Pôrod do 300 dní po rozvode. Poradíte ohľadom priezviska?

lugo712
10. apr 2013

baby potrebujem poradiť. Som tehotná a malá sa narodí do 300 dní od rozvodu, ja som si zmenila priezvisko naspäť na rodné a chcela by som aby ho malá aj mala je to možné? alebo musí mať priezvisko po otcovi?

xlucia
10. apr 2013

@lugo712 ak s tym ex suhlasi, je to mozne

janka2501
11. apr 2013

nieje to mozne, lebo ti ho na matrike aj tak zmenia po ex manzelovi.... toto sa stalo mojmu ex manzelovi, narodil sa mu syn, ta jeho bola rozvedena len mesiac pred porodom a priezvisk omu dala po sebe, a na matrike jej zapisali priezvisko po byvalom muzovi...

alena7070
11. apr 2013

@lugo712 hm ja by som povedala ze som slobodna mamicka a otec je neznami v tom pripade musia dat dietatu tvoje priezvisko, ale ide o to ci neskor budes chciet ,aby otec platil vyzivne lebo ak dieta bude mat tvoje priezvisko on sa moze ohradzat tym ze neni jeho otec a nemusi platit vyzivne

vroni
11. apr 2013

@alena7070, nic z toho, coho nie je spravne. Nemoze tvrdit, ze je slobodna matka a otec neznamy, lebo do 300 dni od rozvodu je podla zakona VZDY!!!!! otcom byvaly manzel. Dieta bude mat take priezvisko, ake rodicia (cize matka + byvaly manzel) dohodli pri sobasi pre svoje deti. Bez ohladu na to, ako sa matka prave vola. Zapretie otcovstva sa riesi LEN sudne, ziadne vyhlasovanie kohokolvek to neovplyvni. Dovtedy bude mat dieta v rodnom liste byvaleho manzela a jeho priezvisko. Alimenty s tym primarne nemaju vobec nic spolocne.

ivus32
18. apr 2013

ahoj,priezvisko bude mať po tvojom ex,aj ja som to tak mala,rozviedla som sa a potom otehotnela z priatelom,chceli sme spolu žiť,ale aby sa nevolala mala po mojom ex,tak sme sa radšej zobrali 🙂

babylucka1
14. máj 2014

dobry den chcem sa spytat ja uz som rozvedena od novembra ale este stale spadam pod 300dni termin mam 13jula a uz som aj dala na sud aby sa volalo dieta po mojom priatelovy ale este my neprislo kedy bude pojednavanie a ako to bude z materskou a zo rodnim listom ak nebudem mat zo sudu papiere to my vydaju na mojho byvaleho muza meno a potom budu menit ci ako vopred dakujem za info

lacikmiska
6. okt 2015

Ahojte .Má niekto skúsenosť S tým že čaká dieťa do spomínaných 300 dní alé V zahraničí ? V anglickom rodnom liste môžem uviesť otca dieťaťa aktuálneho partnera .ale neviem či to na ambasáde pri vybavovaní slovenského rodného listu nebude problém má niekto skúsenosť aj S tým?Ďakujem vam

axaris
12. jún 2017

Dievčatá, je tu prosím niekto, kto si niečím takýmto prešiel? Zaujímalo by ma, keď sa dieťa narodí, musí ísť na matriku vybavovať rodný list môj ex? Alebo ako to je? A tie súdne ťahanice....ako dlho to prebieha a koľko to stojí? Robia sa aj DNA testy, alebo stačí prehlásenie oboch mužov?