Problémy s advokátom

22. mar 2022

Prosím viete niekto poradiť ako ďálej?
Pred rokom som si na jeden spor najala advokáta. Nedávno bolo pojednávanie na ktoré nechcel aby som išla, že on tam pôjde sám. Aké bolo moje prekvapenie keď mi napísal po prvom pojednávaní, že chce na súde vzatie žaloby naspäť , lebo sudkyňa prejavila o prípad záujem.... Som z toho poriadne v šoku. Mne vôbec nevadí že sudkyňa prejavila záujem. Práve naopak.
Čo mám robiť? Ja nesúhlasím so vzatím žaloby späť a mám pocit že advokát je nespoľahlivý a ide si svojou cestou popr. mi tam niečo nehrá...
Je možné sa sťažovať v Advokátskej komore ? Ako postupovať ďálej , lebo mám pocit že sa advokát prípadu vzdá a ja ostanem bez advokáta.

pribinak
22. mar 2022

Však mu rovno povedz že s týmto nesúhlasíš a zrus kontrakt

A nájdi si iného, však nie je jediný na svete

stella14
22. mar 2022

Napíš do skupiny Právne poradenstvo

cacianka
22. mar 2022

@stella14 top rada, lebo to čo je za advokáta 🤦

andreagartnerova
22. mar 2022

Normálne ho zruš a nájdi si nového, ak chces podávať sťažnosť je komora advokátov.

renka30
22. mar 2022

Treba vypovedat plnu moc a najst si ineho advokata.

mamina0078
22. mar 2022

Myslím že Advokátska komora to veľmi nebude riešiť ak nie si s ním spokojná tak ho vymeň určite kvôli takej nezhode nepríde o licenciu ani o nič. Stáva sa to bežne, že ľudia sa s právnymi zástupcami nedohodnú.

m_isk_a
22. mar 2022

Odporucam zmenit advokata, advokat, ktoremu neveris je na prd advokat... 🙂

Komora to riesit nebude, ti neriesia ani to co musia... strata casu...

Odkial si? Poznam dobrych advokatov v okoli ZA a RK.

1sally12
22. mar 2022

Nájdi si iného advokáta.

oomina
22. mar 2022

@1sally12 asi tak nejak. Ak sa s ním proste nedá dohodnúť, tak ho jednoducho treba vymeniť. Veď nie je jediným na svete

majkabambulik
22. mar 2022

na komore advokatov povedia, ze je to zmluva medzi vami dvoma a on musi porusit zmluvu, ktoru ste si navzajom podpisali, ak clovek da advokatovi pisomne instrukcie a on urobi nieco uplne ine, tak potom sa ta komora s tym zaobera, inak co kto povedal a ci to povedal cez telefon, alebo osobne tak to ich nezujima, musia byt pisomne dokazy, ze on robil nieco proti instrukcii klienta-advokat moze varovat, ze to nedopadne dobre, ale vzdy musi v medziach zakona riadit sa pisomnymi radami klienta. Samozrejme, ak mate zly pocit z neho, tak si skuste iba zaplatit konzultacie u ineho advokata, zvycajne tych cca 50 euro pomoze vyhnut sa spekulantom, co naslubuju hory doly, len, aby ziskali pripad a vyzmykali klienta z penazi za zastupovanie. Zaroven ziskate viac pohladov na Vasu vec-co by sa dalo vo vasom pripade robit.

1sally12
22. mar 2022

@oomina no veď. Nemôže ťa tlačiť do späťvzatia keď nechceš, aj keď to sudca možno spomenul.

mirkadobronova
17. máj 2024

Koľko mozem zmeniť advokáta pred pojednávaním, treba to niekde nahlásiť, že ma bude zastupovať niekto iný?