Priebeh rozvodu bez súhlasu druhej strany

darca85
3. máj 2023

Dobrý deň chcem sa spýtať ako prebieha rozvod keď jedna strana nesúhlasí a nechce podpísať dohodu. Mame 2 maloleté deti. Mám pri podaní žiadostiach o rozvod dať aj navrh na zverenie deti do starostlivosti a napísať aj výšku výživného či mozem nechať prázdne kolónku a rozhodne súd ? Ako dlho prebieha v tomto prípade rozvod ? Dakujem

horty99
3. máj 2023

@darca85 Ak máte 2 maloleté deti - asi Vás najskôr pošlú za psychológom , či nie je možné obnoviť manželské spolunažívanie. Do žiadosti o rozvod máš dať návrh aj na zverenie detí - a prípadnú výšku výživného - rozvod / zverenie detí sa rieši súčasne. Ak sú tam maloleté deti - a on nesúhlasí nemyslím si že to bude ľahké. My sme sa súdili 2 roky - a to s rozvodom súhlasil - len sme sa nezhodli na začiatku na zverení dieťaťa , nakoniec sme sa dohodli na striedavke. Ak by nie - asi sa súdim doteraz.......Kamoška sa súdila 2 mesiace - ale ony podpísali dohodu o spoločnej starostlivosti na maloleté deti a rozviedli ich dokonca v jeho neprítomnosti.

darca85
autor
3. máj 2023

@horty99 deti chcem do starostlivosti ja , keďže muž žije v zahraniči, ( je Slovák spolu sme žili v zahraniči a už 2,5 roka žijem s deťmi na Svk on zostal tam takze striedavá nepripadá do úvahy). On už má nový vzťah momentalne. nedávno som mu dala papiere s dohodu tvrdil že podpise a keď ich mal v ruke povedal že som tam napísala blbosti a roztrhal ich . Tak som mu povedala že to podam bez jeho súhlasu. Tak sa chcem pripraviť na to čo má čaká . Či budú volať nejakých svedkov alebo on povie na prvom pojednávaní prečo nesúhlasí a ak dá súd za pravdu mne či nás aj hneď rozvedu

19mmm71
3. máj 2023

@darca85 ak nemate dohodu sa to môže ťahať veľmi dlho a ak muž nesuhlasí len sa to bude predlžovať-kamoška sa tak rozvadza už 4 roky...

darca85
autor
3. máj 2023

@19mmm71 on podľa mna len nesúhlasí s tým čo je napísané v rozvode prikladám text. Napísala som to podľa vzoru z internetu tak aby ani jeden z nás nevyšiel v zlom svetle ale s cistim štítom nikde nepíšem o ňom nič zle. On mi povedal že mám tam napísať že som bola furt podráždená nervózna a kričala som po deťoch 🙈 no čo mám na to povedať
Asi zas len ego že som to podala ja keďže on má momentalne priateľku takze ak to na súde poviem aj tak nás nerozvedunehra to žiadnu roluzeje ženatý a má vzťah?

ivanabat
3. máj 2023

Nevidím dôvod prečo by vás súd nerozviedol, to že nesúhlasí ako samostatný dôvod nestačí. Hlavne, keď on žije mimo Slovenska a ešte má aj vzťah. Normálne to podaj, akurát teda výživné by si mala žiadať konkrétnu sumu, kde zvážim vek detí a reálne výdavky.

19mmm71
3. máj 2023

@darca85 vsetko to bude na sudcovi a kuratorke deti

darca85
autor
3. máj 2023
sense
3. máj 2023

Ono ak obaja súhlasia je to zvyčajne rýchlejšie. Ale nemyslím si ze v tomto prípade obzvlášť ak sa súde uvedie skutočnosť ze ma inú partnerku tak vás budú nútiť spolu ostať. Samozrejme on sa môže vyjadriť prečo nesúhlasí.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horty99
3. máj 2023

@darca85 Tak ak máš preukazané že sa posledné 2 a pol roka staráš o deti len ty - a navyše on súhlasí aby deti ostali u teba - len nesúhlasí s rozvodom môže to byť rýchlejší proces. Súd sa nenaťahuje kvoli rozvodu samotnému - ale zvačša kvoli starostlivosti o deti.

darca85
autor
7. máj 2023

Zienky a viete mi ešte poradit . Momentalne poberám príspevky na deti z Nemecka keďže ich otec tam pracuje.Nejde mi o to ho ošklbať o peniaze preto som chcela dať do návrhu že pokial budem aj naďalej poberať príspevky z Nemecka súhlasím s výživným dajme tomu 100€ . Neviem či súd prihliada aj na to alebo neberie do úvahy peniaze od štátu keďže to nejde z jeho peňazí . Neviem aku sumu by som mala dať na deti 6 a 8 rokov.
Ďalšia vec môže si ex na súde vyžiadať že keď on si deti vyzdvihne ja ich musím prísť zobrať? Už teraz má tým bombarduje keďže si našiel priateľku v Brne . On ide z Nemecka k nej potom vyzdvihne deti a chce aby som ja ich prišla vziať na hranice s čím nesúhlasím. Keď si ich zoberie nech ich aj privezie
Dakujem

mimikas
7. máj 2023

Ono zas, žijete bez seba 2,5 roka a on ,iné v zahraničí má ďalší vzťah. Súhlasiť nemusí ale podstata manželstva u vás už nie je rozvedu vás.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darca85
autor
7. máj 2023

