Priebeh rozvodu

19. máj 2023

Ahojte, ideme sa rozvádzať.
Po dlhom čase som nabrala odvahu a pevne sa rozhodla.
Mam však stále obavy.
Viem ze to nebude bezproblémový rozvod, a ze manžel mi "nič nedaruje" - nemyslím hmotný majetok. Som v štádiu ze nechcem od neho nič, nezaujíma ma ako sa podelí majetok.kludne ju všetko nechám. Jedine co chcem je pokoj a dieťa do svojej starostlivosti.
Muž je totálny narcis, kt. Ma XY rokov len ponižoval a udupaval sebavedomie. Mam ho na 0.
Ale tie jeho reci už prestali bolieť už sú mi tiež jedno.
Mam len obavu ako to bude prebiehať.
Ako dlho od podania žiadosti trval rozvod vám?
A čo na celom procese bolo najťažšie?

martul
19. máj 2023

Prvá chyba ktorú treba napraviť je, že nič od jeho nechceš- materiálne. Prečo? Veď tým odopieraš aj vlastnému dieťaťu. Pýtaj to, čo vám patrí.

mirko84
19. máj 2023

Podla mna je trosku blbost nechciet nic, lebo realita byvania a staranie sa o dieta sama ta dobehne skor alebo neskor. O vyzivne bojuj, ked nic ine bude mat dieta bicykel, kruzky, vylety a hracky.

autor
19. máj 2023

@martul
@mirko84
Pretože chcem pokoj...fakt som strašne psychicky zdeptana a vyčerpaná ze naozaj chcem len aby to prebehlo rýchlo a aby som mala kľud.
Aby som mala domácnosť bez stresu urazania posmeskov.
Chcem to urýchliť zjednodušiť

nique
19. máj 2023

Najlepšie by bolo pre teba nájsť si právnika. Lebo ani keď sa vzdas majetku, nemáš zaručene, ze ti dá pokoj.

luccija
19. máj 2023

Rozvod je prvý to nemá nič spoločné s majetkom to je až potom majetkové vyrovnanie
Dovtedy si oddýchneš a znova zabojujes
Nerob to ber čo Ti patrí ...za tie pokazené roky byť sama s dieťaťom nie je ľahké.
Záleží v akom kraji bývaš kamarátka v Ba čakala 5 m na pojednavanie

mirko84
19. máj 2023

Lenze s panom buducim ex budes pravdepodobne interagovat aj po rozvode, lebo dieta bude mat stratavanie / striedavu starostlivost za predpokladu, ze sa aspon trochu on zaujima. Takze to ber ako trening svojho noveho ja, ked sa budes vediet postavit za seba a svojho potomka.
A asi nebude nahoda, ze prve dva komentare (a zatial jedine) ti radia to iste.
Inak sorry, k original otazke sa vyjasrit neviem kedze som sa nerozvadzal nikdy a pravdepodobne to zalezi aj od manzela a sudcu

luccija
19. máj 2023

Nechcem byť zlá, ale kľudne sa môže stať, že vám dajú striedavku musíš rátať so všetkými možnosťami...držím palce kamarátka je rozvedená 2 r a dodnes jej vypisuje za dieťa, úlohy, staré krivdy sú blázni, ktorých sa nevieš zbaviť aj po rozvode, lebo nerátal s tým, že sa s ním rozvedie a dotiahne do konca.To je ego to nezvládlo.
Myslel si, že keď sú na tom finančne dobre nespraví to.

luccija
19. máj 2023

Neviem koľko máš financií, ale zaplatila by som si právnika povaha tvojho muža sú typy čo neznášajú prehru, musí byť ako oni povedali a chcú...bude sa biť o každý cent výživného aspoň čo mám skúsenosti.

