Prieťahy v súdnom konaní

nayli2004
16. jan 2012

Ahojte, chcela by som vedieť Váš názor na prieťahy v súdnom konaní. Čo pod tým rozumiete a čo si myslíte, prípadne keď má niekto s tým skúsenosť.. Mám podaný návrh na zvýšenie výživného od polovice roku 2009 - kvôli zdravotným problémom dcéry, a tiež kvôli nástupu do školy. Do dnešného dňa nebolo vo veci rozhodnuté a ani nemáme vytýčený termín pojednávania. Už som písala na súd, aby ma informovali ako sa javí tento prípad, síce odpoveď prišla, ale taká že ani nemusela prísť.. a tiež som vyskúšala podať návrh na predbežné opatrenie, čo mi zamietli. Poraďte, čo ďalej..? ako by sa dalo urýchliť toto konanie..? Ďakujeeem🙂

romea
16. jan 2012

aj mňa by to zaujímalo ako to je, dá sa podať nejaká sťažnosť na prieťahy v súdnom konaní, súd sa nám ťahá od roku 2005 a to je už veľmi dlho a vyzerá že aj bude.

nayli2004
autor
16. jan 2012

sťažnosť sa dá podať, len by som chcela vedieť čo by bolo opodstatnené.. http://rozsudkyodetoch.sk/index.php/ako-postupo...

lienka.7
16. jan 2012

spytam sa takto - a co na to vas pravnik? vsak ten by to mal vediet v prvom rade (teraz nechcem mudrovat, aby ste to zle nepochopili). si spominam, ze ked ziadala kamoska o vyzivne, vtedy mala pojednavanie do 1 mesiaca, nakolko islo o malolete dieta. a tiez potom sa jej pocitalo vyzivne spatne - kedze sa natahovali 2 roky. to bolo v roku 2008. neviem, ci doslo k nejakej zmene v zakone. ja by som dala dotay na ministerstvo spravodlivosti - priamo ministerke. opis jej tam tvoj pripad vsak nemam co stratit! podla mna vsak ide o prietahy.... http://www.justice.gov.sk/Stranky/Ministerstvo/...

sisaha
16. jan 2012

@nayli2004 a co ti odpisali, preco nebol dodnes stanoveny termin pojednavania?

nayli2004
autor
16. jan 2012

ja nemám právnika.. ale otec malej má právničku.
a pre sisaha - termín pojednávania sme mali posledný cca máj 2010 a odvtedy žiadny ďalší. Neviem ako sa pohnúť ďalej, čítala som niečo o termínoch, že pokiaľ sudca každých XXX dní urobí nejaký úkon v danom konaní, tak to nie sú prieťahy... - čiže vypýta nejaké potvrdenie a tak.. ale pozriem - tú stránku čo poslala lienka.7

sisaha
16. jan 2012

@nayli2004 ja si myslim, ze prave preto, ze ma otec malej pravnicku robia vsetko pre to, aby sa to natahovalo. Odporucam ti najst si pravnika tiez, on bude vediet ake dalsie kroky podniknut, aby sa to pohlo.

mata299
18. jan 2012

Kočky, prepáčte, že som sem tak vtrhla, mám na vás prosbu. Píšem semestrálnu prácu na tému Rozvodovosť na SR a jej dopad na deti a potrebovala by som vyplniť jeden dotazník. Zaslala by som ho mailom, ak by ste mi do IP hodili adresu, samozrejme nezneužijem. Budem vďačná, za pomoc

nikolca
18. jan 2012

@nayli2004 ahoj môžeš na sud napisať list žiadosť o vytýčenie pojednávania,ja rozmyšlam že tiež im tam pošlem aby sa trošku rozhybali a zaoberali sa rychlejšie vecami ktore su pre matky podstatne,ja som si podavala žiadosť o vyživne na syna chodi na druhy stupen Zˇš,podavala som to 8 augusta 2011,v novembri som tam volala že či už bol stanoveny termin a povedali mi že aby som zavolala o tyžden,že už asi bude,zavolala som o dva tyždne a povedali mi že sudkyna,ktorej to bolo pridelene že odišla zo sudu a momentalne to nema nikto pridelene že sa budu prerozdelovať spisy, že aby som zavolala za tyžden,tak som znovu volala no už to konečne je to pridelene sudkyni aj mi povedali kto to bude mať,no len akosi k terminu sa neviem dopatrať a asi ho nema kto vytýčiť ☹ 😒 ,no ale som zvedava či mu zvyšia,lebo už mi aj prestal platiť,aj prostrednictvom policajtov som vyživne nahánala,a chudačik on je ten ktory nema a ja ta ked jej daju prst zoberie celu ruku 😒

