Prekročenie príjmu a náhradné výživné

borocka
15. júl 2016

Ahojte maminky,
rada by som sa poradila.....
som rozvedená, výživné určené súdom mám na 130€. Samozrejme od ex som nedostala ani cent. Od apríla 2015 poberám náhradné výživné 108,50€. Zatiaľ bolo všetko OK, ale momentálne hrozí, že za mesiace august a september prekročíme 2,2násobok životného minima, nakoľko ešte poberám aj rodičovský príspevok. v septembri ho dostanem naposledy a príjem bude zasa o 200€ nižší. Tie mesiace teda očakávam že budem musieť výživné vrátiť.
Budem ale musieť celú tú perepúť s podávaním žiadosti o vyplácanie náhradného výživného podstúpiť znovu???
Ex žije v zahraničí, riešila som to cez Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže. Bolo to dosť zdĺhavé.
Ďakujem za ochotu

radkamikic
15. júl 2016

Cca 6 rokov dozadu sa to prehodnocovalo tusim raz za rok som prekrocila prijem o cca 2E a uz bolo po parade....To dokladujete kazdy mesiac prijem na UPSVAR?...

juhseverzapad
15. júl 2016

@borocka Všetko od znova, bohužiaľ. Mala som ten istý problém a ešte po novom dokladuješ príjem každých 6 mesiacov.

borocka
autor
15. júl 2016

Fasa, idem akurát budúci týždeň odniesť potvrdenia za posledný pol rok, tak sa to popýtam, ale asi ma švihne.
A počíta sa medzi príjem aj prídavok na dieťa??
Budem to lízať len o pár eur...je nejaká možnosť ako si znížiť príjem?? dovolenka, Pčko, ...nejaký nápad ženy?

borocka
autor
15. júl 2016

@juhseverzapad
@radkamikic viď vyššie

borocka
autor
28. júl 2016

@juhseverzapad
@radkamikic
možno vás to bude zaujímať:
včera som odniesla na ÚP potrebné doklady a pýtala som sa teda aj na možnosť že prekročíme príjem. bolo mi povedané, že v takom prípade len zanikne nárok na výživné, ale nebudem musieť vracať. a ako vraj viem, že budeme mať vyšší príjem. tak teda vysvetľujem, že dva príjmy plus rodičovský....že zrejme tie dva mesiace to prekročíme... a ona vraj to sa sčítava za celý pol rok. takže ak dva mesiace aj presiahnem, ale zvyšné 4 nie, že tam vznikne rezerva a v konečnom dôsledku možno nič nepresiahneme, že vôbec to nemám zatiaľ riešiť.
tak ma aj potešila.