autor
19. máj 2023

@mirko84 to je ďalšia vec z ktorej mam šialene nervy.manzel sa nestará pred všetkými však vystupuje ako starostlivý tatko no keby sa ho spytas ako sa volajú synovi kamoši nevie.jeho starostlivosť za dverami spočíva v tom ze je dieťa (5rocne) na telefóne.
V živote neuveril nenastúpil, syna nikdy nezobral na futbal neučil ho na bicykel, na korčule, kopať si za panelak, neprecital knihu. Proste nič nula bodov.spolieham sa na to ze pri jeho práci kde ma nepravidelný prac. Čas ťahá nočné a ranné mu striedavka nebude umožnená.
Som ako klbko nervov jedine co chcem je aby to skončilo.

autor
19. máj 2023

@luccija presne toto aj môj tvrdí že sa s ním nerozvediem, lebo veď s kým by som bola, kto by ma chcel, či chcem dopustiť aby dieťa vyrastalo v neúplnej rodine,

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
19. máj 2023

To Ta len zastrašuje, aby si si neverila.Ak robí na smeny kľudne sa môže stať, že mu ho dajú vždy, keď bude mať voľno 2,3 dni z týždňa, ale nechcem Ta strašiť len rataj aj s takou verziou.Ale čo čítam ako otec nefunguje, takže by to preňho bolo ťažké.
A teraz ste aká rodina šťastná?veď by mal s ním hrať futbal a venovať sa mu.To sú len reči...

autor
19. máj 2023

@luccija to je jedna vec, druhá vec je ze on nemá pocit ze by naše manželstvo bolo až tak zle.
Komunikácia medzi nami dvoma je 0,0000.
Pretože všetko čo poviem je hlúposť, som ovca, vymetena, neschopná takže akákoľvek téma u nás je pre neho strata času.
tkeď je doma a je navrhne jienje schopný si to ani ohriat,
Takže on je celý boží deň doma dieťa v skolke ale čaká sa na mňa kým prídem z roboty aby sa spravil nákup aby som navarila popratala a vzala syna von.
Finančná gramotnosť na nule detto. Ako malý chalan v hrackarstve chcem toto q tamto vezmeme to na splátky, keď sme predali auto peniaze pristáli na jeho účte z nich si platil tipos a stávkovanie,
Nikdy nikam s nami nejde lebo on je unavený (aj v dni ked je doma) lebo on ťahá 12h smeny a ja nikdy s kancelárskou robotou nepochopím. A tak na gauči podriemkava alebo sa hrá na mobile alebo pozerá TV.
Ale beda mi keď príde z roboty a nebodaj nie je upratané tak som neschopacka a stojím za nič.a amo ma to rodicia vychovali. No ťažko mi je len keď to pisem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. máj 2023

@elizabet173 žiadosť som podala...
Neviem ale keď sa ženská zamiluje vidí aj v debilovi pána boha...veľmi som ho ľúbila...bola som slepá relatívne mladá a hlúpa.. no a keď som na to postupne prichádzala tak on sa vždy ospravedlnil a ja som uverila ze tento x už je to naozaj a zmení sa...a posledná šanca a ešte jedna a naozaj posledná...vykradnute v hlave

panonia
19. máj 2023

Za 20 minut bolo po všetkom...ked je taky neschopak nemusíš sa ničoho báť, povedz ako to je. Vyhoda je keď byvate oddelene už pocas rozvodu. Inak rozvodom sa vsetko nekončí prave naopak, bude to chciet pevne nervy, ale vysledok stoji za ho.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadis
19. máj 2023

