Priebeh pojednávania pri zverení dieťaťa do opatery

tilda
25. máj 2015

Dobry vecer,prosim vas,ako prebieha pojednavanie tykajuce sa zmeny zverenia dietata do opatery? Dakujem (neviem moc,co od toho cakat,najma mam strach z pravneho zastupcu mojho ex)

pribinak
25. máj 2015

Tak sudkyna vyzve navrhovatela, aby sa vyjadril k svojmu navrhu, teda bude musiet vysvetlit a dat argumenty, ze preco ziada o zverenie do svojej starostlivosti
Potom dostanes slovo ty odporkyna navrhu a vyjadris sa k navrhu tvojho ex, tak isto das vysvetelenie, ze preco si myslis, ze on nie a ty ano
Jeho pravnik bude zrejme hrat na financnu stranku, lebo muzi u nas vacsinou lepsie zarabaju, maxi este bytova otazka a to je asi vsetko

U nas sa vacsinou dieta zveruje matke, malokedy otcovi, to by ta matka musela byt alkoholicka, narkomanka, ci svojim zivotnym stylom ohrozovat spravny (moralny, spolocensky, psachicky a fyzicky) vyvin dietata, napr prostituciou, dokonca aj pri nejakych tych psychiatrickCh diagnozach je mozne mat dieta vo svojej starostlivosti

Pravnik mozno vytiahne nejaku zabudnutu vec a bude sa snazit nieco dokazat, ale to je tazko dopredu povedat

Ty musis iba opakovat, ze o dieta sa riadnes staras, je sledovane pediatrom, chodi do ms ci zs, kde je naviazane na kolektiv deti ci ucitelku, ty ako matka dokazes kompenzovat, uspokojit vsetky jeho potreby po fyzickej, psychickej a socialnej stranke, nebranis kontaktu dietata s otcom, ale myslis si, ze dieta ta potrebuje lebo ste spolu na seba naviazani,....

pribinak
25. máj 2015

Ale dala si dost malo info, tazko nieco podrobne vysvetlit

tilda
autor
25. máj 2015

@pribinak dakujem. A nahodou nevies,ci sa bude riesit napr aj nas vztah,ktory skoncil,krd mala dcera 3 tyzdne? Odvtedy zije dcera so mnou,ex chce striedavku - vnimam to ako reakciu na to,ze son sa vydala. Dovtedy bol jeho zaujem o dceru hore-dole,resp. Podla toho ako sa chcel vratit ku mne...

tilda
autor
25. máj 2015

@pribinak neviem este ake info-snad ze dcera ma 5r,s otcom sa stretava tak ako bolo upravene dohodou spred 4r,zverena je mne. Bezalo tam aj predbezko,krajsky sud ho zrusil

tilda
autor
25. máj 2015

@pribinak pls,nerozumiem tomu "hrat na financnu stranku"

pribinak
25. máj 2015

@tilda dolezite je aky casty je jeho kontakt s dcerkou, ci ju nastevuje pravidelne, ako ona na neho reaguje, ci travia cas spolu dlhsie ako napr 2-3dni, samozrejme vek dietata a to kde otec byva, aby striedavka nenarusila rezim dietata, napr ze otec bavy v inom meste, ako by sa riesila dochdzak do ms ci zs

Dalej, ako si plni vyzivovaciu povinnost voci dietatu, plati pravidelne, alebo nie?

Dobry argument pre teba, ze zaujem bol hore-dole, resp podla toho ako sa chcel k tebe vratit

Tiez by som spomenula, ze aky bol zaujem o dceru, ked ta opustil, ked malo dieta 3 tyzdne, to tiez nie je bod pre neho, urcite sa tam spomenie, ze preco ste sa rozisli a netvorite rodinu

pribinak
25. máj 2015

@tilda financna stranka = muzi u nas zarabaju vacsinou viac ako zeny, teda pravnik moze tarat o tom, ze ex napr lepsie zarobi a ze dokze lepsie kompenzovat potreby dietata, kupi jej viac ovocia ci jogurtov, zaplatijej lepsi kruzok, ci ju zoberie na dovolenku k moru

tilda
autor
25. máj 2015

@pribinak teda jeho zastupca sa ma moze pytat cokolvek a rozhodit ma tam? Nemam z tych ludi dobry pocit,aj ked nic konkretne mi nenapada co by na mna mal...