mata299
19. jan 2012

Viem, že tej chuti nie je veľa na vypĺňanie nejakých dotazníkov, ale aj tak skúsim....píšem prácu na tému Rozvodovosť na Slovensku a jej dopad na deti....Ďakujem
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

maminuska
20. jan 2012

@nikolca a nepodávala si o zvýšenie na sud v TN ? lebo práve mne sa toto udialo v novembri odišla sudkyna ktorá to mala pridelené.
Ja som podávala v máji 2011, no a oni to poslai do ZA , že vraj tam sme sa rozvádzali , právnička ktoru mám skoro odpadla, tak kým to prišlo z ZA a nadobudlo právoplatnost rozhodnutia , tak bol august, od augusta som poctivo čakala a termín mi vypísali až teraz v februári a to ku koncu. A dôvod vraj odišla sudkyna zo sudu a museli to prerozdeliť no Kocurkovo .

nikolca
20. jan 2012

@maminuska ahoj,no si trafila,ano som z Trenčina,už to bolo sudkyni pridelene,a odišla,tak sa spisi prerozdelovali,teraz to ma nejaka Opatovska,ked som bola na vyživnom ked syn išiel do prvej triedy tak nas dali do Noveho mesta,odročili to tak sme v Novom mete boli dva krat,včera som volala na sud,termin ešte nemame povedala že jedna sudkyna im odišle preto to trva dlhšie 😠 no jedna sudkyna odišla a oni su z toho hotovi ☹ 😒

maminuska
20. jan 2012

@nikolca ano aj ja som z TN a stalo sa mi presne to isté, ide ma šľaktrafiť., lebo exmanžel mi dáva na 12 ročného syna a 16 ročnu dcéru smiešne peniaze a dcéra je ešte k tomu psotihnutá , viem že dobrovolne nedá ani korunu navyše a ani darčeky, dohodnut sa s ním nedá to su len samé urážky tak to musím riešit takto, k tomu ešte ho pred dvoma rokmi hodne povýšili čiže mu výrazne stúpol plat ale myslíš že by povedal tu máš na Vianoce , kup niečo detom prosím .
No to určite!

nikolca
20. jan 2012

@maminuska ked mu hodne stupol plat,tak žiadaj aj vysoke vyživne,ja mam 11 ročneho syna a plati mi vyživne 73 euro,teraz žiadam aby mu zvyšili na 150 euro,len je to opačny pripad jemu plat klesol,o robotu prišiel kde pracoval sa to rušilo,potom bol na podpore,samozrejme mne prestal platiť,udala som ho policajtom,robotu si našiel,dlh vyrovnal no robi za minimálnu mzdu tak neviem či mu vôbec zvyšia,syna videl naposledy ked mal štyri roky,nezauji ma sa o nho,a okrem vyživneho mu neda nič navyše,no je to sila,taky chlapi no otras,a navyše ja mam prietela s ktorym mam dva a pol ročnu dcerku a vraj sa sudkyna bude zaujimať o to kolko zarobi môj prietel kedže žijeme v spoločnej domacnosti ☹ 😒

nayli2004
autor
20. jan 2012

tak baby, napísala som ministerke, ale len tak v skratke, že sa jedno zvýšenie výživného ťahá už štvrtý rok.. tak som zvedavá či odpovie a hlavne čo?.. a tiež sťažnosť adresovanú predsedovi súdu...

