Právoplatnosť rozsudku o rozvode

13. sep 2023

Mám v ruke rozsudok o rozvode manželstva, prevzal som ho dnes, obaja sme sa na súde vzdali možnosti odvolania, je to všetko, alebo ešte niečo príde? Treba ísť na súd potvrdiť právoplatnosť?

mirka2418
13. sep 2023

Ak ste už rozsudok prevzali obidvaja, choďte na sud do infocentra, vyznačia Vám právoplatnosť

opica_skorica
13. sep 2023

Právoplatnosť, ak sa nikto neodvolal, nadobudne rozhodnutie po uplynutí 15 dní od doručenia rozhodnutia všetkým účastníkom konania, pričom lehota sa počíta od posledného doručenia.
Keďže ste sa obaja
vzdali možnosti odvolania, pečiatku právoplatnosti s dátumom mozete pýtať už pri prevzati rozhodnutia. Dnes.
Zajtra. Ako máte čas.
Je nanajvýš vhodné mať na rozhodnutí i túto pečiatku, aby bolo jasné, že je právoplatné a odkedy.

autor
13. sep 2023

@opica_skorica kolegami ukazoval doložku o právoplatnosti, že už si nespomína, ale že mu to asi prišlo poštou, a nie je to už taká pečiatka ako kedysi, ale taká doložka vytlačená bez podpisu a pečiatky. Tak som teraz v pomykove.

opica_skorica
13. sep 2023

Tak to neviem, či sú teraz doložky namiesto podpisov. To snad v čase covidu bolo takto, teraz aktuálne netusim.

any3108
13. sep 2023

Už sa osobitne nevyznacuje dolozka právoplatnosti priamo na rozsudku, ale doručuje sa ako samostatný dokument

1sally12
13. sep 2023

Ako píše @any3108 doložka je samostatný dokument. Ale keď chceš mať právoplatnosť vyznačenú na rozsudku, stačí si zájsť do infocentra.

autor
13. sep 2023

@any3108 a to mi doručia poštou? Musí to pri tom byť?

mirka2418
13. sep 2023

pochybujem, že doručia poštou, to sa doručuje elektronicky väčšinou advokátom, choďte s tým rozsudkom do infocentra, tam by mali vyznačiť, ale musia mať vrátené doručenky o prevzatí rozsudku od obidvoch účastníkov

nikaeli
13. sep 2023

ja som si bola dať osobne potvrdiť právoplatnosť na súde.. nemala som advokáta @mirka2418, rozhodnutie mi bolo doručené poštou a ďalej som si to riešila sama

mirka2418
13. sep 2023

@nikaeli veď áno, na infocentre to potvrdia, elektronicky to chodí k nám do kancelárie, keď zastupujeme klienta 🙂

any3108
14. sep 2023

ano, doručuje sa to aj fyzickým osobám poštou, pokiaľ neboli v konaní zastúpení advokátom

autor
14. sep 2023

@any3108 čiže len čakať, kým to pošlú 🙏

any3108
14. sep 2023

Ak to potrebujete skôr, zavolajte na infocentrum daného súdu

autor
14. sep 2023

@any3108 ja to nepotrebujem, vlastne ani neviem, na čo mi to je,na rozsudku dátum je.

slavomira236
14. sep 2023

Tak bude ti to treba ak by si sa chcela vydat. Ak by sa byvalemu nieco stalo treba to k sirotskemu pristo rozsudok musi byt pravoplatny sp stemplom