@mamula20 peniaze chodia na účet mne sú vybavené na moje meno . Pokial on bude v Nemecku dovtedy mám nárok na prídavky z Nemecka . Preto chcem zakomponovať do návrhu to že ich poberám a že pokial ich budem dostavať súhlasím s výživným 100€ lebo určite sa bude tým aj on oháňať . Samozrejme ak by sa stalo že odíde z Nemecka zostane mi výživné tých 100€ a to by som potom mohla žiadať o zvýšenie výživného keďže by to bolo uvedené aj v rozvode že súhlasím so 100€ len z dôvodu že mám ešte prídavky z Nemecka

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimikas
7. máj 2023

@darca85 to s tými pridavkami a výživnom by som si veľmi rozmyslela, nakoľko situácia sa môže zmeniť zo dňa na deň a ty budeš bez výživného a potom podávať návrh na zvýšenie je oveľa viac náročnejšie. Vypytaj normálne výživné a súd rozhodne o sume na základe tvojich výdavkov a príjmov a aj príjmov otca.

darca85
autor
7. máj 2023

@mimikas ja vôbec neviem aku sumu mám pýtať

mimikas
7. máj 2023

@darca85 reálne si spocitaj koľko monies na deti, odkladajú si bločky za všetko, škola, škôlka, obedy, oblečenie, lieky, kino, výlet, všetko a bude ti suma a podľa toho sa potom zariad.

luccija
7. máj 2023

@darca85 nemusi súhlasiť s rozvodom a aj tak vás rozvedu.O to skôr, keď má priateľku a býva mimo.
S tým výživným nespekuluj, lebo náhodou príde o prácu a nebudeš mať výživné ani prídavky a vybavovať to cez štáty...
S odovzdávaním je to na dohode kamarátka tak syna posielala do Prahy od 9 r busom, vlakom samého.na tvojom mieste si zaplatím právnickú nech Ti poradí.navrh na výživné dávaš ty aj s priložený rozpisom koľko na deti minies.Pravnicka Ti poradí mojej kamarátke spravila taký zoznam, že bola prekvapená cez ošatenie, krúžky, letný tábor, lieky, športové veci bicykel...povedala, že by ju ani nenapadlo niektoré veci,ktore počas roka platia aj dovolenku, výlety...

darca85
autor
7. máj 2023

@luccija ak by som mala peniaze navyše určite si tu právnicku zaplatím ale vyhodiť len tak 300-500€ . Asi to tak spravím ako tu radite tie peniaze z De tam ani písať nebudem a dám mu riadne výživné. Nejde to s ním podobrom tak nech platí. Pred chvíľou mi práve poslal odkaz na diskusiu tu na konikovi ohladne toho striedania pri odovzdávaní a že to mám dať do návrhu. Ja to tam určite písať nebudem ak chce nech si to on navrhne na súde , ale nech mi potom o tu čiastku čo budem ja stratová na ceste prirátajú k výživnému. On cele 2,5 roka na deti neposlal ani € sak platí štát načo bude on ( sice som to od neho ani nechcela ale ak by bol normálny by si opýtal sám pripadne im dával na sporenie) .tak ja mám byt ešte stratová na benzíne čo mu budem deti vozit 🙈 a on nič neplatí . presne mi hneď povedal že on pôjde radšej na urad a dostanem výživné minimum

darca85
autor
7. máj 2023

a teraz keď mám spisanu žiadosť na rozvod povodne som to chcela dohodou . Ale on nechce tak mám teraz to odtiaľ zmazať a už len rozsudok tam nechať ? A teda napíšem tam že koľko žiadam platiť výživné , treba niečo dokladovať či má vyzvu ak budú chcieť doložiť veci

darca85
autor
7. máj 2023

Keď nesúhlasí tak mám všade napísať že nesúhlasí či ako neviem ? A tiež tu rodičovskú dohodu tam mám nechať

luccija
7. máj 2023

@darca85 až také detaily neviem.Tie peniaze na právnicku si aj požičaj, ale určite si nechaj poradiť.
Rozpis čo požaduje dokladala k výživnému hneď s návrhom na rozvod.On nech Ti nedáva rady čo máš dopísať do svojho návrhu ten píšeš ty🙂on nech je múdry na súde a tam si dáva podmienky.
Ja by tom s ním ani nekomunikovala iba ohľadne deti.To je ako voda na mlyn bude nepríjemný a ty v strese.
Ty sa chces rozviesť...vôbec by som tam nepísala, že on nie.A nerozumiem..on chce, aby ste sa k sebe vrátili?

