Psychologický posudok

lianka2
21. nov 2013

Dobrý deň žienky, chcem sa spýtať, či je možné dať vypracovať psychologický posudok bývalému manželovi pri úprave styku s dieťaťom. Totižto manžel trpí neliečenými depresiami, nikdy s tým nebol u dr., ale proste stále mal nejaké zmeny nálad, nikdy s ničím nespokojný, bez nálady bezdôvodne, okrem toho o dieťa javí záujem, len keď si dieťa žiada vidieť jeho matka, s ňou dokonca po dieťa aj príde, ona je liečená alkoholička, počula som, že nie celkom úspešne vyliečená, pobudla istý čas pred pár rokmi na psychiatrii, manželov brat sa pokúsil o samovraždu, tiež bol liečený na psychiatrii, tak isto ich otec, ktorý je totálny alkoholik, ale ten už nežije s nimi. Bývalá svokra už teraz môjmu dieťaťu hovorí, že ideme domov, tu bol aj tvoj domov niekedy, vieš, ty si tu niekedy bývala aj s ockom, kým maminka neodišla od neho. Typické huckanie dieťaťa proti matke, aj keď ono ešte chvalabohu nerozumie, má len 21 mesiacov. Ja by som chcela, aby sa exmanžel stretával s dieťaťom len v mojej prítomnosti, aj tak nemá záujem mať ju pravidelne alebo na dlhší čas. Dá sa to docieliť, aby mu nariadili nejaký psychologický posudok, prípadne aj jeho rodine a mohol dieťa vídavať len on a len v mojej prítomnosti? Komunikovať on so mnou odmieta, ani sa len neodzdraví...

luba28
29. nov 2013

ano da sa,ale na podnet sudu,...je potrebne poziadat sud upravu styku s dietatom a tam toto vsetko uviest,.a sud si potpm vyziada a nariadi taketo vysetrenie aj s posudkom,....

lianka2
autor
5. jan 2014

@luba28 myslis ze na zaklade takychto argumentov by sud ten posudok bez problemov nariadil? Da sa tym dokazat a vedel by psycholog odhalit ze o dieta nema ziadny zaujem? Zbytocne tym malu len stresuje

luba28
5. jan 2014

@lianka2 ano ,kamoska to uviedla na prvom pojednavani a odrocili ho az do doby kym posudok nebol vypracovany

lianka2
autor
5. jan 2014

@luba28 tiez mala takyto podobny problem? A ako ho vypracovali a ako rozhodol sud? Myslis ze by sa s tymto dalo dosiahnut ze napr. Moze vidavat svoje dieta ale len v mojej pritomnost a u mna? A nie malu bravat k matke kvoli ktorej sme sa rozviedli?

luba28
5. jan 2014

@lianka2 depky sa riesia na psychiatrii,..on mal problem -schizofrenia,ale neliecena a nepotvrdena,...az ked na sude povedala,ze aky je problem,tak potom sud nariadil psychiatricke vysetrenie+posudok,...sud rozhodol presne tak ako chcela,..a ako chces ty,...navrh by som riesila s pravnikom,aby to bolo ako ma byt,...

lianka2
autor
5. jan 2014

@luba28 tak ja by som chcela najradsej od neho mat pokoj. Pol roka sme od neho prec. Ani raz sa neopytal na malu ci je zdrava ci nieco nepotrebuje ci napreduje. Raz za cas ked sa mu chce a hlavne jeho mamicke napise sms ze kedy chce prist po malu. Pride vzdy s mamickou, vezme malu, ani bu ani me, donesie malu s mamickou. Ani bu ani me. Ma neobmedzene stretavanie urcene sudom. Po malu si pride max. 2 x do mesiaca dokoppy na 8 hodin. To je vsetko. Co je to za otec. No tak ti loviem keby mal maluu rad a chodil by si po nu rad ta v pohode. Ale takto by som bola najrasej keby nechodil vobec. Mala ma 2 roky. Co na to hovoris?

lianka2
autor
5. jan 2014

@luba28 minule som citala nejaky clanok a priznaky psychopata. Cisty ex. Vsetko nanho sedelo. Ale je to vytsoko postaveny clovek. Je niekto. Pred inymi je to najlepsi clovek na svete. Doma opak. A robi vsetko co chce mamicka. Od nej isli vzdy vsetky hrieechy. Aj teraz idu. Po malu chodi len preto ze ona si u zela vidiet. Pritom rozbila manzelstvo co mu stale klamala a hrala na city.

luba28
5. jan 2014

@lianka2 on ti robi prieky aj s mamickou si myslim,...a ex svokra sa zrejme boji,aby si ho neudala,ze si po malu nechodi,to je cista vypocitavost z ich strany,...

luba28
5. jan 2014

@lianka2 a este,ze co ludia povedia,ich asi trapi najviac

lianka2
autor
5. jan 2014

@luba28 ved to. Kde by som ho udala? Vedvrajje to ich pravo nie povinnost. Ona je na hlavu. Neviem ci by som mohla docielit aby ju k nej nemohol bravat. Ja som o tomto pravnicke vtedy nevravela. Som myslela ze sa to zlepsi a bude sa starat o malu a zaujimat.

luba28
5. jan 2014

@lianka2 to musis s pravnikom riesit,...

janulajana
6. jan 2014

@lianka2
Len na zaklade Tvojho podnetu, len tak, sud nebude jednat. Vlastna skusenost....

Preco si nezadefinujete dni, kedy bude ex s malou? Moja ma 2 roky a mame sudom urcene dni, kedy je s ex a ked nemoze on alebo ja, mame nahradny termin.

lianka2
autor
7. jan 2014

@janulajana on ma neobmedzene stretavanie. Chodi len ked sa to hodi jemu a hlavne jeho mayke. Dohodnut sa s nim neda. Vobec so mnou nekomunikuje. Ked nahodou poviem nie tak ani neodpise ani nepride napr. Ked mu poviem ze moze prist cez tyzden. Nic. Zduje sa a ozve sa zas len ked sa to jemu hodi.

lianka2
autor
7. jan 2014

@janulajana on by nikdy nevyhovel mne
Ze keby som mu povedala ze potrebujem si nieco zaroadit aby si malu zobral tak nie

lianka2
autor
7. jan 2014

@janulajana na zaklade coho by sud teda jednal? Ja by som tie posudky aj zaplatila hada. Urcite by mu stanovili nejaku diagnozu.

janulajana
7. jan 2014

@lianka2
v prvom rade si dajte navrh na sud, kde presne vytycite dni, kedy bude mat ex malu.
ak ziadate za vasej pritomnosti, napiste a zdovodnite to
treba ist aj na upsvar, kuretelu
s tym psychol.vysetrenim,to urcuje sud, nie vy

zarara
31. mar 2015

ahojte, poradí mi prosím niekto ako prebieha znalecké dokazovanie v oblasti detskej psychologie? sud nam nariadil toto znalecké dokazovanie a neviem čo od toho môžem očakávať, najme ak dieťa ma svojho otca veľmi rado. Ide o to, že nesúhlasím zo SS pretože mu nie je príkladom, morálnym vzorom, ohrozuje ho svojou nezodopovednostou...

zarara
31. mar 2015

znalecke dokazovanie, SS myslim so stredavou strostlivosťou.

lubicaregecova
31. mar 2015

... súhlasím so všetkými radami. Návrh na súd, žiadať, aby sa v určenom čase stretával otec s dieťaťom za prítomnosti matky... pri znaleckom posudku treba počítať s tým, že ho zaplatíte...