Rozdelenie majetku po rozvode

18. júl 2021

Ahojte žienky, momentálne sa rozvádzam s manželom po dvojročnom manželstve. Zistila som, že môj muž je sexuálny deviant. Podvádzal ma ešte keď sme spolu chodili a celý čas, keď sme boli manželia
Všetko dokázal veľmi rafinovane tajiť. Deti našťastie nemame. Odmieta psychiatrickú liečbu no mesačne míňa vyše 2000€ na prostitútky.... 😪 Mame spoločnú hypotéku na byt, ktorý by si chcel nechať a mňa vyplatiť, je možné, že mu súd povolil prevziať na seba a dokonca navýšiť hypotéku na vyplatenie, aj s takýmto problémom? Hypo momentálne platím ja, požiadala som banku o vytvorenie medziúčtu
na jej splácanie. Ďakujem za každú radu ♥️

autor
18. júl 2021

Ešte dodám, že na svojom účte je v mínuse 1700€, míňa všetko čo sa dá, zakaždým ide do maximálneho povoleného prečerpania...

suzitok
18. júl 2021

Ahoj, banka ani sud nebudú riešiť vase osobne problemy a to, ze ci mina na prostitútky, alebo koľko je v minuse...
Sud zaujíma ako ste sa dohodli, on vam "povolenie" nedava, kľúčová je vaša dohoda - tu teda mate, muz ta ma vyplatit a dôležité je, aby v banke mal dostatočnú bonitu na prevzatie záväzkov, navysenie a vyplatenie...

maciatkolulu
18. júl 2021

Tak to musíš ísť do banky a riešiť tam.

autor
18. júl 2021

@maciatkolulu v banke som bola, zaujíma ich iba či hypo bola zaplatená, pre mňa bude jednoduchšie keď ma manžel vyplatí, ale viem, že o byt príde, bude to pre banku naviac robota, lebo bude musieť riešiť váhanie, on tu hypotéku nemá šancu splácať... Žiaľ toto úrady zaujímať asi nebude..

suzitok
18. júl 2021

Ked ťa vyplatí, tebe uz moze byt snad jedno co bude s bytom a s mužom potom, ci nie?

autor
18. júl 2021

@suzitok prakticky áno, ale ten byt sme dlho prerábali, dala som do neho veľa úsilia a je mi ľúto, že padne do nejakej dražby, to by som si ho radšej nechala...

maciatkolulu
18. júl 2021

Keď ta vyplatí, tak tak už to ako sa on zariadi pripadne ci bude mat banka prácu navyše ti už môže byť jedno. To si si fakt nevšimla, že mina 2000 eur mesačne na prostitútky?

suzitok
18. júl 2021

Tak si byt nechaj ty...pokial máš dostatočný príjem a si schopná prevziať záväzky na seba

autor
18. júl 2021

@maciatkolulu to míňa až teraz, odkedy som na neveru prišla...

autor
18. júl 2021

@suzitok to by som si už aj rada... Len ťažko sa bude s ním dohodnúť, ten byt chce za každú cenu, len on je chorý, proste míňa všetko čo sa dá, neuvedomuje si svoje konanie...

suzitok
18. júl 2021

Lenže jeho chovanie, míňanie, záujmy, nezodpovednosť nikoho zaujímať nebude...banku a sud zaujimaju fakty na papieri...

janeninka
18. júl 2021

Nevedela by si byt kupit potom - ked pojde do drazby?

ofzuza
18. júl 2021

Podvadzanie je sexualna deviacia?
Ked chces byt, tak on bojuj. Ked nie, nech ta vyplati a potom ti moze byt jedno co sa bude diat. Ale skor to vidim tak, ze tie peniaze neuvidis podla toho co pises....

maciatkolulu
18. júl 2021

Byt si nechaj ty a výplat muža. Babka bude brat to istejšie, ak na to máš, máš po probléme

mogaa
18. júl 2021

banke je v postate jedno komu nechá byt - pre ňu je podstatné splácanie hypotéky....finančne sa musíte dohodnúť vy dvaja teda to čo ste do bytu vrazili a splácanie hypotéky v čase manželstva - idú na poli (čiže ten druhý vyplatí partnera) a hyptéka sa prepíše na toho komu ostáva byt(opäť musí mať príjem na splácanie hypotéky).....alebo sa byt predá, vyplatí zbytok hypo a rozdiel si rozdelíte vy dvaja.....samozrejme veci čo ste do bytu naviac kupovali sa delia 50:50.....detto ak ste byt prerábali aj tie financie sa riešia.....

3petka
18. júl 2021

Podľa toho čo pises je veľmi mala šanca že ta vyplatí. Dala by som spísať nejakú zmluvu dobrému právnikovi čo sa stane ak ta nevyplatí aby to bolo v tvoj prospech.

mogaa
18. júl 2021

v prvom rade si treba uvedomiť že nikto nikoho nebude vyplácať z polovice ceny bytu - na byt je hypotéka....takže sa budú riešiť len zaplatené splátky hypotéky počas manželstva a peniaze čo sa dali do prerobenia bytu.....

autor
18. júl 2021

@3petka ja mu byť neprepisem pokiaľ má nevyplatí...

suzitok
18. júl 2021

Rataj iba zo sumy, ktoru ste zaplatili za tie dva roky manželstva hypoteku, to nebude extra vela a z toho ti "vrati" polovicu...

mishkamishka
18. júl 2021

Ahoj, ja som kedysi bola presne v takejto situácii. Ex ma vyplácal, byt zostával jemu aj s hypotékou. Bolo to na základe dohody o rozdelení BSM, ktorú robil právnik. Na jej základe som mala právo bývať v byte až do vyplatenia sumy. Ovšem, vklad na kataster sa podľa nej robil už po podpise, čo pre m§a nebolo úplne výhodné, ale my sme hrali fér. Môžem ti ju poslať, zmažem z nej osobné údaje, ak mi pošleš IP.