luccija
7. máj 2023

@darca85 určite je tu na MK právnická skupinka skús sa tam poradiť.On bude žiť v Brne?súd extra nezaujíma čo je v podaní samozrejme nejaké vážne dohody alkohol, drogy, násilie ano, .ale tu je jasné, že spolu nechcete žiť, tak tam netreba písať omáčky kto bol kedy nervózny a pod ..to je jeho obhajovanie, že ty si bola nervózna🙂
Presne som vedela, že vyrukuje s tým, že bude nezamestnaný či mať príjem bokom

darca85
autor
7. máj 2023

@luccija nie on nechce aby sme sa k sebe vrátili ale že nepodpíše to lebo tam nepíšem pravdu . On žije zatiaľ v Nemecku . Priateľku si nedávno našiel v Brne a chodí za ňou a brava k nej aj deti. Áno presne aj mu to chcem povedať že to je môj navrh a on nech si potom ak má niečo proti rieši pred súdom alebo má možnosť sa vyjadriť tuším do 10 dni od doručenia žiadosti zo súdu .
V tej skupine som už písala konkrétne ti nikto neporadí čo tam napísať skôr iba odpovedia áno nie ale so žiadosťou napísať nepomôžu . Dakujem za rady

sovica
7. máj 2023

@darca85 Tú právničku si nájdi! A dobrú. Fakt tie peniaze neľutuj, 100x sa Ti to vráti späť. Ja by som na Tvojom mieste nešla na súd bez právnika. Nebudeš sa vedieť obhájiť, brániť, povedať, čo požaduješ... Však už teraz Ti je blbé pýtať výživné. A máš naň nárok. Prídavky sú prídavky a výživné je výživné. V akom fachu pracuje Tvoj manžel v Nemecku? Vieš koľko približne zarobí? A neboj sa, určite nepôjde na pracák len preto, aby nemusel platiť výživné, to by ho veľmi rýchlo tá nová priateľka opustila - nezamestnaného flákača. Len robí na Teba bububu, aby si sa zľakla. A Ty si sa fakt zľakla. Tú právničku potrebuješ ako soľ. Ver mi.

ljzozv
10. máj 2023

@darca85 v tej skupine ti poradia, keď máš zložité problémy a nasmerujú ťa. Je to bezplatná poradňa, sama si napísala, že ti príde veľa dať tú za právničku, tak nemôžeš očakávať, že ti anonymne niekto zadarmo na nete všetko vypracuje za teba...
A k pointe. Ty to máš jednoduché.
Napíšeš návrh, nemusí ťa zaujímať, či on s ním súhlasí, on sa predsa k nemu môže vyjadriť, keď mu bude doručený.
Žiadne zakomponovanie prídavkov z Nemecka tam nedávaj, presne on sa vyprdne na robotu a ty budeš mať nízke výživné a súdy opäť naháňať, budeš mať s tým problém.
Spíš si skutočne na papier všetko čo platíš na deti. Nájomné na časti prepočítaj, pravidelné lieky, ak beriete, všetky krúžky, mne tam sudkyňa zarátala aj sporenie mesačne, čo som mala na poistku na auto. A napriek tomu, že ex mal exekúcie a strhávali mu z platu, mu dali platiť 130 € a dieťa. Takže ja som v podstate spokojná. Nerátala som s takou výškou a ani nerátam s tým mesačným platením. Ale zatiaľ klop klop ide to.
K tomu vozeniu. Ja by som bola ústretová a išla pre tie deti. Minimálne za tie prídavky z Nemecka. Ale dohodla by som si to len ústne, nedala by som to na papier, aby to nezneužíval. Ale nemala by som s tým problém, ak by som chcela , aby bol aj s deťmi.
A keď sa vyjadríš, že spolu už vyše dvoch rokov nežijete, on ti aktuálne na deti neprispieva a má už aj novú priateľku, tak si nemyslím, že vás budú naháňať po poradniach. Ako ti bolo vyššie spomenuté, napíš, že nás k nemu odpor a bude to dobre.

mk22
10. máj 2023

Ale ty nevieš ci on súhlasí a s čím.. To nerieš. Vyjadrí sa na súde a odôvodni. Poradím ti jedno.. Už vyššie spomenuté.. Nájdi si právnicku, pracuje v nemecku, nemá nízky príjem, staráš sa iba ty.. Výživné s pridavkami nemiesaj.. Prídavky ti stropné, a si skončila.
A 100e na dieťa je žalostne malo pri nemeckom plate.

erickatt
10. máj 2023

@darca85 si si ista ze ti ostanu? Lebo znama tiez zije v nemecku a neziju spolu ale rozvádzať sa nejdu kvoli peniazom. Ze by o nejake prisli

mk22
10. máj 2023

*nevies=nerieš
Proste nerieš.. Nech si trhá papiere, vaše manželstvo dávno neplní funkciu...