tilda
autor
25. máj 2015

@pribinak aha,uz chapem. Ale ja sa o dceru prikladne staram,dokonca som teraz na materskej a mozem sa jej este viac venovat. On jevrcholovy menezer,neviem kto by sa o malu staral ked by bola unho,zrejme jeho frajerka. Ale to snad nemoze mat ona prednost pred matkou.

pribinak
25. máj 2015

@tilda cokolvek nie, musi sa to tykat navrhu k sudnemu pojednavaniu a ak je to prilis osobne, tak aj ty mozes povedat, ze toto nema nijako suvis s dietatom a nerozumies preco mas odpovedat na takuto otazku

tilda
autor
25. máj 2015

@pribinak moj ex je spina,ma kopu prachov a nestiti sa nicoho. Ja som sa snazila s nim vzdy slusne,ale po par incidentoch sa ho bojim. Stale to hra na to,ako mu branim v styku,ale dcera s nim nechce byt viac.

pribinak
25. máj 2015

@tilda ak s nim dcera nechce byt, treba to pivedat, je vysokopravdepodobne, ze sudkyna navrhne skumanie u sudneho znalca, co vidim ako pozitivum
Treba aj povedat, ze styku nebranis, ale ani dieta do stretavania nenutis

tilda
autor
25. máj 2015

@pribinak s dcerou som zacala chodit ku psychologicke,lebo ma kopu neurotickych tazkosti,kt sa objavili po tom,co bola kvoli predbezku styri vikendy nasilu u otca. Som povinna ju vlacit po roznych psychologoch? co je pre mna dost podstatne je aj to,ze znalca treba platit...tiez som pocula,ze posudky znalcov su nie velmi vypovedne...aky je tvoj nazor?

sophia85
25. máj 2015

u nás to bolo pohodové,a celé to trvalo cca 20minút.Vopred sme sa dohodli na výživnom,a stretávaní

pribinak
25. máj 2015

@tilda toto treba spomenut a dones aj posudok od psychologicky, znalca platit nebudes,
Druha vec je, ze dieta mu nasilu nedavaj, nech zavola policajtov, ani ti mu dieta nasilu do auta nestrcia, ale je to stres
Urcite popis ake ma dcerka problemi, je to dolezite

tilda
autor
25. máj 2015

@sophia85 ale my sa nevieme dohodnut,som proti striedavke...

pribinak
25. máj 2015

@tilda co sa tyka znalcov, ja mam dobre skusenosti

tilda
autor
25. máj 2015

@pribinak nemusim mu ju nasilu davat? Bolo pocas toho predbezka napr take,ze mi pred polnocou volala od neho cela uplakana ako chce ist domov,on jej vytrhol telefon,este pred nou na mna krical a par krat zopakoval,ze podla predbezka ma byt unho,tak jej nebude ustupovat...a ja som nemohla vobec nic,srdce mi slo puknut...ona nechce uz ani pocut,ze by tam mala zase spavat...

tilda
autor
25. máj 2015

@pribinak tak to rada pocujem,lebo ja som pocula len ze tie posudky nic konkretne nehovoria. A kto teda plati znalca?

bonaqa2013
25. máj 2015

@tilda dúfam že keď je tvoj ex baran tak máš aspoň právnika. Bez právnikas by som sa tam moc neukazovala. Ja mám so súdmi bohaté 20 ročné skúsenosti..... Našťastie môjho exmanž. ani náhodou nenapadla striedavka, on ani po syna nechodil. Všetko zlé je na niečo dobré. Keby hrozila striedavka - tak sa odsťahujem

tilda
autor
25. máj 2015

@bonaqa2013 je baran...a aj znamenie baran;) si trafila...neviem,ci sa da zbalit a len tak odist bez suhlasu ex. Ja verim,ze striedavka neprejde,ved on s dcerou nikdy nezil v spol domacnosti,jedinu noc k nej nevstaval. To sa snad nemoze niekto po 5r prebrat a chciet vychovavat dieta...pravnicku mam,len je teraz odcestovana a tiez som chcela vase skusenosti a tak trochu asi aj podporu...

pribinak
25. máj 2015

@tilda pozri si centrum nádej, velmi šikovne baby, dokazu pomoct.

