Povolenie na zmenu priezviska dieťaťa

luckaar
15. sep 2013

Ahojte, ak mam dieta sudom zverene v opateri, potrebujem suhlas jeho otca na zmenu priezviska dietata?

sissy27
15. sep 2013

@luckaar áno, potrebuješ...

evittah
15. sep 2013

Ano, jedna z priloh ziadosti je suhlas otca dietata so zmenou priezviska.

m_ij_ka
15. sep 2013

@luckaar ja som sa tiež nato bola pýtať a mne povedali, že ak otec dieťaťa maloleté dieťa pravidelne navštevuje, pravidelne platí výživné tak vtedy je potrebný súhlas dieťaťa. Ak otec dieťaťa o maloleté dieťa neprejavuje žiaden záujem, neplatí výživné ( je podávané trestné oznámenie), tak vtedy nie je potrebný jeho súhlas. 🙂

luckaar
autor
15. sep 2013

@m_ij_ka
@evittah
@sissy27 aaaach to je blbe, akoze ja o tom iba premyslam, lebo ja mam ine priezvisko, maly ine, teraz mam priatela, to je tretie priezvisko a v buducnosti ak bude dalsie dieta, bude to teda vyzerat hrozne s tymi menami ☹

m_ij_ka
15. sep 2013

@luckaar úplne ťa chápem, lebo ja som v takej istej situácii. Staršiu dcéru mám s ex, priezvisko má síce moje, teraz mám priateľa s ktorým žijem a mám s ním druhú dcérku. Tá má priateľove priezvisko. Tiež sa to snažím nejako poriešiť, lebo ex neprejavuje záujem o dcéru tak mi povedali, že by som nepotrebovala jeho súhlas, že zaplatím len kolok v hodnote 35eur na obvodnom úrade sa to vybavuje.

luckaar
autor
15. sep 2013

@m_ij_ka a ked ma meno po tebe, tak co teraz vybavujes? Ja fakt neviem, ako to budem riesit, lebo on mi suhlas isto neda. Asi jedine najst presvedcivy dovod a riesit to sudom, ine mi neostane ☹

sissy27
15. sep 2013

@luckaar no nad týmito vecami treba rozmýšľať trošku dopredu a pri narodení dať svoje priezvisko, nie po otcovi... súhlas na zmenu priezviska by si síce potrebovala aj tak, ale aspoň ty s dieťaťom by si mala rovnaké priezvisko a nový partner po svadbe si predsa môže dať tvoje priezvisko, nikde nie je napísané, že si môže len žena po mužovi meniť...

m_ij_ka
16. sep 2013

@luckaar no potom jedine súdom. 🙂

evittah
16. sep 2013

@sissy27, ze novy partner si da po svadbe jej priezvisko? Ty si to uz niekde videla/zazila? 😀
A presne ako pises, aj keby malo dietatko priezvisko po matke, aj tak potrebuje na zmenu priezvisku suhlas od otca dietata, takze moze mysliet dopredu ako chce, ale velmi si nepomoze...

louvre
16. sep 2013

@evittah Ja mam kamosku ktorej manzel si po svadbe zmenil priezvisko na jej. Bolo krajsie 😀

marylis
16. sep 2013

@evittah no tak ja poznam dost takych pripadov. 😉

kaktusik007
16. sep 2013

@luckaar presne pre tento dovod som si nechala manzelovo priesvisko... kvoli detom...

evittah
16. sep 2013

@marylis, moze ich byt dost, ale vo vseobecnosti je to stale mizive percento 😉 Ale ak natrafi zena na takeho muza, ma po problemoch 🙂

sissy27
16. sep 2013

@evittah predstav si, že poznám aj takých... stredovek už skončil, dokonca aj pre niektorých chlapov...
ak by dala dieťaťu pri narodení svoje priezvisko a rovnako aj nový partner by si zobral jej priezvisko, tak žiadny súhlas od ex nepotrebuje... ešte stále si myslíš, že môže myslieť dopredu ako chce a aj tak si nepomôže?

evittah
16. sep 2013

@sissy27, ano, stale si to myslim, lebo stale su tam podmienky: ak by dala dietatu pri narodeni svoje priezvisko a druha podmienka: ak by si novy partner zobral jej priezvisko. A obidve musia byt splene, aby nenastal problem 😉

luckaar
autor
16. sep 2013

@kaktusik007
@evittah
@sissy27
@marylis jaja, zeny, ale dnesna moda je aj taka, ze svadba vobec nemusi byt 😀 je to na nic, stale o tom premyslam, uz teraz je to dopredu, lebo sme spolu len par mesiacov, ale nejde mi to z hlavy, ze ako to bude potom vyzerat pri druhom dietatku. Asi ako kolotocari 😒

kaktusik007
16. sep 2013

@luckaar nuz, mala si rozmyslat skor... co ti na to povedat ine 😉

luckaar
autor
16. sep 2013

@kaktusik007 jasne, chyby su na to, aby sme sa poucili 🙂

marylis
16. sep 2013

@luckaar no to mas pravdu, nieje v mode 😉 a ved ju ani nemam 😀

simuskaaa123
27. nov 2019

Ahoj, ako si nakoniec dopadla? Ex mi nechce dať súhlas na zmenu.. A chcem aby sa mala volala po mne 🙂