy.. tam si plati cestu a stravne (ubytovanie ma zdarma). ja som na materskej a od 01.10. budem na rodicovskom ked nepojdem do prace

pribinak
29. júl 2017

@suzanah181 to je jeho oficiálny prijem? mas nejaky doklad o jeho prijme?

suzanah181
autor
29. júl 2017

@pribinak mam jeho vypis z uctu, vytlacila som si z IB. mam aj jeho danove za predchadzajuci rok

maciatkolulu
29. júl 2017

@deti95060810 nemas pravdu, sud prihliada aj na malolete deti a vzhladom k nim sa aj rozdeluje majetok.... Takze najprv si over informacie a potom davaj rady

pribinak
29. júl 2017

@suzanah181 super, tak mizes pytat 300e na obe deti

janinah
29. júl 2017

Prerobili ste dom tvojich rodičov v podstate za ním zarobené peniaze...obkladačky,podlahy si neodvezie...a ty mu ani gauč nechceš dať???......zarobil,vrazil tam peniaze a ty by si ho najradšej vykopla s holou....daj mu čo mu patrí,hoc aj nábytok,vysúď výživné a dvihni zadok a choď do roboty....

maciatkolulu
29. júl 2017

@suzanah181 co sa tyka majetku, nerobila by som si tazku hlavu, najpr si porieste rozvod, vyzivne a potom sa mozete handrkovat o tv a gauc, teoreticky si mozete spisat majetok, zratat, potom spolocne pozicky, to quatro napriklad a vsetko rozdelit ako keksiky na ihrisku.... ale to je vsetko hudba buducnosti, najprv rozvod a to vsetko trva a trva, pokial mas vypisy z uctu, kde mu pravidelne chodili peniaze z prijmu, aspon par mesiacov po sebe, tak to mas vyborne, tazko sa mu bude zatajovat, pretoze prijem ma dost slusny, takze zameraj sa na vyzivne, zijete este spolu? Prispieva na domacnost? Lebo tlachanie ohladom majetku mi pride vo vasom pripade az tragikomicke.... A realita je, ze sa prihliada na malolete deti, takze nikto im nevezme tv, ani gauc, to sa bat nemusis.

maciatkolulu
29. júl 2017

@pribinak pri takom prijme moze ziadat kludne 300 na jedno, aj tak to budu skresavat ako na blsich trhoch, vzdy treba zacat na vyssej sume, ale to jej snad uz poradi jej pravnik....

maciatkolulu
29. júl 2017

@janinah akoze nemam rada ufnukane, ohrdnute buduce ex, co chcu vysekat z muzov aj posledne, ale
@suzanah181 mi nepripada, ze chce osklbat muza a nic mu nedat, ma doma stvorrmesacne a trojrocne dieta, to ma ist fakt do roboty? Fuuuu, torchu priostre slova na to, ze sa nepytala ako osklbat muza, ale ako sa bude delit, jasne, ze sa budu delit, ak o to poziadaju sud po rozvode - samostatne konanie, v tomto pripade dost jasne, zratanie, rozdelenie a hotovo. Ale to je hudba dost dalekej buducnosti, kedze nemaju asi este podane ani na rozvod.

maciatkolulu
29. júl 2017

@janinah a inak ja b som mu ten auc dala, asi ma svoje byvanie, kde si ho bez problemov zlozi😅

janinah
29. júl 2017

@maciatkolulu nepíšem,že do roboty zajtra.....mne toto delenie podla jej predstáv nepripadá vôbec spravodlivé...zrejme tam ten chlap aj dáku robotu porobil,či na dvore,či v dome,podlahy zrejme nepokládala ona...a cena práce sa asi nepočíta....a či tvrdé slová? skôr úprimné a priame.....

maciatkolulu
29. júl 2017

@janinah ale ona zrejme tiez bola tehotna, sedela a sedi doma s malymi detmi, kym on si rozbieha karieru, to je 1 : 1 , rozvod je svina, ty mas pocit, ze po rozvode, ked deti budu pridelene jej, pojde do prace, tak to bude spravodlive, ci celkovo, ona bude mat na starosti dve malinke deti, zivit ich, starat co v pripade chorob atd a rozvedeny otecko, hore ruky a zivot gombicka, to je tiez spravodlive?😉 nuz ked budu rozvedení, mozu podat aj BSM a sud rozhodne.... Ale urcite sa prihliada aj na deti

suzanah181
autor
29. júl 2017

@pribinak nemam pytat radsej viac ak tak sud urcite odklepne menej nie? a na seba tiez mozem ziadat kedze som na materskej?
@maciatkolulu urcite ho nechcem osklbat chcem sa dohodnut ale s nim tazko takze to budeme musiet sudne spravodlivo..

suzanah181
autor
29. júl 2017

@janinah a predstav si ze som tie podlahy aj tapety s nim robila 😉 jasne ze kuchynu som nemontovala ale co som mohla som pomohla aby sme usetrili.. ja chcem aby to bolo spravodlive a myslim ze ked jemu ostane auto a notebook za spolu cca 5500e a mne zariadenie za cca 4500e tak to by sme sa mali dohodnut a nie to tahat az tak na sud ze uplne dopodrobna, ale keby sa s nim dalo....

maciatkolulu
29. júl 2017

@suzanah181 ziadat zarucene mozes, kolko dostanes, to je ako loteria, ale pokial mas potvrdenia aspon zopar mesiacov, ze zarobil tolko a tolko, tak je to dobre a samozrejme, ze ziadat mas viac, pojde to dole, idealne je sa dohodnut, mate uz podane?

svetlana35
29. júl 2017

@suzanah181 a neda sa Vam dohodnut mimo sudne? Napr. cez mediatora? Vyhnete sa vysokym poplatkom neviem kolko percent z majetku sa plati.

suzanah181
autor
29. júl 2017

@svetlana35 veru s nim sa tazko dohadovat a on co slubi to nedodrzi bohuzial