Priateľ sa mi vyhráža, že ak budem pýtať výživné, tak ma udá za vydieranie

14. okt 2020

Byvaly priatel sa mi vyhraza,ze ked budem od neho pytat vyzivne uda ma za vydieranie.Da sa pytanie vyzivneho takto chapat?

pieksamaki
14. okt 2020

Nie.je to zakonna povinnost otca na dieta alebo aj na partnerku, manzelku platit vyzivne...o ake vyzivne ide?

79viktoria79
14. okt 2020

povedz mu,ze vyhrážanie je trestne,a neboj sa ho

sense
14. okt 2020

Ziadat vyzivne nie je vydieranie....a vydieranie je trestne.
Za vydieranie sa da ale povazovat aj to ak mu povies ak nebudes platit nebudes vidiet dieta pretoze na to na zas chlap narok ma zo takona ako aj povinost platit vyzivne

pribinak
14. okt 2020

Bývalý priateľ je dobre vychcany. Ak máte spolu dieťa, tak mu riadne prislúcha výživné

autor
14. okt 2020

@pieksamaki vyzivne na dieta

autor
14. okt 2020

@sense nic take som nepovedala,len som napisala ze ak nebude platit udam ho za neplatenie

pribinak
14. okt 2020

Už máte určené výživné súdom? Ak áno a nezaplatí 2 mes., mizes ho udať. A potom mu pošli SMS že si ho udala. Aby bol plne v obraze

sense
14. okt 2020

Ja netvrdim ze si to vravela...a ako som pisala ziadat vyzivne nie je trestny cin

autor
14. okt 2020

@pribinak ano mame samozrejme

simca06022011
14. okt 2020

No nech si vraví co chce, chudáci toho nataraju.... Miesto silných reči nech pošle to výživné a načas 😉

makova333
14. okt 2020

vydieranie z tvojej strany nie, ale zastrasovanie z jeho hej. Debil. Kecá lebo sa mu nechce platit. Neplatí, pories to uradne.

pribinak
14. okt 2020

Tak sa s ním nekasli a ak 2 mes., nezaplatí, normálne dať trestne a rieš exekúciu. Platiť výživné na svojho potomka je jeho psia povinnosť
On len zrejme skúša čo všetko si schopná vydržať a vi mu uveríš nejakú báchorku

kittykat22
14. okt 2020

Otec dietata ti klame a manipuluje s tebou. Ale pretoze si dobra byvala expriatelka, myslim ze by si jeho zelaniu mala vyjst v ustrety a vobec mu sms nepisat, ze si este nedostala peniaze ktore ti boli urcene sudom. Podaj na neho rovno trestne oznamenie 😅 Ak mas strach z celkoveho procesu, poziadaj bud na konikovi alebo v okoli maminku ktora ten proces ma uz za sebou, aby ti s tym pomohla. Uvidis, ze to nie je vobec tazke. Inak tvoj ex je pekny krivak.

renatka1985
14. okt 2020

aky hajzel....

pieksamaki
14. okt 2020

Ak by ti nezaplatil 6 mesiacov vyzivne na dieta...mas zo zakona narok na nahradne vyzivne od statu.....poinformuj sa na uradoch.....to je preto, nahradne...neskor to stat bude vymahat od neho.....ale aby ste mali, malo dieta z coho zit, vtedy ulohu zastupi docasne stat....atd

autor
14. okt 2020

@kittykat22 to je a neskutocny

hildicapupu
14. okt 2020

heh naaa sak nech si vravi, jemu tuto povinnostu klada zakon, len ho musis uviest ako otca dietata a moze si ist piskat, heh ze vydieranie, ako fakt ma pobavil

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. okt 2020

@hildicapupu v rodnom liste je uz davno uvedeny

kiki68
14. okt 2020

A za co by udaval, on ak nebude platit vyzivne na dieta urcene sudom tak ma problem.

martasz
14. okt 2020

jediný, kto vydiera je on. Ak ti to napísal, ulož si pekne tú správu. Výživné je zákonom stanovená povinnosť, nie dobrovoľná možnosť. Riadny debil, chcela by som vidieť tvár úradníčky, keď ťa ide udávať za vydieranie 😂

jany149
14. okt 2020

Udá za vydieranie????????povedz mu, že takú sprostosť si už dááááávno nepočula.....
Nie...nie....je to jeho " psia" povinnosť ....mám dosť čo niektorí dokážu vymyslieť, urobia "bu bu bu" a myslia si, že sa žena zĺakne....
Nedaj sa....držím palce

bibina224
14. okt 2020

Hmmm taketo chovanie by ma asi len nastartovalo. Heh ako podla mna sa nemas coho bat. Ak si vedel spravit dieta tak je za neho aj zodpovedny a vyzivne, to je ta najmensia povinnost, ktoru voci dietatu ma

akbara77
14. okt 2020

Pokiaľ nas IQ (hojdaci konik) ako on, môžeš to chápať ako vydieranie.
Je to jeho psia povinnosť....magor

hopsadobrandejsa
14. okt 2020

😂......ze vydieranie.

Tvoj ex je nielen nezodpovedny, ale zrejme mu chybaju aj elementarne znalosti zakonov vyplyvajuce z otcovstva.

Posli mu pdf dokument so zakladnymi informaciami tykajuce sa vyzivneho ktore mu uklada zakon aby troska vytriezvel. Toto nie su 90. roky a tvoj ex je pekne naivny ak si mysli, ze stoji nad zakonom.

Uradny list zo sudu by mu mal pomoct vytriezviet.

andreatytler
15. okt 2020

Ale ved nech ta ide kludne udat za vydieranie. Akurat tak uda sam seba, debil jeden.
"Dobry den, chcel by som udat svoju expriatelku za to ze odo mna ziada vyzivne na nase dieta a ja jej ho odmietam dat."

jany149
15. okt 2020

@andreatytler no...a ja byť na mieste policajtov mu dám fukať..ci nie pod vplyvom..keď takú sprostosť "vypotí" zo seba😂

cacianka
18. okt 2020

Pobavil chlapec. Len do smiechu to nie je.
Napíš mu list, niečo ako predžalobna výzva, cituj zakon i rodine § o vyzivnom a pošli doporucene ale aj mejlom.aby si mala dôkaz ze si ho upozornila, a snazila si sa urovnať problem mimosúdnou cestou.
Neviem kolko mas od pôrodu, ale mala sa narok aj na príspevok na nevydatu matku.
Daj mu termin na uhradu zmeskaneho, napr.do 31.10. A 2.11.utekaj exekútorovi a podat trestne oznámenie.
Napisala si iba ci je to vydieranie - nie nie je. Ostatne ti nevieme dobre poradiť, nati si napisala malo.
Odporúčam skupinu Pravne poradenstvo, (nie poradňu). Hned v uvode je vela podrobných postupov. Čítaj aj prispevky, vela sa dozvies.

alexk12
18. okt 2020

@sense pochybujem ze by chcel vidieť dieťa keď takúto kktinu zadre