Priznanie otcovstva

katches69
30. júl 2022

Caute baby, nakolko sme s priatelom len zasnubeni a teraz este svatbu neplanujeme, o chvilu budeme ale traja. Vybavovali ste niektora na matrike priznanie otc pred porodom? Ci az po porode? Lebo my by sme radsej keby babatko malo uz jeho priezvisko v nemocnici. Len neviem ze ci pred porodom a kedy tam ist.

dominidi
30. júl 2022

Toto sa musi vzdy vybavovat pred porodom 🙂

katches69
autor
30. júl 2022

@dominidi mamina aj znama to vybavovali po porode, dietatko malo priezvisko po mamine a potom po ceste z porodnice sa zastavili na matrike atd a malo potom otcove. Ale ja by som to radsej vybavila uz teraz, na dalsi tyzden si to pojdem vyzistit na matriku

mondolina
30. júl 2022

@katches69
veď keď máte teraz čas tak to riešte teraz.

katches69
autor
30. júl 2022

@mondolina no ved hej, len som sa chcela spytat nez tam pojdem, lebo ostatne to vybavovali az po.

melanta
30. júl 2022

@katches69 môžeš pred aj po pôrode. Prídete obaja na matriku, podpíšete otcovstvo a za pár minút idete domov. V každom prípade by sa ale moje dieťa nikdy ani náhodou nevolalo inak ako ja. Partnerove priezvisko mu daj keď si ťa vezme.

horalka1986
30. júl 2022

Da sa to aj po, ale lepsie je pred urcite. Po porode budes musiet ist na matriku aj ty a nevies v akom stave budes. Ked to vybavite pred, staci ked pojde pre RL otec.

lienka.7
30. júl 2022

@katches69 na matrike treba vyhlásenie o otcovstve. To potom predložis v porodnici. Partner potom pojde uz pojde iba po RL.

1ivanka1
30. júl 2022

Jednoznacne pred porodom. Po porode daju automaticky priezvisko po tebe a potom je to zbytocne komplikovanejsie.

didi2102
30. júl 2022

@katches69 na matriky môžeš ísť kedykoľvek aj v prvom mesiaci,prídeš, dajú papier,vypisete,ona to ,,overí,, , zaplatíte poplatok a papier si berieš so sebou

mess123
30. júl 2022

@katches69 my sme boli pred mesiacom to som bola cca 27tt keď sme išli na matriku, tiež nie sme svoji, prišli sme tam predložili občianske preukazy, spýtali sa ale bude mať priezvisko a pani spracovala taky papier za pár min ani 5min to netrvalo podpísali sme ho a išli preč 🙂 s tým papierom ale treba ísť do pôrodnice potom keď budete rodiť

mess123
30. júl 2022

Mimochodom neplatili sme nič.

katches69
autor
30. júl 2022

@mess123 dakujem 🙂

dominidi
30. júl 2022

@katches69 nehovorim ze sa to neda, ale pises ze chces aby sa hned volalo po otcovi, tak to musis vybavit pred..urcite lepsie, lebo po porode budes mat ine starosti ako riesit urady🙂

jazula
30. júl 2022

@katches69 my sme boli pred pôrodom. Musíte ísť obaja ma matriku, poviete aké priezvisko chcete dať dieťaťu (mužská aj ženská forma sa nahlasuje) a oni Vám za pár minút dajú papier - uznanie otcovstva ešte nenarodeného dieťaťa. To sa potom odovzdá v pôrodnici. Partner tak bude hneď v rodnom liste a hlavne ho môže ísť sám vyzdvihnúť a ty sa nemusíš čerstvo po pôrode trepať na úrad. Budeš mať kľud a partner sa tak hneď zapojí 🙂

zabina27
30. júl 2022

Určite pred pôrodom. Stačí, keď sa mamičke niečo pri pôrode stane a otec oficiálne otcom nie je... Nikto na také dopredu nepomyslí, ja som sa tiež vydávala v 6. mesiaci... Napr. nečakaný predčasný pôrod v zahraničí, otec neuznaný pred pôrodom, matka napr dlhšie hospitalizovaná a podobne, ten otec kým sa dostane k svojmu dieťaťu... Ak sa niečo stane otcovi, tiež problém, toto sú proste veci, čo nám bežne nenapadnu, ja som tiež len pracovným prostredím ovplyvnená, ale v konečnom dôsledku je dobré mať to na poriadku