1. Striedavka nie je zla pre syna, lebo su otcovia (ako otec mojich deti), ktori ked nemaju deti v striedavke, tak na deti kaslu, i ked predtym im bol dobry otec. Asi jeho sukromna pomsta detom za to, ze nechceli byt v striedavej. 2. Striedavka mu otvori oci, co vsetko treba robit, ked sa o dieta stara, ale kludne poziadaj do svojej starostlivosti, nech ma tou striedavkou pocit vitazstva nad tebou. Takto si podelite naklady na dieta, lebo vyzivne malokedy je postacujuce. 3. Z majetku si ber, kolko mas narok, byt samozivitelka je sakra tazke. Majetok sa deli neskor, do 3 rokov po rozvode. A nemysli si, ze tym, zeby si mu vsetko nechala by bol rozvod lepsi, nebol by. Drzim palce

miamaria
19. máj 2023

Napis mi sukromnu spravu ak chces

autor
19. máj 2023

@dadis ja neviem ale myslíš že bude resp. má na syna dobrý vplyv ?
Naposledy pri hádke kde som spomenula rozvod povedal synovi ze už spolu nebudú bývať lebo mama chce pre neho iného tata.a mama sa chce odsťahovať. A mama tatina už neľúbi, a nechce aby sme boli rodina...podotýkam ze nikto tretí v tom nie je ani omylom.ja som si dokázala ako normálny človek sadnúť so synom a vysvetliť mu ze pôjdeme s mužom od seba bez toho aby som kydala na muža,
Proste u môjho manžela neexistuje a ani nebude možnosť normálneho rozvodu ze to akceptuje a budeaa snažiť o to aby to syna bolelo co najmenej. On ma na prvom mieste seba. Svoje pocitu svoje ego q svoj image aby vyzeral pred všetkými ako neviniatko aj pred synom.
Ďalšia vec je ren telefón a televízor...
Neberie ohľad na to ze napr. Syn ráno vstáva do škôlky a treba mu ísť skoro spať.
Neberie ohľad na to ze napr syn je alergik a teraz v sezóne mu pomáhajú preplachy nosa po návrate domov z vonku.
Syn navštevuje logopédia v živote s nim necvičil.
Praktizuje výchovu ako dostával on (od rodičov alkoholikov) ze kvázi rešpekt si získava u syna cez strach.
Absolútne nevnima ze je syn napr.v aute minule nás na ceste nejaký debil skoro vytlačil tak muž so synom v aute s nim začal pretekať a vytlačat on jeho.
Syn plače pre niečo hocičo on mu zavali ze ak neprestane revat nebude už jeho kamoš.
Proste absolútne iracionálne správanie ktoré vôbec neberie ohľad na synove potreby ci fyzické emocionálne.

Jedine co je plus co uznávam mužovi v.starostlivosti je ze keď je syn chorý 90%času berie OCR on nie ja.tam to začína q konci.

Preto nechcem aby bol malý v striedačke neni to proste ten typ otca kt.ma nejaký pozitívny vplyv na neho...v ničom naozaj
Toto je moja hlúposť ze som nezabuchla dvere už veľmi dávno

autor
19. máj 2023

Šialene ma psychicky zničil.som uplne iný človek total troska.
Keď človek pocuva aký je na nič začne tomu veriť.prwsne toto je môj prípad.
Keby som sama asi by som nemala silu odísť ale nemôžem dopustiť aby v takomto niečom vyrastal môj syn je to úžasný chlapec a nechcem aby sa z neho stalo rovnaké hovädo ako je jeho otec. No ak by v tom vyrastal bol by taky istý.kvoli nemu už nie.pevne som rozhodnutá.chcem to mat za sebou byť v "bezpeci" v kľude v pohode

dadis
19. máj 2023

@autorka aky vplyv? ved cely tvoj syn je z polovice on, vacsi vplyv si predstavit nemozes 😅😆. Ale vazne, vplyv to na dieta bude mat, cele to, ako sa k tebe sprava, pocas rozvodu sa bude spravat este horsie, tomu aby to dieta toho nebolo svedkom, nezabranis. Zakaz styku nedocielis, to by musel byt nebezpecny. A vplyv to bude mat rovnaky ci v striedavke ci vikendovych navstevach, jedine ze ten rodicovsky konflikt a teda zly vplyv oboch rodicov na dieta, byva pri dohode o striedavej mensi. Otec nema pocit, ze sa mu zena ide pomstit, vyzmykat ho na vyzivnom, obrat o syna - vacsinou to prebieha hladsie a vplyv na deti je mensi. A ked citam tie OCR, tak ak byde chciet otec striedavku, tak mu dud prikleone striedavku. Za tv a tablet by potom brali deti skoro vserkym rodicon

