Problém s bývalým, ktorý si má brávať dieťa na víkend

10. sep 2022

Ex má ma malého určené podľa súdu od piatka večer do nedele príde si po neho ako chce... Správa prídem si po neho v sobotu ...ja zostane víkend? Ako ho pobaliť ? Ani obraz ani zvuk dnes prišiel samozrejme nič ... Keď sa ho pýtam či ostane do nedele tak odpoveď : Ešte neviem dám ti vedieť skoro ma rachlo hold všelijaky sme ... dva mesiace ho nevidel

zooeynka
10. sep 2022

Naco mu balis? Ved nech mu kupi....

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moonlight1210
10. sep 2022

Tak ked povie: este neviem, tak mu poviem: tu mas pyzamo a kup mu teda nejake teplaky, gatky a tricko, ked sa rozhodnes mat ho do nedele. Nech ma aj u teba oblecenie.

Normalne, kludne, bez sarkazmu, neutocne. Mozno v tej chvili zrazu bude zazracne presne vediet, do kedy ho chce mat, lebo sa mu nebude chciet nic zhanat.

kitycat
10. sep 2022

Ani sa nedivim, ked ty tiez nevies komunikovat a nechas ex aby si robil ako chce.

Minimalne aby mal maly aj u neho veci aby si ty nie ze nrmusela balit... Ale na co balut, ked u tatka ma tiez jeden suflik veci.

A ze si napise z nicoho nic, ze si pre neho ide? Ocividne si si s nim nic nenaplanovala ked si cez ten piatok vecer nespomenul... Nie je nic lahsie ako napisat, ze ste prec, ze buduci vikend ked ho ma mat v piatok nrch vyzdvihne alebo sa zase zariadite bez neho.

elizabet173
10. sep 2022

Má mať malého od piatka do nedele, dnes je sobota, takže ak ti ex neoznámil zmenu, kľudne si mohla ísť s dieťaťom na výlet. Prečo sa ho pýtaš, či ostane do nedele? To je bežné, že ho prinesie skôr? A ty ho zbaľ radšej na dva dni, stále je lepšie, keď má viac vecí a príde domov skôr, ako keby to bolo naopak

deti95060810
10. sep 2022

nedávaj sa hojdať exom a robiť zo seba somára... toto som nedovolila NIKDY môjmu ex.
Ak neprišiel pre dieťa v danú hodinu - mal smolu. Žiadne náhradné termíny som nedávala.

panelacikova
10. sep 2022

@elizabet173 by si sa čudovala, akí vedia byť niektorí idioti.... a sebci... ja toto dôkladne poznám, chválabohu, že aspoň výživné máme poriešené a nemám s týmto problém. ale presne, ako píše
@moonlight1210 ja sa už nepýtam ani to, kedy chce dcéru vidieť a ak ju už náhodou vezme (aj to odvlečie k svojej matke väčšinou), tak tiež mám také pripečené odpovede, že nevie, či prídu ráno či večer.... lebo on ešte nevie, čo bude robiť (on, nie s dcérou). on možno pôjde na túru. on možno pôjde na plaváreň.... bla bla bla. nedohodneš sa ani za nič. možno autorke poradiť jedine to, čo píše aj
@kitycat dať mu pocítiť, že nebudeš sedieť na riti celé dni jeho víkendu a čakať, či a kedy sa uráči ozvať, že berie dieťa. jednoducho mu odpíš, že mal prísť včera, neprišiel, šli ste na výlet. dovidenia. a nech sa aj roztrhá hlupák....

autorka - začni jednať rovnakým spôsobom, akým jedná on s tebou. má mať víkend? napíš mu správu alebo mail: máš možnosť mať svoj víkend s malým. príď si pre dieťa v piatok medzi 17-19 hodinou, inak si robíme iný program, viac nie som ochotná sedieť doma na zadku a čakať, kedy a či vôbec prídeš...
a keď nepríde, v ten víkend by som mu dieťa ani nedala. neboj, ak on oňho nemá záujem vo vymeranom čase, tak sa nebude trhať ani o striedavú starostlivosť 🙂

moonlight1210
10. sep 2022

@panelacikova ano, aj to je moznost. Niekde som citala v niektorej pravnej poradni, ze ked nepride v stanoveny cas a neda ani vediet, tak moze druhy rodic s dietatom uz necakat a urobit si svoj program. Nie je to porusenie podmienok.

Aj to by som mu urobila.

miadi
10. sep 2022

Bratova ex to robila tak.. ze on sa snou dohodol niekolko dni dopredu presny cas kedy pride. A ona ho nechala vzdy 10minut cakat pred branou a mobil nedvihla. Dietatu nic nezabalila ani len vodu na cestu nech jej kupi. Vsetko co jej kupi si nechava unho Lebo aj tak nic nie je “ dobre” . Niektore vedia s ex zametat ine nechaju zametat so sebou. A chudak dieta uprostred tychto zabomyšich vojen trpi.

elizabet173
10. sep 2022

@panelacikova ja sa nečudujem, aj keď som to našťastie nezažila, iba som napísala, ako by som to riešila ja

autor
10. sep 2022

@elizabet173 áno je to bežné u neho príde - nepríde má prísť o piatej o šiestej napíše sms že nepríde večer o ôsmej ho priniesol naspäť už sa ho najedol stačilo aj tak nebol s ním on ale starý rodičia....

autor
10. sep 2022

@bilberryday ďakujem

elizabet173
11. sep 2022

je na tebe, čo s tým urobíš, keby neprišiel v piatok v určenú hodinu a ani nenapísal, že mešká a kedy príde, v sobotu by nás márne doma hľadal