nikolca
20. jan 2012

@nayli2004 no tak to som aj ja zvedava akej odpovedi sa dočkaš,potom daj vedieť,lebo to nie je normalne aby sa to takto ťahalo roky 😠

katy318
22. jan 2012

Ahoj mamicky, oteckovia,
ak by ste mali zaujem podelit sa so mnou o skusenostiach v rozvodom konani a o uprave prav voci detom (a o úlohe kolizneho opatrovnika), posielam Vam link na moj anonymny dotaznik.
Píšem diplomovú prácu, v ktorej sa zaujímam o názory ľudí, ktorí prešli rozvodovým konaním a riešili aj úpravu práv a povinností k ich deťom.
Anonymny dotazník - Úloha sociálneho pracovníka v rozvodovom konaní, je zamerany na skusenosti a nazory na rozvodovu problematiku. Dotazník je anonymný a bude slúžiť len pre účely mojej diplomovej práce.
Veľmi by ste mi pomohli.
Dakujem, Katarina

Link na dotaznik:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

nayli2004
autor
24. jan 2012

Čaute baby, tak mi odpísali z kancelárie ministerky.. kopírujem:dovoľujem si upriamiť Vašu pozornosť na zákonné oprávnenie účastníka konania alebo strany v konaní, ktorý môže predsedovi príslušného súdu podať sťažnosť na postup súdu.

Sťažnosť na postup súdu môže smerovať proti porušovaniu práva na verejné prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov alebo porušovaniu zásad dôstojnosti súdneho konania sudcami, súdnymi úradníkmi alebo zamestnancami súdu, ktorí plnia úlohy pri výkone súdnictva. Následne ak je sťažovateľ toho názoru, že sťažnosť, ktorú podal na príslušnom orgáne súdu, nebola ním riadne vybavená, môže požiadať o prešetrenie vybavenia sťažnosti do 30 dní od doručenia odpovede, s ktorou nie je spokojný. Žiadosť o prešetrenie vybavenia sťažnosti sa spoplatňuje. Žiadosť na prešetrenie vybavenia sťažnosti sťažovateľ podáva buď predsedovi krajského súdu, ak ide o prešetrenie vybavenia sťažnosti predsedom okresného súdu, alebo na ministerstvo spravodlivosti, ak ide o prešetrenie vybavenia sťažnosti predsedom krajského súdu a predsedom Špecializovaného trestného súdu.

Prípadne môžete podať sťažnosť na postup súdu aj prostredníctvom ministerstva spravodlivosti –prostredníctvom webovej stránky ministerstva spravodlivosti v časti chcem podať podnet/sťažnosť.

Dovoľte mi, aby som sa Vám poďakovala za prejavenú dôveru, s ktorou ste sa na ministerku spravodlivosti Slovenskej republiky obrátili s Vaším problémom.

milinka2111
26. jan 2012

nayli2004-tot iste napisala aj mne,ja mam podane na zmenu priezviska a to uz 2 krat kedze prvy krat mi zamietla,teraz mam od sept.2011 dane na zmenu znova a stale nic.tiez mi odpisala ze teda mozem podat staznost na presetrenie

nayli2004
autor
26. jan 2012

hm.. tak to si ma nepotešila:(.. mojej malej menili priezvisko cca 3 roky... ale už má moje. Otecko sa nestará.. a priezvisko nechcel povoliť zmeniť.. A na túto sťažnosť má predseda súdu 30 dní, príp. ak si to predĺži tak max 3 mesiace, ale viem že sa "nič neudeje", tak potom podám žiadosť o prešetrenie na Krajský súd, dúfam, že tam s tým trošku pohnú.. nič iné nám neostáva iba dúfať a veriť..

nayli2004
autor
11. mar 2012

čaute baby... tak sťažnosť zamietli... idem podať ďalšiu na krajský súd..
@nikolca
@romea
@lienka.7
@sisaha
@maminuska
@milinka2111

nikolca
11. mar 2012

@nayli2004 no tak to je fakt sila 😠 mna tušim švacne ked to aj nam tak budu naťahovať,no je toto normalne?ja mam podane sice len od augusta ale zakaždym ako zavolam na sud tak mi povedia že aby som zavolala tak o desať dni a priebežne sa informovala,hlavne že mi povedala že v marci bude sud isto a ked som jej povedala že len aby to do roka ozaj aj bolo,a ona sa len zasmiala a povedala že to aby som sa nebala,že do vtedy to isto bude,jaj že mi to nenapadlo sme im tušim vačky nepomastili,tak sa neponahlaju 😠 😠 😠 😠 a prečo ti to vlastne zamietli?ved to už je strašne dlho od kedy to máš podane ty 😖 😢

nikolca
11. mar 2012

@nayli2004 a to si davala sťažnosť na to vyživne?