Ja by som dieta nasilu nedávala, no co, ktorý policajt posadí 5 rocne dieta držiace sa Maminy nasilu do autá? Žiadny! Spisu záznam na polícii a hotovo.
Po takomto víkende by som šla s dcérou psychologicke, ze dieta je vydráždene, nervózne a boji sa

bonaqa2013
25. máj 2015

@tilda tak to je zvláštne. Veď ak tam nejde právnička - nejdem ani ja. Ak tam nepôjdeš - tak sa ospravedlň. A právničke by som svoje povedala - začo ju platíš?
Hádam netrepeš plačúce dieťa do exmanž. auta.... Ja by som nemala problém ani s odsťahovaním sa. Je nezamestnanosť, našla som si lepšiu prácu - nech sa páči manž. môže chodiť aj o 50 km ďálej. A to by si už rozmyslel - možno tak pár krát a koniec.

tilda
autor
26. máj 2015

@pribinak dcera nema problem s nim odist,ale unho ostavat na noc. To neviem ako riesit-ist mu buchat v noci na dvere? K psychologicke chodime,mala sa zacala pocikavat atd...

tilda
autor
26. máj 2015

@bonaqa2013 ona tu uz na pojednavanie bude...nevies nahodou ci a odkedy plati zakon,ze potrebujes suhlas exa,aby si sa mohla s dietatom prestahovat mimo?

tilda
autor
26. máj 2015

@pribinak @bonaqa2013 a dakujem,baby 🙂

dadushka007
26. máj 2015

vedeli by ste mi poradit, ci sa da poziadat o zmenu sudcu pri pojednavani?
kamaratka ma totiz pocit, ze sudca je uz podplateny ex, ktory je na tom financne viac nez dobre.
situacia nasledovna: dieta momentalne v opatere matky, otec poziadal o zmenu. na prvom pojednavani sudca rozhodol este o posudok psychologa, ale zevraj sa bude prihliadat na to, co chce dieta. dieta chce byt s otcom, nakolko je zmanipulovane...hlavne jeho peniazmi.
sudcu vobec nezaujimalo, ze otec je momentalne v podmienke (ani nechcel vediet, preco ma otec podmienku), nebral do uvahy vyjadrenie socialnej pracovnicky, ze vobec nie je vhodne aby bolo dieta v starostlivosti otca, nakolko ten jeho precin, za ktory je momentalne v podmienke je dost zavazny a v normalnom state, by mu nikto dieta nezveril ale na slovensku sa deju cudne veci....
inak matka zamestnana, o dieta sa stara prikladne, byt ma vlastny (bez hypoteky a inych uverov)

nebicko2
26. máj 2015

@tilda Pokiaľ viem zatiaľ táto novela neprešla avšak ak sa chceš presťahovať do iného štátu treba súhlas druhého rodiča

nebicko2
26. máj 2015

@tilda prosím ťa a to nechápem, že keď máš právničku, že ste už dávno nepodali predbežné opatrenie aby sa s ňou otec nestretával tak aby u neho dcera prespávala... ja bežne podávam takéto predbežká a to nemávam ani podložené psychologičkou a prechádza mi to (teda od prípadu k prípadu ale via ano ako nie)... a ty keď mas takyto dokaz este aj od psychologicky tak to by nemal byt problém...

tilda
autor
26. máj 2015

@nebicko2 v rozhodnuti,ktore stale plati,prespavanie nie je. To bolo len tym predbezkom co on ziadal upravene-a to kran nastastie zrusil. Len ma udivuje,ze mne len zrazu prisiel domov papier,ze musim dceru vychystat na druhy den na cely vikend k otcovi. nik sa nezaujimal o dcerin nazor,ani moj. Soc prac bol len u otca,mna vobwc nekontaktocal...a tak to aj katastrofalne dopadlo,dcera je total rozhodena