Potrebujem povolenie od otca dieťaťa, keď sa chceme odsťahovať do Čiech?

julca2017
26. sep 2021

Ahojte chcem sa spýtať ako to je keď mám dcéru s ex priateľom a chcem sa odsťahovať do CZ musím mať od neho niake povolenie alebo čosi že stym súhlasí alebo nie?
Ďakujem za odpoveď 😊

ofzuza
26. sep 2021

Ano

1katus1
26. sep 2021

@julca2017 a máte súdne rozhodnutie o Tom kto sa má starať o dieťa? A je zapísaný v rodnom liste? Napíš tieto 8nformacie do právnej poradne nájdeš aj tu MK a tam ti dajú najskôr jasnú odpoveď.

ofzuza
26. sep 2021

@1katus1 sudne rozhodnutie o starostlivosti s tym nic nema. Ak je zapisany ako otec a nebol zbaveny rodicovskych prav, potrebuje jeho suhlas. Alebo potom dat na sud, ktory rozhodne, ci moze alebo nemoze

luccija
26. sep 2021

@julca2017 stretáva sa s dieťaťom?ak nie máš to o trocha lepšie, ak áno ako sa bude s ním stretávať?ešte je možnosť, že keď zistí čo chces začne robiť prieky.Je to aj jeho dieťa má na to právo.tak isto potrebuješ jeho podpis, keď ide do školky, školy..

nafka0483
26. sep 2021

@julca2017 Pytala si sa to v noci a rano zakladas dalsiu temu, naco duplicitne? Staci sa opytat raz.

julca2017
autor
26. sep 2021

@1katus1 áno je v rodnom liste a dcéru mám v opatere ja a on neplaty nič ani

ofzuza
26. sep 2021

@julca2017 tak ho pisomne poziadaj o suhlas a ked neda, daj na sud

julca2017
autor
26. sep 2021

@ofzuza a potrebujem ho aj keď je v kriminále

ofzuza
26. sep 2021

@julca2017 stale je otec

luccija
26. sep 2021

@julca2017 prečo nic neplatí?veď žiadaj náhradné výživné od štátu.

heleninamama
26. sep 2021

@julca2017 Žiaľ, takéhoto otca si dcére vybrala sama a dobrovoľne. Navyše, dala si ho aj zapísať do rodného listu, teda má svoje práva aj povinnosti. Rieš to s pomocou právnika - výživné aj sťahovanie. Inak Ťa to dobehne, keď to budeš najmenej čakať.

cacianka
26. sep 2021

@1katus1 načo sa tam pýtať ?
Hneď v úvode je mrte info a takáto problematika je riešená na 309x.
Nie nemôžeš sa odsťahovať za hranice bez súhlasu otca dieťaťa, považovalo by sa to za únos...

horalka1986
26. sep 2021

Ja som suhlas neriesila. Detom ostalo slovenske TP, aj skola ale pri vybavovani prechodneho pobytu musel suhlas podpisat a ja s muzom tiez ako svedkovia.

julca2017
autor
26. sep 2021

@luccija náhradné poberám

desore
1. okt 2021

@heleninamama Trosku tvrde. Nevies, za co sedi vo vazeni. Mohol mat dopravnu nehodu a niekomu ublizit na zdravi aj ked nechcel.
Je to fakt, ze je otec dietata, ale nikdy nevies, ci otec tvojho dietata tam neskonci. Moze to byt aj procesna chyba.
Trosku jemnejsie, nabuduce. 😉

hrabovo
1. okt 2021

@desore presne, milujem tieto vyjadrenia, že ty si vybrala takého otca, partnera, a kde na takých mužov chodíte atď atď.... No aby sa niektoré nečudovali, že ti ich dokonalí muzickovia raz neskončila s ďalšou inou, poprípade, ak ich aj nemajú a ani o tom netušia. Ja niekedy len žasnem, ale sú tu dokonale ženy, s dokonalými mužmi, deťmi.... Aj my sme boli s manželom naj super, navonok, každému padla sanka, keď sme sa rozvádzali.... Ze ved vy ste super dvojka... No, navonok áno....