nayli2004
autor
12. mar 2012

@nikolca
@nikolca ano, sťažnosť na prieťahy v súdnom konaní... zamietli kvôli tomu - ževraj sa vo veci koná promtne.. a vypísali mi tam dátumy kedy žiadali potvrdenia od poisťovní, od polície, od zamestnávatela, od bánk..atď.. ale vyskúšam podať na ten krajský súd sťažnosť a uvidím.. ja si myslím že ten môj ex pomastil vačky príliš dobre..

milinka2111
12. mar 2012

ahojte baby.tak konecne aspon trosku potesenia dnes mi prislo predvolanie na sud.. 🙂 sa asi zlakli lebo minuly tyzden som volala do priamo hore na sude v michalovciach a postrasila som ze ak nie dam presetrit priamo cez kosice..a bum zrazu o 4dni nato mam doma predvolanie a sud 22,03,,,to je rychlost ked chcu,mno problem je v tom ze uz teraz viem ze on nepride takze neviem ako dlho sa to bude ztas este tahat..mno ved uvidime..ak nie zas asi postrasim... 🙂 🙂 drzim vam vsetkym palce hlavne to nevzdavajte...

milinka2111
12. mar 2012

@nayli2004 ahoj.nevzdavaj to ..stale podavaj staznost vyvolavaj im a tak...a ked nie podaj niekde vysie ved daco s tym musia robit.drzim palce 🙂

nikolca
26. mar 2012

@nayli2004 ahoj tak som sa dočkala,minuly tyžden v pondelok som posielala na sud žiadosť o vytyčenie terminu pojednavania,dnes som volala na sud a 3.4 mame pojednavanie tak aspon v niečom mi vyhoveli,som zvedava ako dopadnem no už teraz mam z toho depku
@milinka2111 a ty si ako dopadla na sude,prišiel?zvyšili mu? 🙂 😉

milinka2111
26. mar 2012

@nikolca ahoj. ale dopadlo to zle.zas neprisiel ani mu nezvysili a to priezvisko ze nezmenia lebo nemam padne dovody..ach jaj..takze idem podat znovu ale uz na krajsky sud.dufam ze uspejem....drzim palce a dufam ze ty vsetko dobre dopadne... 🙂

nayli2004
autor
26. mar 2012

@nikolca držte sa🙂.. ja som tiež podala na Krajský súd sťažnosť, myslím že nejako 8. apríla bude mesiac.. tak dovtedy by mali posúdiť či sú tam prieťahy alebo nie.. som zvedavá..

nayli2004
autor
19. sep 2012

@romea
@lienka.7
@sisaha
@nikolca
@milinka2111
@maminuska
Ahojte kočky, tak za ten čas.. som napísala asi 6 sťažností - na OS, KS, a aj Ministerstvo spravodlivosti.. Včera sme mali pojednávanie a sudkyňa rozhodla - napriek neúčasti otca a tiež bez predložení dokladov ktoré od neho žiadala. Myslím si že zavážili tie sťažnosti🙂. Výška výživného nie je podľa mojej predstavy, ale je predsa len zvýšené. Teším sa z toho🙂. Držím Vám palce, aby sa to aj Vám podarilo🙂

janulka188
24. sep 2012

no ja tiez podavam staznost na krajky sud..byvali sa odvolal ohladne rozvodu na kraj a krajsky sud nerozhodol uz 14 mesiac:(na byvaleho som podala 3 oznamenia-robi mi zo zivota peklo ,od ohovarania a osocovani a nevravim o sms a spravach :(teraz cakam dieta s priatelom ,na kraj som podavala dve urgencie (jednu pred rokom a druhu pred 2mesicmi) a este sa ak kraj nerozhodne bude musiet moje dieta volat po ex :( viete mi poradit kam este napisat???