autor
19. máj 2023

@dadis ja ho zvykať nemienim ozaj nie.syna a seba uživiť viem sama.nepotrebujem ho.
nechcem sa mu pomstiť.
Práve preto mu chcem nechať všetko +výživné minimálne no stretávanie minimálne

autor
19. máj 2023

@dadis a teda na odľahčenie, vyzorovo je to celý otec no povahovo, mentálne, emocionálne z neho nemá našťastie absolútne nic

dadis
19. máj 2023

No ale tvojmu synovi si vybrala otca ty (rovnaku chybu s vyberom som spravila ja), syn ma pravo na oboch rodicov, ma pravo na otca a ma pravo aj na lepsiu zivotnu uroven, nez mu mozes poskytnut iba ty. Ma pravo na vizivne, ak ho neminies, tak mu ho investuj, o 15 rokov akoby syn nasiel. Chces mu to odopriet zo sebeckych dovodov, to nie je spravne. Vas vztah je mrtvy, odstrihni sa od toho cloveka co najviac, ale netahaj do toho syna. Toto je medzi vami, syn je mimo. Ak muz poziada o striedavku, sud mu ju schvali. Neboj sa poziadat o odbornu pomoc, lebo takto mozes synovi este viac ublizit, lebo sama si velmi ublizena a neuvazujes racionalne. Nemozes odstrihnut syna od otca len preto, ze sa nesprava podla tvojich predstav. On moze aplikovat svoje vychovne metody, ma na to rovnake pravo ako ty.

dadis
19. máj 2023

Vyzivne..nechapem kde som mala oci 🙄😳

matabb73
19. máj 2023

Najprv vyrieš rozvod a zverenie dieťaťa a až potom delenie majetku. Máš to máš tri roky od rozvodu. Výška výživného nemá žiaden vplyv na to ako často sa bude s dieťaťom stretávať. Nech už sú vzťahy medzi vami akékoľvek, otec má právo sa s dieťaťom stretávať a aj dieťa s otcom. Môj bývalý sa tiež ku mne správal ako debil, ale nikdy som dcére nebránila v stretávaní s ním. Tým poškodíš aj tomu dieťaťu nielen otcovi. Snaž sa to vyriešiť rozumne.

luccija
19. máj 2023

Hlavne si to nerozmysli a super, že si sa rozhodla.To, že mu povedal taku hlúposť, že budes mať iného chlapa ublíži len synovi...je to chorý človek nič dobré od neho necakaj

ada_alica
19. máj 2023

Najťažšie na rozvode bolo sadnúť si v súdnej sieni proti človeku o ktorom si si myslela,že je to na celý život a počúvať tie kydy ktoré rozprával a neverila som vlastným ušiam,že to môže vyliezť z jeho úst a samozrejme adekvatne reagovať keď som bola vyzvana...čo najviac sa snaž chrániť svoje dieťa, respektíve vynechať z vašich konfliktov, ako prvé sa rieši kto dostane dieťa do starostlivosti a výživné, majetok riešite az neskôr, želám naozaj pevné nervy budeš ich potrebovať

dadis
19. máj 2023

@ada_alica Rozvod je pre niektorych ludi natolko bolestivy, ze stratia vsetky zasady aj svoju tvar. Rozvodom sa z mojho ex stal iny clovek. Ja som si o nom myslela, ze je zasadovy a cestny muz 😆😆, neviem, kde sa stala chyba - ci v mojom usudku, alebo len snal masku 🤷‍♀️. Doteraz tomu nerozumiem, kazdopadne som rada, ze je mojou minulostou.